Goes moet kwijtschelding zelf regelen 6 Marconigebied vraagt ook aandacht In de kleine straatjes rondom de 'echte' winkelstraten in de Goese binnenstad zouden in de toekomst zo weinig mogelijk winkeltjes moeten zitten. Dat staat in een visie over de detailhandel die in op dracht van de gemeente is opge steld. „Het gaat om straten als de Hout tuinen en de Pijntorenstraat, maar ook het Molenplein", stelt wethou der Derk Alssema. „Vaak zitten in dat soort straatjes één of twee win keltjes. In de visie staat dat we als gemeente zouden moeten probe ren die panden een andere invul ling te geven op het moment dat een winkel ophoudt te bestaan." De gemeente neemt deze aanbe veling over. Het voornaamste doel is het versterken van de drukke winkelstraten. Het gaat volgens Alssema overigens prima met de binnenstad. „De leegstand neemt zienderogen af Dat is in veel andere steden wel anders." De afgelopen maanden hebben veel lege panden weer een invulling gekregen. Leegstand In de visie wordt verder aandacht gevraagd voor het Marconigebied (de meubelboulevard). Door onder meer het aanstaande vertrek van de Gamma dreigt daar leegstand te ontstaan. „Er wordt op dit moment In de Gamma komt geen concurrent voor de binnenstad gepraat met partijen die interesse hebben om dat pand te gaan ge bruiken", weet Alssema, die uiter aard nog geen namen noemt. „Maar het wordt zeker geen winkel die gaat concurreren met de binnen stad." De al jaren leegstaande Renault- garage is binnenkort ook weer ge vuld. Dat wordt de showroom van Havelaar, een dealer van elektrische auto's. Volgens de wethouder toont de visie verder aan dat Goes z'n zaken op orde heeft als het om detailhan del gaat. „We hebben een mooie compacte binnenstad en met De Spinne en De Bussel ook goede wijkvoorzieningen. Supermarkten met winkels eromheen." Met de komst van de Albert Heijn en wat andere winkels in het plan Westerschans - aan de Westhaven- dijk- komt er nog zo'n winkelclus ter bij. „Het onderzoek toont aan dat Goes dat nog kan hebben", stelt Alssema. „Maar daarna moet geen verdere uitbreiding meer plaatsvin den." De Partij voor Goes (PvG) maakt zich al lange tijd boos over het feit dat zieke mensen, die van de Belas tingdienst een deel van hun zorg- kosten terugkrijgen, geen recht meer hebben op kwijtschelding van de genoemde belastingen. „Terwijl ze verder aan alle voor waarden voldoen", aldus raadslid Leen van Zon. Hij wijst op recente uitspraken van zowel de landelijke als de Zeeuwse ombudsman, waarin dit ook als onredelijk wordt bestempeld. „Het kan niet zo zijn dat de teruggaaf van een deel van de zorgkosten moet worden ingezet om de gemeentelijke belasting mee te betalen." Van Zon stelt dat Sabewa ook nog eens inconsequent is. Soms zou een teruggaaf van zorgkosten weer niet worden meegenomen in een be sluit over kwijtschelding van belas tingen. De lokale partij diende gisteren tij dens de raadsvergadering een mo tie in die stelt dat het college bij Sa bewa - het gezamenlijke belasting kantoor van acht Zeeuwse gemeen ten en het waterschap - moet aan dringen op een coulanter beleid. Als dat niet lukt, moet Goes maar met een eigen regeling komen. Wethouder Loes Meeuwisse liet weten de motie heel sympathiek te vinden. Ze gaat de zaak weer aan kaarten bij haar collega's uit andere gemeenten. Al zei ze in het verle den de handen binnen Sabewa niet op elkaar te hebben gekregen voor een verandering van het beleid. „Er was geen meerderheid voor te vin den." Als dat zo blijft, is een eigen Goese regeling wat haar betreft een optie. „Maar ik moet dan wel uit zoeken of dat juridisch mogelijk is." Uiteindelijk nam de gemeenteraad de motie unaniem aan. Van Zon werd door meerdere partijen gepre zen voor zijn volhardendheid. „La ten we er alles aan doen om het voor Goes te regelen", stelde Jan Jaap Bouma (SGP/CU). „De aan houder wint", aldus Wiert Omta van de PvdA. IN DE REGIO Activiteiten indeWemel Vleermuizen- excursie bij ZwaakseWeel Arto Mundo in De Pompweie MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag "Joossè Wonen realiseert woor^^ wensen en geeft de mogelijkhede vorm bij u thuis. Dat is onze passie, en daarom ons vak." Eigentijds wonen is combineren van stijlen t. DH8-601273 joossewonen.nl vrijdag 21 april 2017 BE- Geen winkels in rand binnenstad Rob Paardekam Goes - Derk Alssema, wethouder Als Sabewa niet coulanter wordt bij het kwijtschelden van de gemeentelijke- en water schapsbelasting moet Goes zelf maar een regeling in het leven roepen. Dat vindt de hele ge meenteraad. Rob Paardekam Goes WEMELDINGE De activiteitencom missie Wemeldinge houdt vandaag, vrij dag, een activitei tenmiddag in de Wemel. Onder het thema 'Koningsdag' wordt de middag gevuld met een quiz, films en een Koningsbingo. De middag begint om 14.00 uur. Deel name kost 7 euro. KWADENDAMME Natuurmonumenten houdt vandaag, vrij dag, een vleermui- zenexcursie bij de Zwaakse Weel. De excursie begint om 20.00 uur met een presentatie in het Infopunt aan Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. Daarna gaan deel nemers met de boswachter op zoek naar vleermui zen. De excursie duurt ongeveer tot 22.15 uur. Aanmelden via na tuurmonumenten.nl. KORTGENE Arto Mundo geeft morgen, zaterdag, een optreden in de Pompweie in Kort- gene. De drie heren van Arto Mundo be heersen nagenoeg alle muziekstijlen en bespelen een veelvoud aan in strumenten uit alle windstreken van de wereld. De band speelt close-harmony, met zowel vrolijke als aangrijpende songs van meeslepende en vurige melo dieën. Aanvang 20.00 uur. GOES In een sprookjesachtige sfeer is gisteren het vier daagse evenement Veste Verlicht in Goes begonnen. Daar mee wordt gevierd dat de Goese vesten 600 jaar bestaan. Het festival maakt onderdeel uit van het themajaar Goes- Azië. Het thema van donderdagavond was zen. Bezoekers konden kijken en luisteren naar demonstraties yoga en acro- gym en muziek van klankgroep Naga Naga. Vandaag staat een lampionoptocht rond de veste op het programma. In het weekend is er veel ruimte voor muziek en andere kunstvormen, foto johan van der heijden GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling cur sisten praktische moderne kunstge schiedenis; Buurthuis de Pit, 10.00 uur - Weke lijkse wandelactivi teit 'Elke Stap Telt'; Kunstuitleen De Bevelanden, West- wal 45,13.00-17.00 uur - Expositie te keningen Karhang Mui; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; Vrijwilli- gerspunt, 's-Heer Elsdorpweg 12, 14.30-16.00 uur- Vrijwilligerscafé; De Spinne, 15.30- 18.00 uur - Gratis Streetball&Street- dance voor jonge ren van 12 tot 18 jaar; Theater de Mythe, 20.00 uur - Cabaretvoorstelling 'Schroot' door Rob Scheepers KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 een 20.00-23.00 uur - Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur- Biljarten KLOETINGE Amicitia, Schimmel- penninckstraat 14, 19.30-22.00 uur- Bijeenkomst Heem kundige Kring met lezing '600 jaar vesten van Goes' door Frank de Klerk RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur - Podium Rei- merswaal organi seert muziekoptre- den Denise Jannah WEMELDINGE De Wemel, Dorps plein, 14.00 uur - Gezellige ouderen- middag georgani seerd door Activi teiten Commissie Wemeldinge, thema 'Koningsdag' met Koningsbingo YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, overdag - Expositie keramiek Jos van Bommel. AVONDWANDELING Tegen de zwarte achterwand met mooie 3D-inbetween gordijnen in wave uitvoering komt deze eigentijdse zit mooi tot zijn recht. Diverse structuren maken het een spannende combinatie, salontafel hoogglans met een brug van ruwhout. De stof met een gladde structuur in combinatie met een grove poolstof. Grote eigentijdse lamp in combinatie met klassieke kaplampen met een passend kleuraccent. Bezoek onze winkel in Arnemuiden en laat u inspireren en adviseren. Langstraat 2, Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60