IÉ 14 ZEELANI Arie van Meerwijck uit Kruiningen heeft 'gewoon een gekke hobby' Kruininger heeft zo'n veertig parkeermeters verzameld, waarvan er tien in zijn tuin staan. „Kinderen staan met grote ogen te kijken." zv Als Arie van Meerwijck uit Kruiningen be zoek krijgt en moet uitleggen waar hij woont, is hij snel klaar. „Het is dat huis met de doe delzakspeler op het dak en de par keermeters in de tuin. Niet te mis sen!" Arie (63) is zo iemand die alles leuk vindt. Hij speelt doedelzak, gaat met zijn vrouw naar Fantasy- evenementen, speelt op zolder met treintjes en heeft veel jukeboxen, solexen en oldtimers gehad. En dat is nog maar een kleine selectie van alles wat de Kruininger heeft ge daan en gespaard. „Ooit heeft er zelfs een botsauto in de kamer ge staan", vertelt hij. Zijn vrouw: „Hij wilde ook een keer zo'n Engelse te lefooncel in huis zetten, op de hou ten vloer. Maar die dingen zijn van gietijzer en loodzwaar. Dat hebben we toch maar niet gedaan." Zijn passie voor oude parkeerme ters ontstond toen Arie er meer dan tien jaar geleden één zag liggen op een rommelmarkt in het Vlaamse Westmalle. De afgelopen jaren heeft hij z'n collectie uitgebreid door simpelweg naar gemeenten te bellen met de vraag of hij een paar oude meters mag hebben. „Ze doen er toch niets meer mee, vaak zijn ze blij dat ze ervan af zijn." Onder meer Nijmegen, Tilburg en Bergen op Zoom wilden, soms na enig aan dringen, wel meewerken aan het gekke verzoek. „De man van par keerbeheer in Bergen op Zoom was dolenthousiast. 'Pak maar wat je hebben wil', zei hij." Een kleine tien meters sieren in middels de tuin van Arie, maar ook de schuur ligt er vol mee. Ongeveer Ik doe gewoon net of ik van parkeerbeheer ben, dan sturen ze een sleutel op veertig exemplaren, in allerlei soor ten en maten, heeft hij al bij elkaar verzameld. Binnenkort komen er nog meer in de tuin te staan. „Het is wel moeilijk om aan de palen te komen, hoor", stelt de inwoner van Kruiningen. „Die geven ze er meestal niet bij. De sleutels om die apparaten open te maken trouwens ook niet. Maar daar heb ik een list op gevonden. Ik bel de fabrikant en doe net of ik van parkeerbeheer ben. Als je dan een serienummer kunt noemen, en die staan er ge woon op, sturen ze een sleutel op." De parkeermeters in de tuin trek ken doorgaans veel bekijks, ook van kinderen. „Die kennen dit soort meters vaak helemaal niet meer", weet Arie. „Dan staan ze met grote ogen te kijken." De bevlogen Kruininger geniet van alle aandacht. „Het is gewoon een gekke hobby", zegt hij. „Ik heb wel eens gezocht, maar heb nie mand kunnen vinden die ook par keermeters spaart. In die zin is het een unieke collectie. Als niemand ze bewaart, zijn ze straks allemaal verdwenen. Voor een gemeente is het gewoon oud ijzer." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Sterftecijfer ADRZ Het artikel (5 april) over het te hoge sterftecijfer als gevolg van gebrekkige registratie vraagt vol gens mij om foute conclusies en daaruit voortvloeiend wantrou wen bij lezers. Doordat we de laatste jaren steeds meer in een maatschappij leven, waar het draait om beeldvorming en niet om inhoud, is dit een zeer gevaarlijk fenomeen. Eerlijke ziekenhuizen, die patiën ten tegenwoordig nog (durven te) behandelen tot ze overlijden, hebben uiteraard een hoger mor- taliteitscijfer dan ziekenhuizen, die een beleid voeren, waar (pré)terminale patiënten worden 'heengezonden' richting huis, hospice of straat, enkel en alleen om het sterftecijfer voor de bui tenwereld te verdoezelen. Dit fenomeen kent men ook op bijvoorbeeld fabrieksterreinen: een beleid om slachtoffers van bedrijfsongevallen zo snel moge lijk van het terrein af te voeren, opdat de jaarlijkse cijfers een quasi-gunstig beeld kunnen ver tonen, waardoor registraties en of rapportages de fundo moeten worden vervalst. Wat een wereld! Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Hedwigepolder De kop 'Provincie betaalt niets aan Hedwigepolder' (5 april) zal best kloppen. Maar of de provin cie het nu betaalt of het Rijk; de reeds gemaakte kosten moeten toch betaald worden en of ze nu door Den Haag of door Middel burg betaald worden, uiteinde lijk betaalt de burger. En als die burger dan ook nog eens als pol dermens direct of indirect be trokken is bij de ontpolderplan- nen van deze prachtige polder, dan heeft hij ook nog te maken met emotionele en immateriële schade en die is nu eenmaal niet in euro's uit te drukken. Ontpol- deren kost te veel! Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Borstkankerzorg Er wordt al decennia gesproken over snelle borstkankerzorg (27 maart) via zorgpaden en speciale mammacare. De zorg gaat helaas nog te vaak uit van het verdien- model en omzet van de zelfstan dige behandelaars. De patiënt komt op de tweede plaats. Patiën ten worden nog steeds onnodig tussen diverse medische bedrijf jes (maatschappen) heen en weer geschoven. Zorgverzekeraars vergoeden dit niet zinvol medisch handelen al jarenlang. Blijkbaar hebben niet de zorgver zekeraars als inkooporganisatie van patiënten, maar de zelfstan dige behandelaars de meeste macht. Vergeten wordt dat ook de uitslag in het voortraject van het bevol kingsonderzoek voor een miljoen vrouwen ook nog eens twee of meerdere weken duurt. Verzeke raars moeten hogere eisen stellen aan de geleverde zorgkwaliteit en alle overbodige handelingen niet meer vergoeden. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Geluidsoverlast Vlissingen scoort hoog in het aantal klachten over lawaai (7 april). Dag en nacht rijden scoo ters, motoren en auto's met open uitlaat en keiharde 'muziek' door de stad en - om op te vallen - over de boulevard. Rust aan zee is ver te zoeken. Bewoners en toe risten gruwen ervan. Het ant woord is wachten tot 1 mei. Dan is de boulevard zondags weer dicht. Scooters en motoren rijden gewoon om de afsluitingen heen. Het volkomen ontspoorde ge drag, heeft als resultaat, dat met deze herrie de samenleving wordt geterroriseerd. Asogedrag is de norm. Er zijn toch geluidsnormen ge steld en snelheidsbeperkingen vastgesteld! Wanneer wordt hierop nu eens eindelijk gecontroleerd en wor den de lawaaimachines van de weg gehaald? P. L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen vrijdag 21 april 2017 Een tuin vol parkeermeters Rob Paardekam Kruiningen de parkeermeters in zijn tuin. foto mechteld jansen Arie van Meerwijck op de solex (die hij ook spaart) bij enkele van d -Arie van Meerwijck

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76