M Projectontwikkelaar boos over intrekken bouwvergunning Van soos naar festival: dj uit Heinkenszand gaat lekker Visbedrijf overgenomen 7 Zelfgemaakte muziek, ieder weekend meerdere boekingen en draaien op de grootste festivals van Europa. De carrière van de Heinkenszandse dj Janick Megroot gaat als een speer. Bassrulers festival in Steenbergen, City of Dance festival in Mid delburg en Sunrise Fes tival in België. Zomaar een paar festivals waar dj Janick Megroot (25) uit Heinkenszand deze zo mer staat. Duizenden mensen gaan straks los op zijn muziek. En dat kunnen er alleen maar meer worden, want naast dat Megroot draait, produceert hij ook mu ziek. En die muziek wordt bin nenkort uitgebracht. „Dit is het moment dat ik alles uit mijn mu ziek moet gaan halen." Megroot draait technomuziek. Zijn passie voor het draaien be gon tien jaar geleden in de soos in Heinkenszand. „Daar stond een oude draaitafel waar ik af en toe achter kroop." De controle die een dj heeft vindt hij het gaafst. De dj bepaalt wat er wordt ge draaid, niemand anders. De liefde voor techno kwam met de jaren. „Die muziek neemt je mee in een soort trance. Die hele mysteri euze sfeer eromheen vind ik heel gaaf." De dj uit Heinkenszand tim mert al een aantal jaren hard aan de weg. In 2014 wist hij het via een wedstrijd te schoppen tot het A Dj Janick Megroot is op weg naar de top. foto's jeroen vermeyden fotografie en mafttys vision podium van één van de grootste technofestivals in Europa: I Love Techno. „Dat was supergaaf. Ik zette mijn muziek nog maar aan en die zaal stroomde helemaal vol. Ik werd toen ook rondgere den in een golfkarretje en mocht doorgeven wat ik wilde eten en drinken. Dat was al een beetje proeven van het artiestenbe- staan." Internationaal doorbreken is Megroots doel. Maar zover is het nog niet. „Dat is ongeveer hier op de ladder", gebaart hij met zijn handen boven zijn hoofd. Zijn andere hand gaat naar heup hoogte. „En ik sta ongeveer hier." Maar die weg naar de top wil de dj graag beklimmen. Hij ging minder werken als grafisch vormgever om zich te kunnen richten op de muziek. „Eén dag Mensen zeggen steeds vaker tegen me dat m'n muziek echt goed is, dus dat motiveert in de week staat nu in het teken van de muziek. Om 8 uur kom ik uit m'n bed en ik ben een hele dag bezig. Mensen zeggen steeds vaker tegen me dat m'n muziek echt goed is, dus dat motiveert." Maar doorbreken in de techno- wereld is niet makkelijk. „Bij techno ben je niet net zoals Mar tin Garrix met één goed nummer wereldberoemd. (Garrix werd in 2013 in één klap wereldberoemd met het nummer 'Animals', red.) Je moet wel honderd goede num mers uitbrengen." Maar wie weet komt die door braak binnenkort een klein beetje dichterbij. Megroot is be naderd door het label Orange Re cordings om een nummer uit te brengen. „Het gave is dat ik hen vroeger zelf al eens heb benaderd, maar toen was ik niet goed ge noeg. En nu benaderen ze mij!" Op datzelfde label bracht ook de bekende dj Carl Cox nummers uit. Cox werd vorig jaar bij de DJ Awards nog uitgeroepen tot beste internationale dj. Het nummer van Megroot verschijnt op de site van Orange Records en andere dj's kunnen het dan kopen. „Je wordt er niet rijk van, maar je creëert wel naamsbekendheid. Het zou zomaar kunnen dat mijn nummer dan in Miami of Ibiza wordt gedraaid." En die gedachte maakt de dj enthousiast. Dit had hij nooit kunnen bedenken toen hij tien jaar geleden achter de draaitafel in de soos kroop. THOLEN Royal Dutch Seafoods uit Tholen is overgenomen door Sea food Parlevliet uit IJmuiden. De nieuwe eigenaar heeft het op Wel gelegen gevestigde bedrijf volledig ingericht als rokerij. Gisteren is het bedrijf officieel heropend door wethouder Frank Hommel. Met de overname verdubbelt Seafood Par levliet haar capaciteit en kan ze be ter inspelen op de stijgende vraag naar gerookte makreel. De gemeente heeft dit gedaan om dat er nog steeds niet gebouwd wordt op de voormalige locatie van Traas Metaalbewerking. De Haagse projectontwikkelaar be weert juist dat de gemeente dit zelf heeft veroorzaakt. „Voor de eerste fase kon beginnen, moest ik nog maar één huis verkopen. Tot dat de gemeente de vergunning introk. Er waren twee mensen met een optie, maar zolang de ge meente geen groen licht geeft, wil len zij niet tekenen." De gemeente vindt niet alleen dat Kesselaar te lang treuzelt, ook zou het plan inmiddels achter haald zijn. Zo zijn in de tussentijd de isolatie- en parkeernormen aangescherpt. Kesselaar vecht het besluit aan. Vorige week deed hij zijn verhaal bij de bezwarencom- missie. Die heeft hem in het onge lijk gesteld. Het is nu aan het col lege van B en W om daar een be sluit over te nemen. Compromis Het liefst komt Kesselaar tot een compromis met de gemeente. Maar als het college bij haar stand punt blijft, dreigt de ontwikkelaar naar de rechter te stappen. „Maar daar schiet niemand iets mee op. De kopers, het dorp en ook de ge meente niet. Voordat er een uit spraak is, ben je anderhalf jaar ver der. Niet om flauw te doen, maar als ik win dien in een enorme schadeclaim in. Dit project heeft mij al veel geld gekost." Prachtige villa met schitterend inpandig zwembad. Steenenwei 4, Goes 985.000,- k.k. 06 - 53 86 32 50 BE vrijdag 21 april 2017 Dj Janick hoopt op doorbraak Daisy Schalkens -Janick Megroot Eugène Kesselaar ligt in de clinch met Reimerswaal. De projectontwikkelaar vindt het onterecht dat de gemeente zijn 'achterhaalde' vergunning uit 2012 voor de bouw van dertien huizen aan de Groene Kruis straat in Waarde heeft inge trokken. Joeri Wisse Waarde Aan rand van het stadspark in wijk Noord- hoek. Rietgedekte villa op groot perceel grond (1184 m2). Meer info: STEENDIJK www.steendijk.nl makelaar taxateur o.g. Nieuw in verkooi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61