bi Dat ruimt lekker op Büüi m m a m 6 ÜO I# Natuurlijk is het fijn om een vaatwasser te hebben. Maar het ding in- en uitruimen is een solitaire bezigheid die ons af en toe doet verlangen naar vroeger. Toen je met z'n allen de afwas deed. 3 D Hieke Grootendorst geeff elke week klusfipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een opruimsysteem bevestigen 1. Muts 2. Bloeme UI lil 6. Kopenhagen 4 3. Stokstaartje iff ii ii ii ii 4. Hollands DE KLUSVROUW Waar moet de rail beginnen? Let op de koppen van de schroeven vrijdag 21 april 2017 GO 14,95, Donna Wilson 9,95, Pip Stud 11, Ferm Living Gezellig aan de vaat 10,99, Present Time u ■Jt ii ii ii M ::q; I N" 5,99, KOOK jl De lengte van de rail hoeft niet van vloer tot plafond te zijn. De rail moet beginnen op de hoogte waar je de onderste plank wilt en eindigen waar je de bovenste plank wilt. In de gemiddelde woning is 2 meter dus meer dan genoeg. De koppen van de schroeven moeten niet te groot zijn. Doordat de schroefkop niet hele maal is verzonken en dus uitsteekt, kunnen de plankdragers niet meer in de rail geklemd worden. Kies een goede kwaliteit schroeven; ze worden warm door de accu en kunnen dan af breken. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Hoe meer ruimte, hoe meer spullen! En die moeten worden opgeborgen... In kasten, op planken, in rekken, onder bedden, in bergingen, kelders, schu ren, rommelkamers en op zolders. Er zijn tegen woordig zelfs opruimcoa- ches, omdat spullen weg doen zo moeilijk gevonden wordt. Mensen zijn verza melaars en meestal heb ik daarin gefaciliteerd. Hoe? Door een wand- plankensysteem te be vestigen of kasten te monteren. Van onder tot boven, van links tot rechts. Ik vind opruimen heerlijk. Ik doe het veel, want het geeft ruimte in mijn hoofd. Ik kan iedereen aanraden elk kwartaal iets op te ruimen en weg te doen aan verzamelaars en kringlopen. Gebruik de volgende stel regel: heb je het drie maanden niet gebruikt? Is het geen seizoenartikel? Dan kan het weg. Behalve fotoboeken natuurlijk. Stop dezelfde spullen bij elkaar. Zo heb ik een bak met handleidingen. Een doosje met knopen. Een sleutelbakje. Geloof me, als je het opruimen onder houdt, kost het weinig tijd en levert het rust op. Voor de paar dozen die je mag houden, maak je dan een wandplanken- systeem met rails en meu belpanelen. Opgeruimd staat netjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44