Kunststudent kaart schijnacceptatie van homo's aan Diabetesvoet in vijftien minuten te voorkomen 9 moest toen nog wennen aan de nieuwe realiteit", legt de First Daughter uit na haar benoeming tot 'assistent van de president'. „Het lukte niet om met een been buiten en met een been binnen te staan." Bubbelbaden De praktijk wijst uit dat zo'n spagaat wel degelijk kan. Op de dag dat Ivanka Trump aanzit bij het diner met president Xi Jingping in Mar-a- Lago, Donald Trumps buitenverblijf in Florida, krijgt haar bedrijf van de Chinese regering drie nieuwe, be schermde handelsmerken voor juwe len, handtassen en bubbelbaden. Haar echtgenoot onderhandelde vo rig jaar nog over een investering van honderden miljoenen in zijn onroe rend goed door Anbang Insurance Group, een Chinees bedrijf dat ban den heeft met de overheid in Peking. In de week van de top van Trump met Xi importeert Ivanka's bedrijf 3,4 ton aan luxegoederen uit Hongkong Je kunt Ivanka's rol in het leven niet van haar business scheiden. Haar status wordt gevoed door haar naam, rijkdom en optreden in het Witte Huis en Sjanghai. „Ivanka Trump en Jared Kushner hebben veel contacten en belangen in China en nu hebben ze ook bemoeienis met het Ameri kaanse Chinabeleid. Ik zou deze con structie nooit hebben goedgekeurd", oordeelt Norman Eisen, die onder Trumps voorganger Barack Obama elke belangenverstrengeling moest voorkomen. „Het zou beter zijn als zij zich als adviseurs verre houden van Chinese zaken." Daarmee is volgens Allen Adamson van BrandSimpleConsul- ting niets opgelost. „Je kunt haar rol in het leven niet scheiden van haar business. De status van Ivanka Trump wordt gevoed door haar naam, haar rijkdom en haar optreden in het Witte Huis", aldus Adamson. Elke keer als zij uitgebreid in beeld is op het hoogste politieke podium ter wereld, maakt dat van Ivanka een nog groter handelsmerk dan het al is. Ma donna, Beyoncé en Oprah krijgen ge duchte concurrentie. Om ellendige open wonden en afstervend weefsel te voorkomen moet je de zenuw in de enkel meer ruimte geven, zegt hoogle raar plastische chirurgie Henk Coert van het UMC Utrecht. Hij wil dat onderzoeken onder 200 Nederlandse patiënten. „Van de 1 miljoen diabetici heeft 30 tot 50 procent last van gevoel loze voeten. Dat zorgt bij 15 pro cent voor wonden: diabetesvoe ten. Ze voelen niet dat ze een steentje in hun schoen hebben of lopen door bij een blaar. Door slechte doorbloeding gaan de wondjes niet meer dicht. Weefsel sterft af of raakt ontstoken. Als dat lang duurt, moeten we soms amputeren: tenen, voorvoet en soms zelfs het onderbeen." „Grotendeels wel, denken wij. Als je er vroeg bij bent. Diabetici hebben last van hoge suikerspie- gels en die tasten zenuwen aan. Daardoor kunnen zenuwen op zwellen en op sommige plekken in de knel komen. In de pols ge ven wij de zenuw meer ruimte door met een operatie de tunnel te vergroten: we maken daar een open dak in. Dat kan ook in de enkel, net onder de knobbel aan de binnenzijde. De ingreep is simpel: 15 minuten onder lokale verdoving." „Dan houdt de patiënt gevoel in de voet en negeert hij pijntjes als blaren niet meer. Zo voorkom je wonden." 'Prima dat jij homo bent, maar je moet wel normaal doen. Dus of je niet wil zoenen in mijn gezichts veld. Ook liever niet hand in hand lopen, trouwens. En doe alsjeblieft wat minder nichterig. Wees vooral homo zonder dat ik het merk.' Dat is de houding waar Ri cardo Abbaszadeh op inspeelt met zijn poster. Schijnacceptatie. „Ik heb niks tegen homo's hoor, zo lang ze maar.niet zichzelf zijn", staat op zijn felgele pamflet. De eerstejaarsstudent van de Rotterdamse Willem de Kooning Academie maakte de poster voor een ontwerpwedstrijd met als thema hokjesgeest. Hij besloot vanuit zijn eigen situatie te den ken, ook geïnspireerd door het ho mokoppel dat begin deze maand in Arnhem met een betonschaar werd aangevallen door een groep mannen. „Dat heeft mij erg ge raakt", zegt Abbaszadeh. „Ik sta pal voor ieders rechten en de ac ceptatie van homo's is in Neder land nog niet zoals zou moeten." Impliciet verzoek De jonge creatieveling krijgt zelf ook geregeld het impliciete ver zoek om zich in te houden. „Als ik aan mensen vertel dat ik op man nen val, reageren ze vaak aardig. Ze zeggen dan dat het prima is, omdat ik 'wel normaal' ben. Dat ik 'gelukkig niet op zo'n mal bootje sta te dansen'." Zijn poster is een opsomming van alle beperkingen die mensen hem probeerden op te leggen. Alsof homo-zijn iets is wat hij enkel op zolder mag beoefenen, uit het zicht van 'de oh zo tolerante maat schappij'. Het was huisgenootje Eva Knoote die zijn ontwerp trots deelde via Twitter, waarna al 400 mensen enthousiast reageerden. Zij willen de poster bestellen en ophangen bij hen thuis, op hun werk of op school. Dat wordt mo gelijk nu een online drukkerij kos teloos 1.000 exemplaren heeft af gedrukt op A2-formaat, om zo de boodschap van Abbaszadeh te verspreiden. Hij en Knoote verza melen nu de bestellingen en doen in de komende weken zoveel mo gelijk gratis posters op de post. Of de student de ontwerpwed strijd heeft gewonnen, is nog niet bekend. Hij hoopt in elk geval iets te hebben bereikt. „Ik wil dat mijn poster ervoor zorgt dat mensen die dénken dat ze homo's accepte ren, inzien hoe zij ervoor kunnen zorgen dat homo's écht zichzelf kunnen zijn. Zonder dat daar voorwaarden aan kleven." vrijdag 21 april 2017 GO Ricardo Abbaszadeh (23) maakt korte metten met 'voor waardelijke homo-acceptatie'. De poster van deze student aan de Rotterdamse kunstaca demie is een hit. Jitske-Sophie Venema IK HEB NIKS TEGEN HOMO'S HOOR, ZOLANG ZE... De Ivanka Trump Boutique in de Trump Tower in New York lonkt naar gefortuneerde clientèle. Inmiddels verkopen duizend zaken Ivanka's modieuze artikelen. FOTO AFP&AP —Allen Adamson, consultant Diabetici hebben last van won den aan hun voeten die zelfs tot amputatie kunnen leiden. In Utrecht hebben ze een oplos sing: plastische chirurgie van 15 minuten. Francine Wildenborg Utrecht Hoeveel patiënten hebben last van diabetesvoeten? En dat valt te voorkomen met plastische chirurgie? En dan? Rotterdam Ricardo met zijn poster, die een hit is. foto jan de groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9