Agenten beschoten in Parijs 'Bewijs inmenging Russen in VS' Vier het voorjaar! \Wmwm Militair (21) gepakt voor nepoverval 5 Kras.nl/stedentrips bÊ f 199 229 239 of 0900-9697 len in hun rol als frietbakker. Leren zij hun inmiddels tien personeelsle den de kunst van het frituren. „Wij werken niet met een timer, maar met onze zintuigen. Knijp in een frietje om te voelen hoe hard hij is, luister naar het zingen van de aard appel, kijk hoe de olie zich gedraagt. Heb je dat eenmaal in je vingers dan krijg je een topfrietje." Zelf snijden Elke dag begint met het waar nodig ontpitten, snijden en voorbakken van de aardappelen. Kinderen mo gen hun eigen friet snijden. „Fan tastisch om te zien. Kinderen reali seren zich soms niet meer dat friet van een aardappel wordt gemaakt. Patat is immers iets dat uit een plastic zak uit de diepvries komt. En nu mogen ze zelf aan de slag. Ge weldig toch?" Ik riep al jarenlang dat ik als eerste in Zwolle een zaak in verse friet wilde beginnen Marco: „De zaken gaan goed. On langs zijn we gevraagd met een food- truck op festivals te gaan staan. Dat wordt voor ons een nieuwe weg." Vorig jaar eindigde het Swolsch Friethuys in de Friettest als derde en daarmee schoten de verkoopcijfers verder omhoog. „De mensen komen uit het hele land. Toeristen die een bezoek aan ons combineren met museum De Fundatie, maar ook bouwvakkers die tijdelijk in Zwolle aan het werk zijn of vertegenwoor digers. Iedereen weet je plotseling te vinden." De komende tijd wordt het onge twijfeld druk. „Maar er is in het le ven meer dan werk. We hebben drie dochters. Wij willen geen kinderen met een sleutel om hun nek. Dan maar iets minder inkomsten." A De aanvaller stopte naar verluidt met zijn auto bij een rood ver keerslicht en opende het vuur op de politiemannen. Volgens oogge tuigen verliet de man schietend met een kalasjnikov de auto. Een tweede dader is mogelijk ont vlucht. Volgens het Franse minis terie van Binnenlandse Zaken was het gisteravond te vroeg om te kunnen spreken van een terreur daad. Sommige politiebronnen melden echter dat het waarschijn lijk wél om een terroristische actie gaat. De aanval op de agenten had hoe dan ook grote gevolgen voor Parijs, dat zich voorbereidt op de presi dentsverkiezingen van komende zondag. Eergisteren werden in Marseille twee mannen opgepakt die van plan zouden zijn geweest een aanslag te plegen op een van de presidentskandidaten. In het land heerst nog altijd de noodtoe stand. De politie heeft de Champs Ély sées gisteren direct afgesloten en mensen opgedragen de boulevard te verlaten. Sluipschutters stonden paraat, omdat de vrees bestond dat eventuele daders zich in winkels zouden schuilhouden. Politiebus sen en brandweerauto's rukten volgens ooggetuigen massaal uit. Helikopters vlogen boven het ge bied. De Amerikaanse president Donald Trump heeft kort na de schietpartij zijn condoleances overgebracht aan het Franse volk. MOSKOU De Verenigde Staten zouden het bewijs in handen hebben waaruit blijkt dat Rus land zich daadwerkelijk in de Amerikaanse presidentsverkie zingen van afgelopen november heeft gemengd. Tegen persbureau Reuters vertellen zeven anonieme (voormalige) overheidsfunctio narissen dat Washington de hand heeft gelegd op uitge werkte plannen van het Russi sche Instituut voor Strategische Studies (RISI) om de stembus gang te beïnvloeden. President Poetin zou persoonlijk op de uitvoering hebben toegezien, zeggen de ambtenaren. Hoe de documenten in de VS zijn te rechtgekomen, is niet duidelijk. In het eerste document advi seert het RISI het Kremlin een propagandacampagne op onder meer sociale media te lanceren om de Amerikaanse kiezer er van te overtuigen voor een kan didaat te stemmen die een mil dere houding ten aanzien van Rusland heeft dan de vorige president Obama. Een tweede plan raadt aan de positieve Trump-campagne te staken en de aanval te openen op tegen kandidaat Hillary Clinton, die dan voorop in de peilingen ligt. In Rusand is verbaasd gerea geerd. „Wij hebben niets te ma ken met deze insinuaties", zei plaatsvervangend directeur Goezenkova van het RISI tegen de krant Vzgljad. Stedentrips yf- v SITTARD Een 21-jarige militair uit Sittard wordt ervan verdacht samen met een caissière een roofoverval in Limburg in scène te hebben gezet. De jonge man deed alsof hij de 18-jarige cais sière beroofde, maar achteraf bleek zij betrokken bij het plan. De militair en de vrouw uit Born zijn opgepakt, meldde de Koninklijke Marechaussee giste ren. De vermeende overval werd op 30 december 2016 gepleegd in een supermarkt in Born. Bij de militair thuis werden drie niet van echt te onderschei den gasdrukwapens gevonden. De militair wordt vandaag aan de rechter-commissaris voorgeleid. Dat geldt niet voor de vrouw, maar zij blijft wel verdachte in de zaak. vrijdag 21 april 2017 GO Ingeborg en Marco bakken 'sublieme' friet. FOTO'S SHODY CAREMAN —Marco Poel Een enorme politie macht kwam na de schiet partij in actie op de Champs Elysées. FOTO REUTERS Grote paniek gisteravond in het hart van Parijs. Op de Champs Élysées zijn drie politieagenten beschoten. Een van hen is om het leven gekomen, de andere twee zijn zwaar gewond. De dader is eveneens gedood. Deborah Jongejan Parijs Parijs Kom genieten in de stad van de liefde! Droom weg tijdens een romantische wandeling langs de Seine. Beklim ook samen de Eiffeltoren. 3 dagen v.a. Rome Maak kennis met de Italiaanse oudheid die deze stad uitstraalt. Bezichtig de wereld beroemde Trevifontein en neem een kijkje in het Colosseum. Londen Gezellig winkelen doet u in de hoofdstad van Engeland. Bekijk ook de Big Ben en Tower Bridge, bezoek een museum of eet een hapje in één van de vele trendy restaurants. Valencia Ga cultuur snuiven tijdens een bezoek aan de vele bezienswaardigheden of plof neer op een terrasje en proef de heerlijke paella onder de Spaanse zon. 3 dagen v.a. 3 dagen v.a. 3 dagen v.a. Onze voorjaarstips! 70 cpg ANVR yvVi/ fssf 3 dagen v.a. HIM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5