Prestatiebekers voor Zeeuwse atleten Tieleman is vol vertrouwen 13 „Met dan die tijdrit in Vlissingen en de etappe daarna door de tunnel naar Zeeuws-Vlaanderen, dat zie ik al helemaal zitten", vertelt Van de Guchte met stralende ogen. Vrijdag tot en met zondag doet ze voor de tweede keer aan de junio reneditie van de Omloop van Bor- sele mee, de wedstrijd die haar als jong meisje inspireerde om te gaan fietsen. „Ze kwamen hier toen ieder jaar vlak langs", zegt Van de Guchte terwijl ze met haar vinger naar het raam wijst. „Ellen van Dijk, Mari anne Vos.Alle grote namen." Ook al is de Omloop van Borsele nage noeg vlak (Van de Guchte koerst het liefst op geaccidenteerd terrein), met haar parkoerskennis is ze in het voordeel. „Top tien rijden in een etappe zou mooi zijn." PROGRAMMA Bij de vrouwen senior werd Ma rieke Riemens (AV'56) atlete van het jaar door haar negende plaats bij het kogelstoten. Bij de mannen se nior viel Tim van den Broeke (Dy namica) door zijn prestaties op de 1500 m, 3000 m en de 5000 m in de prijzen. Er was een eervolle vermel ding voor Tim Pleijte (Dynamica). Heddie Nieuwdorp (AV'56) kreeg door zijn eerste plaats op de nationale ranglijst marathon H55/H60 de eretitel bij de mannen Heddie Nieuwdorp en Marianne de Kok vielen in de prijzen bij de masters Masters. Er was een eervolle ver melding voor Jacques Zaman (Scheldesport), Nederlands kampi oen 400 mH55. Marianne de Kok (Dynamica) werd gehuldigd bij de vrouwen Masters voor haar Zeeuws record op de halve marathon. Leonie Ton (Delta Sport), Therese van Lare en Anjolie Engels kregen een eervolle vermelding. Het sportteam jongens A van AV'56 (Evan de Schrijver, Jo- rick de Vries, Jordi Bot en Pelle Gel derblom) werd in het zonnetje ge zet na het Nederlands kampioen schap 4 x 400 m en de derde plaats op de landelijke ranglijst. De Adrie de Munckbeker ging naar Jan van Rij (av Flakkee) voor het ontwikkelen van vormen van jeugdatletiek. TRAININGSDAG Tieleman wil meiden- en vrouwen voetbal op de kaart zetten in Zeeland Vrijdag begint ze aan het toetje van het seizoen. Dan gaan name lijk de play-offs in de Eredivisie Vrouwen van start. De linker flankspeelster maakt zich op voor de zes wedstrijden in de kampi oenspoule, in de dit seizoen inge voerde play-offs. Het aantal be haalde punten in de reguliere competitie is gehalveerd, waar door Ajax met 27 punten de rang lijst aanvoert. De achtervolgers zijn regerend landskampioen FC Twente (22 punten), PSV en ADO Den Haag (beiden 20 punten). Volgens Tie leman doet haar team niet veel onder voor de concurrentie. „Al leen Ajax heeft meer individuele kwaliteit, maar aan FC Twente en PSV zijn we gelijkwaardig. De laatste keer dat we tegen PSV speelden wonnen we met 1-0, van Ajax verloren we met slechts 1-0 en tegen Twente bleef het gelijk." Tieleman, wiens tweeling zus Sylvana kampioen werd met de beloften van KAA Gent, maakt naar eigen zeggen haar beste seizoen door. In de residentiestad is ze bezig aan haar derde jaar. „Dus dan mag het ook wel, hè. Ik begon door een blessure met een achterstand aan het sei zoen, maar knokte me als links back al snel in de basis. Nu speel ik vaak als linksbuiten. Mijn rende ment moet hoger, maar ik heb toch al vier goals gemaakt. Hier voor stond de teller nog op nul voor ADO." Tijdens het seizoen kende Tie leman even een vervelend opont houd. „Een tijdje had ik last van een drukkend gevoel op mijn borst. In het ziekenhuis in Ter- neuzen heb ik er naar laten kijken. De uitslag liet een paar weken op zich wachten, waardoor ik niet mocht voetballen. Gelukkig was de uitslag positief." Sportief gezien heeft de ex- jeugdinternational nog geen dui delijkheid. Haar intentie is om er een vierde seizoen aan vast te plakken. „Ook in verband met mijn mbo-opleiding. Volgend sei zoen begin ik aan mijn laatste stu diejaar, maar ik wacht nog op een gesprek met ADO. Sylvana zit trouwens in hetzelfde schuitje." De komende weken gaat de fo cus nog op de play-offwedstrij- den, die tot en met 26 mei worden afgewerkt. „Ons seizoen is al ge slaagd, maar je wilt meer. Kampi oen zie ik ons niet worden, maar we gaan gewoon voor die tweede plaats. Je speelt dan geen Europees voetbal, maar de eer is ook leuk. We hebben vertrouwen. Vorig seizoen wonnen we niet voor niets de bekerfinale van Ajax", al dus Tieleman. donderdag 20 april 2017 ZV completere renster De terugkeer van de Amstel Gold Race en Luik-Bastena ken-Luik voor vrouwen - koer sen die in dezelfde week plaats vinden - heeft het deelnemers veld van de Omloop van Borsele geen goed gedaan. Dit seizoen staat er maar één vrouw op de startlijst die op het voorbije WK of de Spelen bij de eerste twin tig reed: de Oekraïense Hanna Solovey. Andere vrouwen om in de gaten te houden zijn Anouska Koster, Nina Kessler en de Poolse Eugenia Bujak. Programma 34e EPZ Omloop van Borsele. Vrijdag 21 april: 17.00 uur: 1e etappe Junioren vrouwen (tijdrit), 19.30 uur: Tijd rit Elite vrouwen. Zaterdag 22 april: 10.30 uur: 2e etappe Junioren vrouwen, 14.30 uur: Wegrit Elite vrouwen. Zondag 23 april: 11.00 uur: Wegrit Nieuwelingen meisjes, 14.30 uur: 3e etappe Junioren vrouwen, 14.35 uur: Wegrit ID- renners. Op de voorjaarsvergadering van de vereniging Zeeland Atletiek is een aantal atleten uitgeroe pen tot 'Atleet van het Jaar'. Er wordt gekeken naar de punten telling die gebruikt wordt bij competitie en meerkamp en de plaats in de landelijke ranglijst van 2016. Sjaak Sinke Goes Ere-emblemen voor enkele junio ren. Meisjes B: Amber Boutens (Scheldesport). Jongens B: Maikel Peeman (Flakkee), Ruud Louter (RKHAV). Jongens A: Nout van den Bos (Delta Sport). Sharona Tieleman verzorgt aan staande zondag samen met haar zus Sylvana en Solange de Smit (beiden speelster van de re serves van KAA Gent) een trainings dag op de velden van voetbalvereni ging Goes. Met deze activiteit hoopt de organisatie het mei- den- en vrouwen voetbal in Zeeland nog meer op de kaart te zetten. Mei den vanaf 13 jaar zijn welkom op sport park 't Schenge. Het programma duurt van 11.00 tot en met 16.00 uur. -4 Quinty van de Guchte rijdt vol gens sommigen niet slim. Vader Mark countert: „Quinty rijdt om te winnen." FOTO JOHAN VAN DER HEIJ- i'SOLA TIE PLAST/CS Bubblevoetbal, boogschieten en een chique dinertje in het stadion. Het zijn geen alle daagse dingen voor de ADO Den Haag Vrouwen, maar het hoort allemaal bij de voorberei ding op de beslissende sei zoensfase. „Vorige week heb ben we zelfs helemaal niet ge traind", zegt de 21-jarige Sha rona Tieleman. Juriën Dam Den Haag Sharona Tie leman in het tenue van ADO. FOTO PETER LOOIJEN k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75