Dierenasiel Walcheren wint Rabobank Clubkas Campagne Geweldplegers moeten de cel in 8 DOMEIN VAN DE GROTTEN VAN HAN ECONOMIE GELD VOOR ZEELAND Eindelijk heeft Zeeland zijn miljoenen uit Den Haag. Gisteren trok minister Henk Kamp zijn portemonnee voor zes projecten die de Zeeuwse economie moeten versterken. Hoeveel gaat er precies waar naartoe? Het is belangrijk dat we de schwung die we nu hebben erin blijft Nu komt er weer geld voor veel nieuwe bedrijven en dus veel nieuwe banen in Zeeland Voordelig genieten! ■PC Het Dierenasiel Walcheren is de winnaar van de Rabobank Club kas Campagne. Het asiel krijgt ruim 4300 euro van de Rabobank Walcheren/Noord-Beveland. Dat werd gisteravond bekendgemaakt in Huys ter Schelde in Koude- kerke. Zwemkampioen Maarten van der Weijden sprak de aanwe zigen toe. Kinderboerderij De Klepper hoeve in Middelburg ontving 2800 euro en vogel- en zoogdier- opvang De Mikke in Middelburg kreeg bijna 1700 euro. Voetbalver eniging De Bevelanders uit Kam perland incasseerde ook bijna 1700 euro en voetbalvereniging De Meeuwen uit Zouteland kreeg ruim 1550 euro. In totaal werd an derhalve ton verdeeld onder 379 clubs. Met de campagne wil de Rabo bank het verenigingsleven onder steunen. Leden van de bank kon den de afgelopen weken hun stem uitbrengen op deelnemende ver enigingen en stichtingen. Er werd ruim 48.000 keer gestemd. Dierenasiel Walcheren krijgt ruim 4300euro van de Rabobank Walcheren /Noord-Beveland De rechtbank in Middelburg heeft gisteren zowel de 23-jarige A.B.S. als zijn broer A.S. (25) voor open lijke geweldpleging tegen een kickboksende plaatsgenoot ver oordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. Ook moeten zij een schadevergoeding van 5.349 euro betalen. Een derde Vlissinger, de 21-jarige S.R. werd vrijgesproken. Tegen het trio waren straffen De Vlissingse broers A.B.S. en A.S. zijn veroordeeld tot acht maanden cel voor openlijke geweldpleging tegen een plaatsgenoot van twintig maanden (A.B.S.) en achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk (A.S. en S. R.) voor poging doodslag geëist. Nadat eerder de kickbokser fy sieke onenigheid met een van de drie had gehad, besloot het drietal wraak te nemen. In de nacht van 21 augustus vorig jaar gingen ze naar het feestje van een huisge noot van de kickbokser en lokten ze een ruzie uit, waarbij de kick bokser met een mes werd gesto ken. Die raakte door perforatie van zijn darmen zwaargewond. Het slachtoffer zelf had dat in eer ste instantie niet eens in de gaten. In het ziekenhuis ontdekten de artsen dat hij door messteken in de maagstreek zware inwendige bloedingen had waarbij hij al een liter bloed had verloren. Tijdens de behandeling van de zaak ontkenden de drie alle be trokkenheid. A. B. S. sloot overi gens niet uit dat hij - zwaaiend met een mes - mogelijk en per on geluk het hoofd van de bokser kon hebben geraakt. „Dit geld is echt broodnodig om door te kunnen gaan met investe ren in startende en innovatieve ondernemingen", zegt directeur Dick ten Voorde van ontwikke lingsbedrijf Economische Impuls Zeeland. Steeds meer onderne mers uit het midden- en kleinbe drijf doen een beroep op de fond sen die Impuls beheert, zoals In- noGo en het Zeeuws Participatie fonds, terwijl de kas onderhand leeg begon te raken. „Nu komt er weer geld voor veel nieuwe bedrij ven en dus veel nieuwe banen in Zeeland", aldus Ten Voorde. Naast de bestaande fondsen komt er ook een nieuw (co)fmancieringsfonds voor investeringen tussen de 250.000 euro en 1 miljoen. In totaal is voor het stimuleren van innova tie in Zeeland tot en met 2020 ruim 20 miljoen euro nodig. Ook de provincie, de Rabobank, De Zeeuwse Verzekeringen en de ZLM hebben geld toegezegd. „Dit is een enorme duw in de rug", reageert directeur John Dane van HZ University of Applied Sci ences. „Met Scalda hebben wij ons sterk gemaakt om een centre of expertise en een centrum voor in novatief vakmanschap op het ge bied van windenergie naar Zee land te halen. Dit is het begin, nu moeten we proberen het vorm te geven." Er komen windparken voor de Zeeuwse kust en daarom is er dringend behoefte aan goed opgeleide professionals. Tot 2022 is er 12 miljoen euro nodig om het onderwijs hiervoor te verbeteren en gekwalificeerd personeel op te leiden. Het Centre of Expertise Water 8a Energy, dat is gericht op het versterken van praktijkgericht onderzoek op het hbo, krijgt 1 mil joen. Het DeltaLAB Zeeland, dat zorgt voor een betere aansluiting tussen het middelbaar beroepson derwijs en de beroepspraktijk, krijgt 450.000 euro. Pure wildlife en een mysterieuze onderaardse wereld Van VOOr 19,90* ÜROTTE5 Ga naar pzc.nl/voorjaarsuitjes vrijdag 21 april 2017 Cornelleke Blok Vlissingen Ad Roos Middelburg Hier gaat de 2 Ernst Jan Rozendaal - Jo-Annes de Bat - Dick ten Voorde A Dick ten Voorde Het Rijk draagt 6,5 miljoen bij aan de onder steuning van startende en innovatieve ondernemers in het MKB. John Dane Den Haag stelt 1,45 miljoen euro beschik baar om het on derwijs te laten inspelen op de komst van windparken op zee. Best geselecteerde uitjes van NederLand Divers aanbod Meer dan 30 uitjes In dit adembenemend mooie Domein van 250 hectare kunt u de Europese "big five" spotten. Het gaat hier om de Europese bizon, de veeLvraat, de bruine beer, de wolf en de lynx! Vervolgens neemt u een duik onder de grond en ontdekt u de geologische wonderen van een van de mooiste grotten van Europa. Dankzij de nieuwe verlichting ontsluieren de galerijen zich als nooit tevoren. HAN-SUR-LESSE I Geldig t/m 12 november 2017 DE I lAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34