u 8 Dochter van Amerikaanse president Trump maakt naam als luxe merk Nog even en ook haar voornaam is een beroemde merknaam. Na Madonna, Beyoncé en Oprah verovert Ivanka (Trump) de wereld. Het helpt er natuurlijk wel aan dat zij sinds kort de First Daughter is. I vanka's imago is haar grootste bezit. Van kinds af aan zorg vuldig opgebouwd. Eerst als model, daarna op tv. In onder meer de realityshow The Ap prentice, onder de vleugels van haar vader. Donald Trump helpt zijn oudste dochter (35) in 2007 ook bij de oprichting van een juwe- lenlijn, het begin van een bloeiend bedrijf met een miljoenenomzet. Maar sinds haar intrede in het Witte Huis, als officieel assistent van vader Mr. President, bouwt zij op eigen kracht een status op die in record tempo alle grenzen slecht. Op de lijst van favoriete namen voor baby's stijgt Ivanka met stip. Niet alleen in haar eigen Amerika, ook in China, waar zij geldt als een rolmodel in de jacht naar beroemd heid en rijkdom. Het succes heeft wel zijn schaduw zijde. Overal in de wereld, in het bij zonder in Azië, liften gewiekste han delaren mee. Zij brengen eigen pro ducten uit onder de naam Ivanka. Niet alleen tassen of jurkjes, ook bij voorbeeld zakdoeken en kauwgum. waren Ivanka Trumpproducten te koop in 800 zaken verspreid over heel de VS. Dat zijn er nu al 1.000. Grote jongens op internet, waaron der Amazon.com, Zappos.com en Perfumania.com, verkopen haar spullen. Winst- en omzetcijfers zijn een bedrijfsgeheim, maar de verkoop is in 2016 'wel 21 procent gestegen' in vergelijking met het jaar ervoor. Ivanka Trump is nog volledig eige naar van haar groeiende imperium, maar de dagelijkse leiding heeft zij na de verkiezingszege van haar vader overgedragen. Abigail Klem, sinds 2013 werkzaam bij het bedrijf, is nu Het Witte Huis kende nog nooit een familie die zo veel doet aan naamsbescherming de 'president'. Daartoe is besloten na de aanzwellende kritiek over belan genverstrengeling. Het is ethisch niet verantwoord om én zakenvrouw én klankbord van de president te zijn. Met de terugtrekking uit haar be drijf is de kous niet af. Integendeel. Het blijft schuren. Zeker nu Ivanka Trump is teruggekomen van haar verzekering dat zij 'alleen de dochter van de president wil zijn en niet meer dan dat'. In het populaire tv- programma 60 Minutes ontkende zij na de verrassende verkiezingszege van haar vader nog categorisch dat zij politieke aspiraties had. Ze wilde ook in New York blijven wonen. Nu heeft zij een woning in Washington en een werkkamer in de West Wing, een vleugel van het Witte Huis. Ivanka Trump behoort met haar man Jared Kushner tot de belangrijk ste adviseurs van de president. Zij is lid van het selecte clubje dat direct toegang heeft tot de Oval Office, de werkruimte van Donald Trump. „Ik De naam Trump wordt gezien als een symbool voor luxe, glamour, rijkdom en ambitie De naam Ivanka Trump wordt met de vastgelegde handelsmerken haar exclusieve eigendom. Ondernemers die toch het label Ivanka Trump of Ivanka op hun handelswaar plakken, lopen de kans op fikse boetes. „We hebben nog nooit een familie gehad in het Witte Huis die zo veel energie stopt in het exploiteren en het be schermen van hun naam", zegt Mi chelle Mancino Marsh, een advocate die is gespecialiseerd infashion law. „Ivanka Trump maakt naam als een beroemd merk." Glamour Tot nu wordt haar volledige naam be schermd. Maar waarom houdt zij het niet gewoon bij Ivanka? „Achteraf ge zien zou alleen mijn voornaam vol doende zijn geweest", concludeert zij in haar boek uit 2009. „Maar als je de internationale markt wilt veroveren, zou het gemiste kans zijn om de naam Trump weg te laten. Die wordt gezien als een symbool voor luxe, glamour, rijkdom en ambitie." De politieke aspiraties van haar va der zorgen soms voor tegenwind. Donald Trump presenteert zich als een controversiële politicus met wie niet iedere ondernemer en consu ment zich wil afficheren. Winkelke tens die producten van Ivanka Trump daarom uit de verkoop halen, kunnen rekenen op een 'protestbom bardement' op sociale media, in het bijzonder op Twitter. Retailer Nord strom kan erover meepraten. Zeker als Donald Trump zich er zelf mee bemoeit. In een tweet beklaagt hij zich erover dat Nordstrom zijn doch ter 'zo oneerlijk' behandelt. Nord strom krijgt een koopboycot over zich heen. Consumenten beginnen te stemmen met hun portemonnee onder de vlag '#BuyIvanka'. Die er varingen zorgen ervoor dat veel ondernemers niet openlijk partij kiezen. „Geen keuze is de beste keuze", zegt Allen Adamson van BrandSimpleConsulting. De meeste tegenwind is al weer gaan liggen. Vorig jaar Tegenaanval De praktijk wijst uit dat de Trumps zich daar niet alleen mateloos aan ergeren, zij gaan onmiddel lijk in de tegenaanval. De holding die haar 'intellectu ele eigendom' bewaakt, Ivanka Trump Marks LLC, legt overal haar handelsmerk vast. In de VS en in het buiten land. Voor modeartikelen (jurken, rokken, sjaals, poncho's, jassen, schoenen, handtassen en brillen) tot spullen voor in huis, zoals bed dengoed en ovenhandschoenen. vrijdag 21 april 2017 GO Ivanka verovert de wereld —Michelle Mancino Marsh, advocate Hans van Zon Rotterdam/Washington Ivanka Trump Ivanka Trump zet met haar sieraden- en modebedrijf miljoenen om. fotoepa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8