Raad Vlissingen wil inspraak over af valproef Vragen over monumentencommissie Even rust bij Amadore GroenRuK S 7 lopen op verhaal van ontevredenen. Eerst moet de wijziging in de in spraakprocedure en daarna kan het terug in de raad. Dan kunnen de proeven in september beginnen. Daar legde Elliott zich bij neer. Het voorstel werd ingetrokken. Over de proeven zelf praat de raad nog. Inzet is de vermindering van het gemengd restafval. De ge meente wil dat de burger zijn afval in herbruikbare soorten aanbiedt. Voor grof vuil moeten inwoners voortaan betalen of het naar de milieustraat brengen Daartoe worden in wijken meer kliko's ingezet, wordt plastic voort aan ingezameld en restafval niet en worden ook bij hoogbouw groen- resten ingezameld. Voor grof vuil moeten inwoners voortaan betalen of het zelf naar de milieustraat brengen. Dat baart GroenLinks en PO V zorgen over af- valdump. Bij zo'n aanpassing hoort inspraak door belanghebbenden een kans te hebben, en dat wilden Elliott en de overige collegeleden even laten zit ten om snel te kunnen beginnen. De proeven hadden begin dit jaar al moeten beginnen. POV en CDA zetten de toon: dat gaan we niet doen, was de boodschap die de hele raad vervolgens liet klinken. „Had je maar eerder moeten beginnen", zei Pim Kraan (POV). Elliott verweerde zich door te stellen dat de proefprojecten in sa menspraak met de inwoners gaan, en dat zo voldoende ruimte was voor inspraak. Maar de meerder heid van de raad wilde geen risico's De Monumentencommissie van Vlissingen lijkt 'via de achterdeur' invloed te willen hebben op wel- standsbeleid. Dat vermoedt de LPV. In vragen aan het college wil de partij weten of de adviescommis sie voor monumentale gebouwen zich beperkt tot haar taak, name lijk bepalen of monumentale en beeldbepalende panden en omge vingen gepast worden behandeld in omgevingsvergunningsaanvra gen. De LPV denkt dat de commis sie die taak te zeer oprekt naar wel standsbeoordelingen. Die slotsom haalt de partij uit het verslag van de commissie over 2014-2015. „De gemeenteraad heeft een aantal ja ren geleden de welstandcommis sie opgeheven vanwege betutte ling en om kosten te besparen", zegt indiener van de vragen Wim Hirdes. „Dezelfde mensen uit de Welstandscommissie zitten nu in de Monumentencommissie. Ze komen dikwijls bij elkaar en de clareren dat. Wij vragen hoeveel het kost en wat ze beoordelen." De partij wil ook de evaluatie van welstandsvrij beleid van vorig jaar hebben. Eetcafé Pension Duin- lust ligt nog steeds vlak achter de duinen in het hart van Dis hoek. Maar het pleintje waaraan het etablisse ment ligt, is opgegaan in Room- pot's Noordzee Residence Dis hoek. Niet iedereen is blij met het vakantieparkje, maar horecaman Jerry van Zuijlen vindt Dishoek de perfecte plek voor een nieuw grand-café: Blur. Twee dagen voor opening van de nieuwste loot aan de stam van horecaconcern Amadore moet ei genaar Jerry van Zuijlen heftig in de slag met televisiekok Ramon Beuk. De onlangs ook al in het nieuwe restaurant van Arion ac tieve chefkok moet een 'bijzon dere twist' aan de restaurantge rechten van Blur geven. Maar hij moet ook rekening houden met de wensen van de gasten. Badgasten en streekbewoners willen aan de kust graag iets ex clusiefs eten. Maar ze willen vlak bij het strand ook graag snel een pasta, pizza of een pannenkoek kunnen verorberen. Die gerech ten moeten - tegen een redelijke prijs - dus in elk geval op de kaart van Blur staan. Alleen is Jerry 'even vergeten' dat aan Beuk te laten weten, die daarom in zijn wiek geschoten verhaal komt ha len. Van Zuijlen schrikt eerst een beetje, maar lacht even later al weer. „Ik heb Ramon juist in de arm genomen om weerwoord te krijgen. Tegenspraak is nodig om tot het beste resultaat te komen." Het idee dat hij er met Beuk wel uitkomt, wordt even later beves tigd met een stevige omarming bij het toegangshek van het grand-café in Dishoek. Op de kaart van Blur zijn vanaf vanavond bekende gerechten te zien. Maar ook die kunnen bij zonder worden gebracht, bena drukt Van Zuijlen. „Zo hebben we een Italiaanse pizzabakker in dienst, die zijn eigen bolognese maakt." Naast luxe of eenvoudig dineren, kunnen klanten bij Blur vanaf morgen ook broodjes, wijn en olijfolie halen. Want de naam Blur is niet zomaar gekozen. De grenzen tussen restaurant, café, winkel en belevingsterras verva gen ('blurren') aan het Dishoekse pleintje. Om kennis te maken met Blur is iedereen die zich via de facebookpagina aanmeldt, vanmiddag tussen 17.00 en 19.00 uur welkom op de openings party. Kunnen ze gelijk horen dat ook 'muziek, warmte en gezellig heid' in het Blurconcept zijn ver weven, belooft Van Zuijlen. COMPLEET er Ueft: Zomerbloeiers Franse geranium Mandevilla Spaanse - Margriet vrijdag 21 april 2017 Vlissingen De gemeenteraad van Vlissin gen weigerde gisteren de wet te overtreden door in te stemmen met een voorstel van wethouder Josephine Elliott. Zij vroeg om een aanpassing van de afval- stoffenverordening om proef projecten te kunnen houden met andere manieren van afval inza melen in de Vlissingse wijken. Claudia Sondervan Claudia Sondervan Vlissingen René Hoonhorst Dishoek Met vier hotels, zeven café-restau rants en wellness beauty center is de Amadoregroep voorlopig wel com pleet, zegt eigenaar Jerry van Zuijlen. Hij wil eerst wat zaken afmaken voor hij nieuwe on rust in de tent brengt. Arion heeft net een nieuwe en tree, een nieuw res taurant en een do zijn (ver)nieuw(dje kamers. Lachend: „Als bij Blur de puntjes ook op de i staan, moet ik eerst maar eens wat te rugverdienen van alle investeringen." Met Blur heeft Dishoek trekpleister Twee heren van de keukenbrigade nemen de inventarislijsten en menukaarten door in het restau rant van Blur. Door de glazen ruitjes zijn de activiteiten van de koks te volgen. Achter de keuken zijn het broodjesafhaalpunt, de bar en het loungecafé te vinden, foto lex de meester Geldig van woensdag 19 t/m dinsdaj Divere soorten. 4 draagtrays van 10 stuks Pelargonium grandiflorum. Diverse kleuren. Potmaat 12 cm. 3 stuks 14t§7 Mandevilla 'Sundaville' Diverse kleuren. 0 19 cm, I ca. 70 cm. Per stuk 14r99 Osteospermum Sunny. Diverse kleuren. 0 10 cm 5 stuks &S5 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 0118-470400 groenrijkmiddelburg.nl Ma. t/m vr. 10.00-21.00 Za. 10.00-17.00 Zo. 12.00-17.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33