Murray vliegt er uit in Monte Carlo 24 (FOXY Het eerste wow-momentje in Roemenië had Sanne Wevers deze week toen ze verwelkomd werd door Octavian Bellu in hoogsteigen persoon. Hij kneedde als coach vele Roe meense turnstertjes naar inter nationale titels. „Voor mij is hij de grootheid der coaches. Ik ben niet snel onder de indruk van Dat de wedstrijdbalk niet water pas stond en de balk in de war- ming-up-hal de eerste dagen stond mee te dreunen als ande ren hun vloeroefening repeteer den, nam Wevers voor lief. Wow-moment Tijdens de kwalificatie gisteren beleefde de 25-jarige Oldenzaalse niet opnieuw een wow-moment. Daarvoor werd het voor haar ge voel te veel een improvisatie show. Ze mist nog routine in de nieuwe balkoefening, aangepast aan de nieuwe puntencode die sinds de Spelen van Rio van kracht is. „Het komt me zeker niet aanwaaien." Toch haalde ze ogenschijnlijk eenvoudig de finale, als tweede. zulke dingetjes, maar nu dacht ik toch: dit is wel heel vet." Bellu is van na het tijdperk Na- dia Comaneci (55). De vijfvoudig olympisch kampioene (1976 en 1980) woont tegenwoordig in de Verenigde Staten. Ze is als am bassadrice van dit EK aanwezig in Cluj, waar het gisteren langdu rig sneeuwde. In de Sala Polivalenta is Wevers Comaneci nog niet tegen het lijf gelopen. „Ik heb haar ooit eerder al ontmoet. Zij heeft de turnsport op de kaart gezet met haar tien. Ik heb het gevoel dat ze mij hier ook heel erg respecteren. De organi satie is blij dat ik er ben. Dat is leuk om te merken." Na haar oe fening bedankte Wevers het pu bliek met een handkus. Daarin zal ze zondag naast land genote Eythora Thorsdottir twee Roemeense publiekslievelingen treffen. Kenners verheugen zich op de battle tussen de olympisch kampioenen van 2004, Catalina Ponor, en van 2016. De derde ti telkandidate is Larisa Iordache, met 14.566 hoger aangeslagen in de kwalificatie dan Wevers. Thorsdottir maakt dit toernooi overuren. Ze turnt vandaag de meerkampfinale en plaatste zich voor twee toestelfinales: balk en vloer. Toch kon er tijdens haar meerkamp amper een lachje af. „Op sprong begon ik niet goed. Dan denk ik bij mezelf: ik moet de wedstrijd aanvechten. Gefo cust blijven. Achterafheb ik dan wel plezier. Op balk voelde het nog wat wiebelig. Deze score had ik niet verwacht. Toen ik op de grond zat en mijn punt zag, heb ik wel gelachen. Maar dat ziet dan weer niemand", zei de turnster breedlachend. De dochter van IJslandse ouders kan vandaag ge schiedenis schrijven door als eer ste Nederlandse turnster een EK- medaille te winnen op de meer kamp. Tisha Volleman (17) plaatste zich eveneens ruimschoots voor de meerkampfinale. Voor de Eindhovense was dat bonus. Sprong is voor haar hoofdzaak. Daarop ging ze net met de hak ken over de sloot door naar de fi nale. Dat bracht het aantal finale plaatsen voor de Nederlandse turnsters op zes. MONTE CARLO Andy Murray is er gisteren niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Spanjaard Albert Ra- mos-Vinales was in drie sets de baas over de Britse nummer één van de wereld: 2-6,6-2,7-5. Murray leidde in de derde set met 4-0 maar verloor vervolgens drie keer zijn opslaggame, de laatste keer bij 5-5. Ramos kon daarna de partij uitserveren en bezorgde Murray daarmee een valse start van zijn gravelseizoen. Murray keerde in Monte Carlo terug op de baan nadat hij nood gedwongen gepauzeerd had we gens een elleboogblessure. Die speelde op nadat hij in maart het toernooi van Dubai had gewon nen, maar vervolgens in Indian Wells al bij zijn eerste optreden strandde. De Schot trok zich ver volgens vanwege zijn blessure te rug voor het masterstoernooi van Miami. Bij zijn eerste wedstrijd in Monte Carlo versloeg Murray woensdag de Luxemburger Gilles Muller. Verkeerde keuzes „Toen ik bij 4-0 gebroken werd, speelde ik niet zo'n goede game", keek Murray terug op de derde set tegen Ramos. „Daarna begon hij naar het einde van de set toe steeds beter te tennissen. Toch heb ik nog veel kansen gehad, maar ik heb op sommige momen ten verkeerde keuzes gemaakt. Daar ga ik met mijn team naar kijken, zien wat ik anders zou moeten doen." Vorig jaar bereikte Murray in Monte Carlo nog de halve finales, waarin hij werd uitgeschakeld door de Spaanse gravelspecialist Rafael Nadal. Nadal bereikte gisteren overi gens wel de laatste acht in Monte Carlo. Hij won eenvoudig van de Duitser Alexander Zverev: 6-r, 6- 1. Ook Novak Djokovic ging door naar de kwartfinales, al was dat met heel wat meer moeite. De Spanjaard Pablo Carreno maakte het Djokovic verrassend lastig. Djokovic won uiteindelijk in drie sets: 6-2,4-6,6-4. Stan Wawrinka was een minder lot beschoren. Hij ging onderuit tegen Pablo Cuevas, met 6-4,6-4. vrijdag 21 april 2017 PC Sanne Wevers geconcentreerd tijdens haar balk- oefening. fotoepa welkom Wevers p§tworn In Roemenië weten ze turnhel- den te eren. Olympisch kampi oene Sanne Wevers voelt zich dit EK eregast. Maar als ze zondag goud wil halen, zal ze de Roemenen toch een beetje pijn moeten doen. Marcel Luyckx Cluj VbpoktsA' PER MAAND DELTA verbindt KIJK OP DELTA.NL/FOXSPORTS EN MELD JE VANDAAG NOG AAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23