Waardevol succes na 22 VOETBAL EUROPA LEAGUE Kort Seizoen Neuer voorbij Doelman Manuel Neuer van Bayern Mün- chen komt dit seizoen niet meer in actie. Neuer liep dinsdag in het verloren Champi- ons-Leagueduel met Real Madrid een breukje op in zijn linkermiddenvoets beentje. „Ik vind het uiteraard jammer dat ik de ploeg in het slot van het seizoen niet meer kan helpen", aldus Neuer. Hoofdsponsor eredivisie KPN is vanaf de komende voetbaljaargang (2017/2018) voor in elk geval vier jaar hoofd sponsor van de eredivisie. Het telecombe- drijf was al sinds 2014 een zogeheten official partner. De eredivisie zal niet de naam krij gen van de hoofdsponsor. Dat blijft Vrien- denLoterij. Barcelona wil revanche Barcelona heeft de wonden gelikt na de uit schakeling in de Champions League. Vol gens coach Luis Enrique is zijn ploeg hele maal klaar voor de kraker in de competitie zondagavond tegen Real Madrid. „We heb ben de beste stimulans omdat we nu onze eeuwige rivaal treffen. Op dit moment is er geen betere plek voor ons om naartoe te gaan dan Bernabéu", aldus Enrique. Swansea lonkt naarTerry Coach Paul Clement van Swansea City zou graag John Terry (36) van Chelsea overne men. De verdediger heeft gezegd de Lon- dense club te verlaten. Clement: „We zullen niet de enige zijn, maar ik wil graag onder zoeken of we hem kunnen halen." UITSLAGEN Crash Elleboog Zwanger ANALYSE Voor het eerst sinds 1997 bereikte Ajax gisteravond in Gelsenkirchen de laatste vier van een Europees toernooi: een tijdperk dat voelde als een eeuwigheid. Dat gebeurde weliswaar niet zoals vroeger in de Champions League, maar binnen de realiteit van het hedendaagse voetbal is de waarde er nauwelijks minder om. Peter Bosz veroverde dit Europa League-toernooi met een jong en avontuurlijk elftal, dat qua stijl feilloos past binnen de clubwaar den van aanvallend, avontuurlijk voetbal. Het bereiken van de halve finale is niet geflatteerd of puur toevallig bovendien: Ajax was, hoewel het tegen Schalke extreem moeizaam ging, tegen elke tegen stander de betere. Vol bewonde ring kijkt Europa weer naar de club uit Amsterdam. Dat is een prestatie om te koesteren, een suc ces zonder kanttekeningen ook, juist in deze donkere tijd voor het Nederlandse voetbal. Maar waarom het allemaal zo lang duurde en zoveel kostte? „Haben Sie einde Stunde?", zou Leo Beenhakker zeggen, want de mo derne geschiedenis van Ajax leest als een tragikomische, politiek ge tinte oorlogsroman. Aan deze memorabele avond in het Ruhrgebied ging een diepe identiteitscrisis vooraf. Sinds de verhuizing naar de Arena in 1996 worstelde Ajax haast continu met de veranderende tijd. Het Bos man-arrest, de implosie van rijk dom in de grote competities, ei genhandig wanbeleid, een karren vracht aan jong weggekocht ta- vrijdag 21 april 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL TENNIS Monte Carlo. Achtste finales: Ramos (Spa/15) - Murray (GBr/1) 2-6,6-2,7-5, Cilic (Kro/5) - Berdych (Tsj/9) 6-2,7-6, Cuevas (Uru/6) - Wawrinka (Zwi/3) 6-4, 6-4, Nadal (Spa/4) - Alexander Zverev (Dui/14) 6-1, 6-1, Goffin (Bel/10) -Thiem (Oos/6) 7-6, 4-6,6-3, Djokovic (Ser/2) - Carreno (Spa/13) 6-2, 4-6,6-4. VOETBAL Kwartfinales Europa League Schalke 04 - Ajax 3-2 nv (0-0). 52. Goretzka 1-0,56. Burgstaller 2-0,101. Caligiuri 3-0,111. Viergever 3-1, 120. Younes 3-2. Rode kaart: 80. Veltman (2xg). Gele kaart: Burgstaller, Kolasinac, Nastasic (Schalke), Vier gever, Ziyech (Ajax). Scheidsrechter: Hategan (Roe). Eerste duel 0-2, Ajax naar halve finales. Schalke: Fahrmann, Riether (112. Avdijaj), Höwedes, Nastasic, Kolasinac, Caligiuri, Stambouli (53. Hunte- laar), Goretzka (84. Geis), Bentaleb, Meyer, Burgstal ler. Ajax: Onana, Veltman, Sanchez, De Ligt, Viergever, Ziyech, Schone (74. Van de Beek), Klaassen, Kluivert (61. Dolberg), Traoré (82. Tete), Younes. Manchester United - Anderlecht 2-1 nv (1-1). 10. Mkhitaryan 1-0,32. Hanni 1-1,107. Rashford 3-1. Eer ste duel 1-1, Manchester United naar halve finales. Racing Genk - Celta de Vigo 1-1 (0-0). 63. Sisto 0-1, 67. Trossard 1-1. Eerste duel 2-3, Celta de Vigo door. Besiktas - Olympique Lyonnais 2-1 nv (1-1). 27. An derson 1-0,34. Lacazette 1-1, 58. Anderson 2-1. Eer ste duel 1-2,0. Lyonnais door na strafschoppen. EL F1-coureur Max Verstap pen heeft 15.000 euro gegeven bij een inzameling voor de Britse autocoureur Billy Monger (17), die zondag op Donington Park door een zware crash zijn beide onderbenen kwijtraakte. Wielrenner Andrei Grivko is voor liefst 45 dagen geschorst wegens slaan. De Oekraïner van Astana gaf in de Ronde van Dubai de Duitser Marcel Kittel een elleboog. 201 De Ameri kaanse tennis- diva Serena Williams is inderdaad zwanger. Ze verwacht haar kindje in de herfst. Wiliams wil in 2018 op de baan terugkeren. Het succes kostte Ajax niet al leen 'bloed, zweet en tranen', zoals André Hazes dat pleegt te zingen op Amsterdamse wed strijddagen. Het kostte ook bak ken met geld, 20 jaar van frus traties en een compleet slag veld aan personeel; van trainers tot clubmensen en bestuurders. Sjoerd Mossou Gelsenkirchen O Q. (0 Ajax maakt het r Nick Viergever (rechts), mee naar het front gestuurd, maakt - de cruciale 3-1. r- FOTO PI M RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21