Feyenoord in extase Wielrenner (78) verongelukt op Deltaweg in Goes Luxe in Scheveningen Verslagenen roepen kiezers op voor Macron te stemmen in tweede ronde Animo voor Koningsdag neemt af David en Mara dolgelukkig Scarponi was geliefd in het peloton Walcheren liiPi Jacoliengaat donderdag maar winkelen »pie De Fransen willen verandering, maar over de vraag welke verande ring ze willen, zijn ze sterk verdeeld. Bij de eerste ronde van de presi dentsverkiezingen gisteren kwa men twee relatieve buitenstaanders als winnaar uit de bus: de links-li berale Emmanuel Macron en de ex treemrechtse Marine Le Pen. Zij be haalden respectievelijk bijna 24 en 22 procent van de stemmen. De Socialistische Partij en Les Ré- publicains hebben de kiezers opge roepen om in de tweede ronde op Macron te stemmen, om een over winning van de extreemrechtse Le Pen te voorkomen. De verslagen re publikeinse kandidaat Francois Fil- lon: „Er is geen andere keuze dan te gen extreemrechts te stemmen. Ik stem daarom voor Emmanuel Ma cron." Het is voor het eerst in de recente Franse geschiedenis dat de kandida ten van de 'traditionele' partijen al in de eerste ronde worden uitge schakeld. Die twee partijen, de So cialistische Partij en Les Républi- cains, hebben Frankrijk de afgelo pen halve eeuw om en om gere geerd. Maar hun kandidaten wer den gisteren weggevaagd. De Fransen zijn uitermate onte vreden over de socialistische presi dent Hollande, die de afgelopen vijf jaar regeerde, en ook over diens rechtse voorganger Nicolas Sarkozy. De opkomst lag gisteren rond de 77 a 78 procent, wat een van de laagste opkomstpercentages is van de laat ste decennia. De winnaars van gisteren hebben zich allebei nadrukkelijk afgezet te gen de Socialistische Partij en Les Républicains. Le Pen noemt die twee partijen lood om oud ijzer; Macron noemt zich 'links, noch rechts'. Hoewel de twee winnaars zich al lebei opwerpen als 'vernieuwers', verschillen hun programma's fun damenteel. De 39-jarige Macron wil boven alles de Franse economie hervormen en liberaliseren. Hij is pro-Europa. De 48-jarige Le Pen wil Er is geen andere keuze dan tegen extreemrechts te stemmen weer grenscontroles invoeren, de immigratie flink beperken en de EU verlaten. De verkiezingscampagne van de afgelopen weken was ongekend spannend. Vier kandidaten ging nek aan nek in de peilingen. Een on gekend grote groep kiezers had tot op het laatste moment nog niet be sloten óf en wat ze zou stemmen. En drie dagen voor de verkiezingen was er een aanslag op de Champs- Élysées. Mede daarom waren giste ren 50.000 extra agenten op de been om voor een veilig verloop van de verkiezingen te zorgen. Macron en Le Pen nemen het op 7 mei tegen elkaar op in de tweede en beslissende stemronde.P3 GOES Een 78-jarige wielrenner uit de gemeente Roosendaal is gistermiddag om het leven geko men bij een ongeluk op de Deltaweg bij Goes. De wielrenner maakte deel uit van een groep van meer dan twintig fietsers die onderweg was van Noord-Beveland naar Zuid-Beveland. De groep reed op de parallelweg naast de Deltaweg toen één van de fietsers in botsing kwam met een tege moetkomende personenauto. De fietser raakte zwaargewond en overleed ter plaatse. Over de exacte toedracht van het ongeval was gisteren nog niets bekend. De politie heeft een on derzoek ingesteld. Hierbij zijn getuigen gehoord en is een sporenonderzoek uitgevoerd. Verkeerslichten De aanrijding gebeurde tegen 13.00 uur, iets ten noorden van de verkeerslichten bij de Langeweg. Rond 15.30 uur werd de weg voor het verkeer weer vrijgegeven. Kras.nl/50179 of bel 0900-96977ocPg Nieuwsmedia Autovakantie Bart Nieuwkoop, Nicolai Jorgensen en Eric Botteghin (vlnr) vieren feest. Feyenoord won gisteren met speels gemak van Vitesse (0-2) en zag concur rent Ajax bij PSV verliezen (1-0). Het bracht de Rotterdammers weer een stap dichter bij het kampioenschap in de eredivisie. Als Feyenoord over twee weken bij Excelsior wint, is de eerste landstitel sinds 1999 een feit. fotoanp SPORT 1T/M 5 SPORT 8 Macron en Le Pen gaan door De extreemrechtse Marine Le Pen heeft gisteren een histori sche score geboekt bij de Franse presidentsverkiezingen. Ze neemt het in de tweede ronde op tegen de links-liberale Emmanuel Macron. Frank Renout Parijs Fran$ois Fillon, republikein Maak een strandwandeling of breng een bezoek aan Den Haag. Verblijf in Grand Hotel Amrath Kurhaus inclusief ontbijt Direct aan de boulevard met uitzicht over de Noordzee Boek vóór 26 april en profiteer van korting! Later op de dag kans op maandag 24 april 2017 14°C regen pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 uuxe binnen handbereik! 2-7 dagen al v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1