PEN I* Rechtbank heeft geen boodschap aan vrijspraakverzoek advocaten up zondag a.s. Examenleerlingen nemen voor één keer de regie over Drie Zeeuwen zijn gisteren veroordeeld tot vijfjaar gevangenisstraf voor hun betrokkenheid bij de mislukte smokkel van 1.075 kilo cocaïne met sportvisboot. vrijdag 21 april 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl De inventieve klanken uit de jazzgitaar van 'vaste Porgygast' Anton Goudsmit, gecombi neerd met de soul en blues van zanger-gitarist Phil Bee (foto). Het was een mooie mix om gis teravond de viering van zestig jaar Porgy en Bess mee te beginnen. Goudsmit had speciaal voor het optreden de gelegenheidsband Go Pony! gevormd, met contrabassist Thomas Pol en drummer Niek de Bruijn. Theo Giele Rotterdam Het zwijgen tijdens de rechtszaak in Rotterdam heeft de drie Zeeuwse verdachten van de smok kel van een grote partij cocaïne - straatwaarde 25 tot 30 miljoen euro - niet veel geholpen. De 25-jarige schipper van het sportvisbootje de Zeeland, P.V. uit de gemeente Goes, en twee opva renden de 43-jarige Vlissinger J.P. en de 31-jarige Middelburger I.K moeten 5 jaar de cel in. Een vierde opvarende, de 52-jarige M.N. uit Steenbergen, moet van de Rotter damse rechtbank 6,5 jaar zitten. Te gen V was 8 jaar geëist, tegen P. en K. 6 jaar en tegen N. 10 jaar, mede omdat de laatste ook verboden vuurwapenbezit en bezit van drugs ten laste was gelegd. De advocaten van de vier ver dachten hadden om vrijspraak ge vraagd. Volgens de advocaten kon justitie niet bewijzen wie precies wat heeft gedaan of geweten. Tij dens de politieverhoren hebben de mannen altijd ontkend iets van de drugs geweten te hebben. De rechtbank acht dit volstrekt onwaarschijnlijk. „Het is onmoge lijk dat onder de opvarenden ie mand is geweest die niets heeft ge merkt of niet heeft meegeholpen", aldus de rechtbank. Dat de lading in Belgische wate ren was overgeladen doet volgens de rechtbank niet ter zake. De rech ters hebben geen enkele reden om aan te nemen dat de drugs niet voor Nederland bestemd waren. Volgens justitie werd de cocaïne eind december 2015 voor de Suri naamse kust aan boord van de sleepboot Marian V gebracht. Op 14 januari vorig jaar was sportvisboot de Zeeland, ondanks waarschu wing voor zware storm, in alle vroegte vertrokken uit de haven van Neeltje Jans. 's Avonds voeren de twee schepen voor de kust van Knokke naar elkaar en werd, hoe wel het toen al spookte op zee, de cocaïne overgeladen op de Zeeland. Het bootje werd onbestuurbaar toen een spanband in de schroef verstrikt raakte. Het viertal had geen andere keus dan de KNRM te hulp te roepen. Ze werden in een vliegende storm van boord gehaald en in Knokke aan land gezet. Het achtergelaten bootje spoelde aan bij Cadzand-Bad. Daar ontdekte de douane de cocaïne. De rechtbank deed gisteren ook uitspraak in de zaak tegen de an dere vier verdachten in deze zaak. Zakenman A.G. uit Halsteren, die volgens justitie de smokkel had ge organiseerd, werd veroordeeld tot 6,5 jaar cel. Tegen hem was acht jaar geëist. De kapitein en de stuurman van de Marian V. (H.K. uit Baren- drecht en P. M. uit Bad Nieuwen- schans) moeten 5 jaar de gevange nis in (eis was 6 jaar). De scheeps kok (R.K. uit Rotterdam) is ontsla gen van rechtsvervolging. Geen van de verdachten was aan wezig bij de uitspraak. 12-17" Intratuin Koudekerke ZEELAND 11 FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Zeeuwen cokeboot: 5 jaar cel Galgeweg 5 0118-551623 www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27