II 14 ZE Buurten Het noordelijkste deel van de nieuwbouwwijk Othenein Terneuzen heeft last van veel verkeer. In januari kondigde de ge meente aan onderzoek te doen naar de verkeersstromen. Op verzoek van de bewoners. Maar hoe veel last hebben zij hier nu daadwerkelijk van? Er rijden inderdaad wel wat auto's door de Toermalijnsingel, maar om het nu echt druk te noemen... „Tijdens de spitsuren wel hoor. Een paar jaar geleden is er al eens een onderzoek gedaan en toen re den er 2.500 auto's tussen zeven en negen uur 's ochtends door deze straat. Er rijden ook steeds meer vrachtwagens, waardoor er scheu ren ontstaan in de gevels van de huizen. En ze rijden veel te snel. Je mag hier dertig per uur, maar ze rijden dertig per wiel. Het is een wonder dat er nog geen kinderen zijn aangereden", vertelt Ad de Hoon die nu achttien jaar met zijn vrouw Corrie in de singel woont. „Op de tekeningen zouden we in derdaad aan een singel wonen. Het water zou doorgetrokken worden tot de dijk. Maar de singel stopt al aan het begin van deze straat. Dat vind ik wel jammer", zegt Corrie. Dat hun straat een doorgaande weg zou worden, wist het koppel ook niet van tevoren. Desondanks wonen de twee graag in Othene. Corrie: „]e woont in een wijk, maar toch heb je veel ruimte. Doordat er nog een grasveld zit tussen ons huis en de huizen te- genover ons, zijn er geen buren die naar binnen kunnen koekeloeren. We hebben het prima naar ons zin en zijn niet van plan weg te gaan." Toch mist Annet van Es soms wat leven in de brouwerij. Zij vindt het verkeer daarom wel fijn. Al mag de snelheid iets minder. „Ik durf mijn kinderen niet alleen te laten spe len in de garage. Die moet dan echt op slot", vertelt de moeder van Senna (4) en Lynn (1,5). „Voor de kinderen is deze wijk ideaal, want er zijn drie speel- tuintjes en ik kan ze te voet naar school brengen." En dat terwijl Van Es en haar man aanvankelijk juist niet in een Er knettert wel eens een brommer, maar ik ben ook jong geweest. Je kunt overal over zeuren nieuwbouwwijk wilden wonen. „We dachten dat er weinig te bele ven zou zijn. Maar alles zit om de hoek. Niet alleen de school, maar ook een bakker, kapper en kinder dagverblijf. Wij wonen hier graag." Kabel Maar dat er ook daadwerkelijk iets gedaan wordt aan het verkeer, zo als gezegd, geloven de bewoners niet. Er heeft een kabel in de straat gelegen om de snelheid te meten, maar dat was het dan ook. „En dat deden ze in de vakantie. Dan krijg je uiteraard geen goed beeld", zegt Ad de Hoon. Tiny en Hertzen Gijsen, die sinds 2005 in de Toermalijnsingel wo nen, maken zich niet druk. „Per soonlijk hebben wij totaal geen last van het verkeer. Oké, er knet tert wel eens een brommer van een jongen hier in de straat, maar ik ben ook jong geweest. Je kunt overal over zeuren", vertelt Hert zen. Dat er te hard wordt gereden, merkt het koppel wel op. Hertzen: „Dertig kilometer is te weinig voor ze, dat klopt. Maar wij wonen hier feestelijk. We hebben al eens naar een ander huis gekeken, omdat we wat ouder worden. Maar we kun nen onze tuin echt niet missen." donderdag 20 april 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: DE TOERMALIJN SINGEL IN OTHENE Gertie de Boey Corrie en Ad de Hoon: „We hebben het prima naar ons zin en zijn niet van plan weg te gaan." fotos peter nicolai Het verkeer houdt de mensen bezig in Othene -Hertzen Gijsen Annet met haar kinderen Senna en Lynn. A Tiny en Hertzen Gijsen. A De Toermalijnsingel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76