Jacob Wijnstra gaat voor hattrick in TMZ-titelstrijd O O) 0) 12 2 Pech achtervolgt Jeremy Hubregtse Cadeautje erelid: Lucky Ajax op visite Beachsportseizoen trapt af in Cadzand Titel Nieuwe Arbeid met één set verschil Laatste thuiswedstrijd van het seizoen Hoessein Bouzambou kijkt liever naar boven dan naar beneden. „We hebben het nu over erin blijven, maar veel mensen vergeten dat wij nog gewoon als zesde kunnen eindigen.'' ASWH-voetballer Jeremy Hubregtse heeft opnieuw een zware knieblessure opgelopen. Een mri-scan heeft uitgewezen dat de uit Scharendijke afkomstige voetballer de voorste kruisband heeft afgescheurd. Hubregtse wordt op 17 mei geopereerd in Zierikzee. Naar verwachting moet hij daarna negen maanden revalideren. De middenvelder maakte voor dit seizoen de overstap van Goes naar ASWH. In de voorbereiding liep Hubregtse een knie blessure op. Hubregtse werkte hard aan zijn herstel en maakte begin dit jaar zijn rentree in het tweede elftal. Vorige maand ging het tij dens een training met de eerste selectie ineens weer mis. Lucky Ajax komt volgende maand naar Mid delburg. De coryfeeën van de Amsterdamse club spelen op zaterdag 27 mei een erewed- strijd op sportpark de Veerse Poort tegen een team van Zeelandia Middelburg 1 en verschil lende oudgedienden. De clubs organiseren deze wedstrijd als cadeau voor Zeelandia Mid delburg-erelid Jan Lahr, die de selectie ook mag samenstellen. Lucky Ajax is een gezel schap van oud-Ajacieden waarvan de meesten minimaal honderd wedstrijden voor de club hebben gespeeld. Sjaak Swart, Simon Taha- mata en Dick Schoenaker doen bijvoorbeeld regelmatig mee. Het Zeeuwse beachsportseizoen wordt zon dag in Cadzand geopend. Dit gebeurt met de negende editie van de zogenaamde Moio Mas ters. Tussen 12.00 uur en 17.00 uur worden tal van beachsporten op het strand van Cadzand (gratis) aan iedereen voorgeschoteld. De Zeeuwse topper Dirk Boehlé verzorgt be- achvolleybalclinics, Beach Soccer Zeeland ver zorgt het strandvoetbal, er vindt golfsurfen en kitesurfen plaats, supersup, brandingkajakken, bumpervoetbal, bootcamp, yoga en personal training. In Terneuzen greep Nieuwe Arbeid.nl op de laatste speeldag de voorjaarstitel in de volley balcompetitie. De ploeg eindigde samen met ZVVV1 op de eerste plaats, maar Nieuwe Ar- beid.nl werd kampioen omdat het dit seizoen een set minder verloor. Op de slotdag van de competitie in Hulst mochten de vrouwen van Van Waterschoot Landmeetkunde en Henny Co opnieuw een klein feestje vieren. Beide teams hadden eer der al de titel veroverd (Van Waterschoot in de eerste klasse, Henny Co in de tweede) en sloten ook de bekercompetitie winnend af. zv Tom Boere IJzendijke Als Hoessein Bouzambou terug kijkt op dit seizoen met Groene Ster, heeft hij het over een rumoe rige start, noemt hij het wegvallen van een aantal spelers, het vertrek van Khalid El Hattach en onlangs ook dat van coach Hicham Ben- hammou. De Vlissingse zaalvoet ballers zijn officieel nog niet veilig in de eredivisie, maar aan degrade ren denkt de ervaren kracht niet. Bouzambou wil vanavond de laat ste thuiswedstrijd van het seizoen winnen, omdat Groene Ster dan veilig is én een nieuwe mijlpaal be reikt. Bij een overwinning op Water gras is Groene Ster niet meer in te halen door de ploegen onderin. „Ik ga er niet van uit dat wij nog degra deren", zegt Hoessein Bouzambou. „Dan moet het wel heel raar lopen. Veel ploegen onder ons spelen ook nog tegen elkaar, dus dan laten één van de twee teams of allebei de ploegen punten liggen. Wat ook meespeelt, zijn de belangen die trainers hebben. De coach van Mar- lène werkt volgend seizoen bij WSV/Shoepimp, dat nog kan de graderen. Hij wil met Marlène dus winnen van ZW Eindhoven, om dat de kans dan groter is dat WSV erin blijft." Hoessein Bouzambou maakt vanaf dag één onderdeel uit van de succesvolle Vlissingse formatie, die komende week tien jaar bestaat. „We hebben het nu over erin blij ven, maar veel mensen vergeten dat wij nog gewoon als zesde kunnen eindigen. Zo hoog zijn we nog nooit geëindigd in de eredivisie." Toch voelt hij geen druk. „Die is er bijna niet bij Groene Ster. Wij zijn geen Hovocubo of 't Knooppunt, waar ze zes, zeven internationals hebben en kampioen móeten wor- Stel dat we winnen en we worden zesde, dat zou echt heel knap zijn den." Als Groene Ster op de zesde plaats eindigt, verdient de ploeg een groot compliment. Voor dit sei zoen vertrok topscorer Saïd Bou zambou naar FT Antwerpen en daarna volgde de rumoerige start van het seizoen. „Abdoe Abdenbi en ik waren geblesseerd", kijkt Hoessein Bouzambou terug. „En Najib El Allouchi werd voor een jaar geschorst door de KNVB. We lieten in het begin veel punten lig gen, kwamen daarna sterk terug en hadden vervolgens weer een min dere periode. Mo Laari stopte, Kha lid El Hattach ging naar Real Noor- derwijk. Maar vanaf januari hebben we een sterke reeks neergezet. Dat hadden weinig mensen verwacht, denk ik." Groene Ster begon 2017 met een verrassende overwinning op Hovo cubo, verloor in Amsterdam van 't Knooppunt en boekte vervolgens drie overwinningen op rij. Daarna pakte het ook nog een puntje tegen ZVV Eindhoven (1-1). „Die goede serie is heel belangrijk geweest", weet Bouzambou. „Dat is het leuke aan zaalvoetbal. Als je een goede reeks neerzet, kun je zomaar de play-offs halen. Helaas hebben we het niet vol kunnen houden, maar dat vind ik niet zo vreemd." Want, zo bedoelt hij, Groene Ster heeft door de mutaties nogal wat jonge talenten moeten inpassen. „Alleen kunnen zij nog geen zeven, acht wedstrijden op rij constant presteren. Dat gaat met pieken en dalen. Het is makkelijk om twee goede wedstrijden te spelen. Maar kun je het een heel jaar volhouden? Toch hebben we nu veel jonge spe lers waar we op de lange termijn veel plezier aan gaan beleven." Vanavond krijgt een aantal van hen wellicht weer speeltijd van in terim-trainer Said Ouasti, in de laatste thuiswedstrijd van het sei zoen. In Gouda verloren de Vlissin- gers eerder dit seizoen met 5-0 van Watergras. „Die uitslag vond ik heel geflatteerd", zegt Bouzambou. Ie dereen bij Groene Ster is volgens hem op zoek naar revanche. „Ik hoop dat Baskensburg lekker vol zit. Stel dat we winnen en we wor den zesde, dat zou echt heel knap zijn. Daar moeten dan veel mensen getuige van zijn." Morgen staat in de Willem An- napolder nabij Kapelle deze titel strijd op het programma. „Dat doen we al verschillende jaren en de belangstelling is telkens aan merkelijk. Dat is een bewijs dat we op deze voet voort kunnen gaan", vertelt Leo Bakker, voor zittervan TMZ. Het is wel zo dat iedere renner deel kan nemen, maar dat alleen een renner in het bezit van een TMZ-licentie als kampioen ge huldigd kan worden. Dat heeft in de voorbije jaren nimmer tot problemen geleid. In de aanloop naar dit kampi oenschap zijn al verschillende trainingsritten gehouden en vo rige week in Goes het eerste cri terium van dit jaar waarin Breda- naar Rik Nederlof de sterke win naar was. Voor de titel strijden dus alleen de TMZ-leden en dan lijkt Jacob Wijnstra opnieuw tot de favorieten te behoren. De Ka- pellenaar zat in Goes ook al mee voorin. Alle categorieën komen mor gen in actie. Om 13.15 uur rijden de 40+ en de D-categorie terwijl vanaf 14.30 uur de amateurs en S/P-klasse in actie zullen komen. Twee keer vrijdag 21 april 2017 VOETBAL VOETBAL Beachvolleyballer Dirk Boehlé komt zon dag naar Cadzand. foto ruben oreel VOLLEYBAL Voor FC Oss is er vanavond tegen Volendam niets meer te winnen, voor Tom Boere wel. De uit Terneu zen afkomstige Boere is met 33 doelpunten top scorer in de Jupi- ler League. Hij staat met zijn pro ductie vijfde op de topscorerslijst aller tijden in de eerste divisie. Koploper Joop Schuman (44 goals) haalt hij niet meer in, maar de drie spelers boven hem pakt hij als hij nog twee keer scoort. II. De voetbalsters van IJzendijke be nutten hun vrije weekeinde om de eigen toekomst te waarborgen. De Zeeuwse hoofd klasser geeft van avond op het eigen sportpark een clinic voor meisjes in de leef tijd van 8 tot 16 jaar. Behalve trainer Guust van de Velde zullen ook de speelsters van Zeelands hoogst spelende vrou wenteam hun ken nis en kunde over brengen op de jeugd. Groene Ster wil historie schrijven Barry van der Hooft Vlissingen - Hoessein Bouzambou Wielerkampioenschappen worden meestentijds in het midden (NK en EK) of aan het einde van het seizoen gehou den (WK). Trimbelangen Mid den-Zeeland (TMZ) denkt daar al jaren anders over en houdt het eigen kampioen schap vroeg in het jaar. Wim de Vos Kapelle Jacob Wijnstra en Johnny van der Klooster zijn de enige twee renners die de afgelopen tien jaar twee keer TMZ-kampioen zijn geworden. 2016 Jacob Wijnstra (Kapelle) 2015 Jacob Wijnstra (Kapelle) 2014 Bram Buijs (Goes) 2013 Dimitri Mulder (Heinkenszand) 2012 Dennis Raadtgever (Kapelle) 2011 Johnny van der Klooster (Lewedorp) 2010 Erik Vereecken (Hulst) 2009 Rico Kruijt (Kapelle) 2008 Ruud Havermans (Nieuw-Vossemeer) 2007 Johnny van der Klooster (Lewedorp) O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74