13 ANGELA KIJKT BOEREN Wonderen bestaan. Dat is toch wel de conclusie van dit seizoen Boer zoekt Vrouw. Wie had gedacht dat Riks, uit gerekend botte Riks, zo verliefd zou eindigen? Ik niet. Het was dat Yvon het vrijdagavond al ver klapte in Pauw, anders was ik gisteravond van de bank gekukeld van verbazing. Helaas voor Marit was hem tijdens het skiën ineens glashelder geworden dat hij de ware een paar maanden eerder had weggestuurd van zijn erf onder het mom van 'citygirl, niks voor Riks'. En we weten allemaal hoe het gaat: een man weet pas wat hij mist, als ze er niet is. De Dijk zingt het al jaren. En ja hoor, toen waren daar ineens tranen. Bij Riks nota bene. De boer die dit seizoen grossierde in stoere opmerkingen om zijn kleine, bange hartje te verbergen, zat met natte ogen toen hij vertelde hoe mooi en tegelijk eng de verliefdheid is die hij voor de Canadese Nicole voelt. En zij voor hem. Nog een wonder: Olke. Na het debacle met Sandra waar zelfs een potje linedancing niet meer mocht baten, is hij nog eens door zijn brieven gegaan, liet godzijdank het idee los dat er per se een Ne derlandse vrouw moest komen en is nu dolgeluk kig met Karen uit de buurt. Sandra, wie was dat ook alweer? Je kon me opvegen na afloop, beste mensen. Ik kan er niets aan doen, ik blijfBoerzoefet Vrouw het meest fantastische programma vinden dat be staat. Kom bij mij niet aan met opgeklopte verha len over bedrog omdat sommige boeren de stenen op hun erf niet bezitten. En hou op met dat pseudo-intellectuele geklep dat het vrouw-on vriendelijk is. Onzin. Echt onzin. Het is simpel: aan de ene kant zijn er vijf mannen die het niet lukt om op eigen kracht die ene te vinden naar wie ze al zo lang hunkeren. Zij hebben het lef om op tv op zoek te gaan, terwijl ze weten dat heel Nederland klaar zit met zijn (of haar, in mijn geval) oordeel over elke misstap en onhandige opmerking. En aan de an dere kant zijn er honderden stoere vrouwen die één van die boeren zo leuk vinden, dat ze vrijwil lig met een stel andere dames de strijd aan gaan. Bewust van het risico dat ze voor het oog van vier miljoen kijkers bruut kunnen worden afgewezen. En dan vinden die boer en die ene vrouw elkaar warempel ook nog. En mogen wij met z'n allen op rang 1 meegenieten van die eerste zoen onder de mangoboom, achter de bosjes, aan de keukentafel. Ondertussen steekt de Tinder-generatie nog wat op over ware liefde: elkaar accepteren zoals je bent, genoeg hebben aan één blik om te weten: jij hoort bij mij. En dat al negen seizoenen lang, met tot nu toe 55 baby's als resultaat. Het blijft bijzonder, dat een tv-programma dat bewerkstelligt. Misschien zelfs wel een wonder. Stallone is Starhawk Naaktfoto's van Carice Ik had me voor de liefde afgesloten na mijn moeders dood EN OOK... Petjes, brillen en wat al niet meer hebben ze al lemaal uit de kast ge trokken afgelopen maanden om hun rela tie voor de buitenwereld verborgen te houden tijdens stiekeme bezoek jes aan elkaar in Nederland en Roe menië. Want het moest natuurlijk geheim blijven, tot gisteravond. En nu mag David het eindelijk van de daken schreeuwen: Mara is zijn vrouw. „Weet je dat ik het gewoon gek vind om haar naam nu te zeg gen. Steeds denk ik: oh nee, let op. Maar het mag. Eindelijk." Zo eenvoudig als het nu klinkt, was het Boer zoekt Vrouw-avon tuur niet voor David. Vier miljoen kijkers zagen hem met zijn gevoe lens worstelen afgelopen weken. Hij wist het niet meer, had hij nou krie bels voor Susanne of Mara. Was het nou echt zo moeilijk? „Weet je wat het is. Ik was daar nog nooit ge weest, bij het gevoel dat je van ie mand gaat houden. Ik had me voor de liefde afgesloten na de dood van mijn moeder. En dan ineens zijn er twéé leuke meiden en we hadden het met z'n drieën ook heel gezellig. Toen moest ik ineens gaan vóelen. Terwijl ik normaal alles graag zake lijk overweeg. Maar ja, dat gaat niet in de liefde. Dat gevoel toelaten, en dat iemand mij ook leuk vindt, ver trouwen te geven. Dat was echt een rollercoaster. Maar bij Mara voelde ik me zo op mijn gemak. Zij is het gewoon. Bij haar voelt het als thuis." En nee, hij zou het niet anders doen. Ook al heeft hij Susanne mis schien iets te veel het idee gegeven dat hij voor haar zou gaan. Net als Jorien, de derde logé, daarvoor. „Ik vind het gewoon moeilijk om ie mand pijn te doen. Ik ben het liefst met iedereen bevriend. En zo'n keuzemoment, dat is het ergste dat er is, geloof me. Maar ik ben zoals ik ben, het loopt zoals het loopt, het is niet anders. En je hebt op tv echt niets anders gezien dan hoe het werkelijk is gegaan." En hoe voelde het dan dat heel het land, inclusief ondergetekende, hem maar in de richting van Su sanne bleef pushen terwijl hij lek- ker met Mara op de bank de afleve ringen zat te kijken? „Ja, dat is wel gek. Maar we konden er wel om la chen. Je probeert je wel af te sluiten voor alles wat mensen zeggen, maar af en toe lees je toch iets op Face- book. Wat mensen daar over je dur ven te beweren, zonder dat ze je kennen. Dat ik een gladjakker was bijvoorbeeld. Hoe durf je dat te schrijven? Weten jullie wel hoe moeilijk ik het had, denk ik dan. Wat een hersenloze mensen heb je toch. Daarentegen waren de reacties op straat wel heel leuk. Mensen die spontaan naar je toe komen en bijna smeken of ik hen wilde vertellen voor wie ik ging kiezen. Maar hij lacht het laatst en het hardst. Want hij heeft Mara. Al maanden vliegt hij elke vrij dag naar Nederland, maan dagochtend gaat hij weer terug. „We zitten in Roe menië nog in de opbouw fase, dus heel fijn dat ik dat zo kan regelen. Ik zie mijn vader weer elke week, ik zie mijn vrienden, ik voel me heerlijk bij Mara's familie, al willen ze nooit meer Monopoly met me spelen na dat ik een keer gewonnen heb," buldert hij van de lach. Dan weer serieus: „Voorheen wat het werken, wer ken, werken. Nu heb ik mijn leven in Ne derland weer terug. En dat is zó fijn." maandag 24 april 2017 Wonder Reageren? angela@persgroep.nl w FILM Acteur Sylves ter Stallone ver tolkt in de film Guardians of the Galaxy het personage Star hawk. De held leidt een bende die door de Melkweg trekt. Starhawk ver scheen voor het eerst in de comic-serie The Defenders. Zo verliefd zijn de boeren inmiddels FILM 44 OLKE EN KAREN Na het debacle met Sandra is Olke nog eens in zijn brieven gedoken en kijk eens wie hij vond: Karen, die op vijf minuten af stand van hem woont in Texas. HERMAN EN FLEUR De twee zijn nog steeds verliefd en pendelen druk heen en weer tussen Ne derland en Frankrijk. Samenwonen gaan ze nog niet, maar ze denken er soms stie kem al wel aan. MARC EN ANNEKIM Zelden pasten twee mensen zo goed bij elkaar als Mare en Annekim. En wat zijn ze nog steeds ver liefd. Ze vermaken zich overal, ook in een tent tussen de olifanten. RIKS EN NICOLE Tijdens de skitrip met Marit begon het Riks te dagen: had hij een paar maan den terug niet de verkeerde wegge stuurd, vakantie kracht Nicole. En ze wilde hem ook! handiger gekund. Het is wat. Boer Riks laat een traantje. David en Mara, fotos KRO/NCRV Actrice Carice van Houten (40) is slachtoffer geworden van The Fappening, een grootscha lige telefoon- hack van cele brities. Het zijn naaktfoto's waarop zij zwanger te zien is. Onbekend is of zij en partner Guy Pearce aangifte doen. Na gisteravond mag hij het einde lijk van de daken schreeuwen: Brabantse David (27) uit 'Boer zoekt Vrouw Internationaal' is al een halfjaar gelukkig met Mara. „Ik heb weer een leven, naast het werk. Dat is zo fijn." Angela de Jong Boer David

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13