Kritiek op kap van abelen langs kanaal Domburg krijgt geen rondweg 6 Tuin van Zeeland kritisch op plan provincie Of de stichting Tuin van Zeeland bezwaar aantekent tegen het in fa ses kappen van 475 abelen op de Vo- geldijk wist Frans Jonkers gister morgen, de ochtend na de inloop avond, nog niet. Maar gedeputeerde Harry van der Maas heeft hem niet kunnen overtuigen dat het rooien over een periode van acht jaar de beste oplossing is. Op de Vogeldijk - geen terug te vinden officiële naam, maar wel de meest gebruikte voor het pad aan de oostkant van het Kanaal door Walcheren - staan tussen de draai brug bij Souburg en de Middel burgse Schroebrug twee evenwij dige rijen abelen. Door eerst één rij bomen over het hele, bijna 2,5 kilo meter lange dijkvak te rooien, blijft het karakter en het zicht op de ka rakteristieke abelen het meest in tact, stelt Jonkers. „Het laten staan van een rij bomen geeft een homo gener beeld." Het provinciebestuur, dat diverse Het laten staan van een rij bomen geeft een homogener beeld bomendeskundigen raadpleegde, deelt die conclusie niet, meldde ge deputeerde Harry van der Maas. Niet alleen vanwege de kosten, maar ook omdat de groeikansen van de abelen groter zijn en de vei ligheid van de spoorlijn niet in ge vaar mag komen, is kappen in fases de beste oplossing. Door het rooien van de bomen over acht jaar te spreiden, blijft het karakter van de Vogeldijk goed zichtbaar. Als de laatste bomen in 2024 tegen de grond gaan, hebben de eerste her- plante bomen al weer een redelijke omvang. Bovendien komen er 137 extra abelen, 80 notenbomen en 1.300 vierkante meter struikgewas (waaronder meidoorn en wilgen roos) extra op de dijk, benadrukt de gedeputeerde. Net als een tiental omwonenden en regelmatige wandelaars op de dijk, is Jonkers nog niet om. Hij on derkent dat een aantal abelen rot is en nodig gerooid moet worden, maar stelt ook dat veel bomen nog jaren mee kunnen. Rooien van de rij het dichtst bij de spoorlijn en voorlopig sparen van de rij aan de kanaalkant, heeft de voorkeur van Tuin van Zeeland. De Stadsraad Domburg deed en kele weken geleden een voorstel voor een zuidelijke rondweg, zodat doorgaand verkeer richting de va kantieparken en campings richting Westkapelle uit de kern wordt ge weerd. De Ondernemersvereniging Badplaats Domburg is niet tegen zo'n rondweg maar ook niet per se voor. De WD drong gisteravond sterk aan op een onderzoek naar een rondweg. Bert van Halderen bena drukte dat dat tegelijk uitgevoerd kan worden met de maatregelen die de gemeente toch al wil nemen in het Gemeentelijk Verkeers- en Ver- voers Plan. Hij verwierf alleen de steun van D66; SGP/CU, CDA, PvdA/GL en DTV vinden dat zo'n onderzoek te vroeg komt. Als de overlast minder wordt door de hui dige maatregelen, heeft een onder zoek op dit moment geen zin. Domburg krijgt nu wel betere parkeervoorzieningen en een sy steem dat gasten snel en logisch verwijst naar de beste beschikbare parkeerplekken. Ook Oostkapelle, Westkapelle en Zoutelande krijgen 'onthaalplaatsen' zodat bezoekers minder met hun auto door de dor pen gaan zwerven. Meerdere partijen in de gemeen teraad drongen bij Melse aan op ex tra aandacht voor de verkeersover last in Gapinge. Door de nieuwe N57 rijdt er meer verkeer door het dorp en het rijdt ook harder. Maat regelen zijn pas gepland in 2021 en dat vinden CDA, PvdA/GL, SGP/CU en DTV te laat. Volgens wethouder Jaap Melse lukt het niet om eerder te investeren in Gapinge, omdat de klachten over verkeers onveiligheid in bijvoorbeeld Melis- kerke - met zijn winkels en school -groter zijn. IN DE REGIO Binnenkijken bij Walcherse tuinen 3D-selfie maken voor Moederdag Paasdiner bij RestoRank MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag Eigentijds wonen is combineren van stijlen joossewonen.nL vrijdag 21 april 2017 WA Vertegenwoordigers van de pro vincie konden deze week tijdens een inloopbijeenkomst niet ie dereen overtuigen van de nood zaak om abelen langs de Vogel- dijk tussen Oost-Souburg en Middelburg in fases te kappen. René Hoonhorst Oost-Souburg -Frans Jonkers, bestuurslid Tuin van Zeeland Domburg krijgt voorlopig geen rondweg om de verkeersover last te verminderen. Er komt zelfs geen onderzoek naar. De gemeenteraad van Veere wil eerst proberen de problemen aan te pakken met betere par keerplaatsen en een beter par- keerverwijssysteem zodat het zoekverkeer alvast uit de stra ten weg blijft. Maurits Sep Domburg VLISSINGEN Drie Walcherse tui nen houden van daag, vrijdag, en morgen, open tuin tijdens de Zeeuwse Bloembollenroute. Bezoekers kunnen tussen 10.00-17.00 uur terecht bij Tuin 't Hofje aan Noord- weg 4 in Bigge- kerke, de Romanti sche Rozentuin aan Duinweg 32 in Oostkapelle en de Ecologische cotta- getuin (Noordweg 51) in Oostkapelle. De entreeprijzen verschillen per tuin. MIDDELBURG In het FabLab van ZBIPIanbureau en Bibliotheek van Zeeland kan van middag, vrijdag, een 3D-selfie gemaakt worden voor Moe derdag. Geïnteresseerden kunnen zich deze middag laten in- scannen en uitprin ten in een miniatuur ter grootte van vijf centimeter. De kos ten zijn 20 euro per print. Voor deel name geldt een leeftijdsminimum van 6 jaar. OOST-SOUBURG RestoRank houdt vandaag, vrijdag, een Paasdiner in zaal De Rank in Oost-Souburg. Het diner is bedoeld voor mensen die krap bij kas zitten of mensen die het gezellig vinden om niet alleen te hoe ven eten. De kosten voor het diner bedragen 2,50 euro. Opgeven voor het diner kan via e-mail: restorank@ gmail.com of via te lefoonnummer. 0118-465132. KINDERKUNSTWEEK VLISSINGEN Faedra Papastavropoulou van de Frans Naere- boutschooi (midden) kreeg gistermiddag onder luid gejuich de hoofdprijs van de Kinderkunstweekjury. Die werd uitge reikt in het hoofdkantoor van cosponsor Damen Schelde Naval Shipbuilding. Thijmen Oomes van De Wissel (links) en Chanella Haafwee van de Sint Jozefschool wonnen ook een prijs met de creatie die ze maakten in het atelier van kunst collectief Kipvis in Vlissingen. Zij wonnen bioscoopkaartjes, Faedra mag uit eten. Er deden 79 scholen mee aan de Kin- derkunstweek met het thema 'Kijk, zo zijn wij!'. Vier scholen mochten een middag werken met kunstenaars. De Twee master/Kameleon uit Oost-Souburg moest afzeggen voor de prijsuitreiking, foto lex de meester ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt BIGGEKERKE Zeeuwse Bloembol lenroute, Noordweg 4,10.00-17.00 uur - Open tuin DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur - Expositie 'De verre reis van het Veerse vissertje' door Dieuwke Parlevliet KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten MIDDELBURG Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur - In- loopmoment met koffie en thee; Kloostergangen Abdij, 12.00-17.00 uur Opening exposi tie Het Zeeuws Palet; Schouwburg, 20.00 uur-Optre den Supertrap; De Spot, 21.30 uur- The Folk Road Show NIEUW-EN SINT JOOSLAND Theater De wegwij zer, 20.30 uur - Op treden Luider Van Donselaar OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Kasteel Westhove, 10.00- 17.00 uur - Expositie 'De mens en omge ving' door Ron Kalle; Terra Maris, 13.30- 15.30 uur - Op pad met de Imker; Zeeuwse Bloembol lenroute, Duinweg 32 en Noordweg 51, 10.00-17.00 uur - Open tuin RITTHEM Klein Theater de Verwachting, 20.15 uur - Huiskamer concert Flip Noor man SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur - Workshop 'Van Spetter tot Aquarel' VEERE Museum Veere, overdag - Streek- drachttentoonstel- ling 'Op de kiek' VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Weekmarkt; The Juice Bar, Wal- straat 119,16.30- 19.00 uur - Feeste lijke opening. Tegen de zwarte achterwand met mooie 3D-inbetween gordi|nen in wave uitvoering komt deze eigentijdse zit mooi tot zijn recht. Diverse structuren maken het een spannende combinatie, salontafel hoogglans met een brug van ruwhout. De stof met een gladde structuur in combinatie met een grove poolstof. Grote eigentijdse lamp in combinatie met klassieke kaplampen met een passend kleuraccent. Bezoek onze winkel in Arnemuiden en laat u inspireren en adviseren. Langstraat 2, Arnemuiden T. 0118-601273

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32