TOP snakt naar eerste punten O O) 0) O II 12 ZE Van't Westende treft Oekraïner Van Spaandonck wint met Angelo De Koeijer breekt middenvoetsbeentje 's Lands Welvaren versterkt zich OMLOOP VAN BORSELE De renster van het Belgische Isorex Cycling Team is bezig aan een succesvol seizoen. Bij de zeven koersen die ze reed, stond ze vijf keer op het podium. Sam van 't Westende uit Vlissingen neemt het morgen in de eerste ronde op het EK judo in Warschau op tegen de Oekraïner Artem Kho- mula. De Zeeuw, nummer 27 op de wereld ranglijst, treft in dit geval de nummer 55 in de klasse -73 kilo. In een volgende ronde treft hij de Roemeen Marcel Cercea. Vorig jaar werd de Vlissinger bij zijn EK-de- buut zevende. Op zondag is er overigens ook nog een landenwedstrijd. Ook daar zal Van 't Westende aan meedoen. Angelo, de tweejarige krasdoffer van Johan van Spaandonck uit Sint Jansteen, liet het ge hele Zeeuwse deelnemersveld van 8340 dui ven op de wedvlucht uit Auby lez Douai ach ter zich. In totaal hadden 416 liefhebbers inge- korfd voor deze vlucht. Met een stevige noordwestenwind legde Angelo de afstand van 117 kilometer af met een gemiddelde snel heid van 82 kilometer per uur. Aan de westkant van Zeeland (de Samenspe len West Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren) bleef de duif van Edy de Wever uit Schoon- dijke zijn concurrent van de Combinatie Wie- lemaker uit Oost-Souburg net voor. Yerseke kan in de laatste weken van het sei zoen geen beroep doen op clubtopscorer Ar jen de Koeijer. De regerend topscorer van Zee land - vorig seizoen goed voor liefst 47 goals - heeft zijn middenvoetsbeentje gebroken. Voor de zaterdag-derdeklasser is het wegvallen van De Koeijer een flinke aderlating. De aanvoer der was ook dit seizoen al goed voor 21 compe titietreffers en de Bevelandse club hoopt nog altijd op nacompetitie. Deelname aan de play offs om promotie had de nummer drie van de ranglijst afgelopen zaterdag al veilig kunnen stellen door VCK te verslaan, maar Yerseke verloor (0-1) en zit nu in de wachtkamer. Het driebandenteam van 's Lands Welvaren 1 ondergaat na het behalen van de titel in de tweede- en promotie naar de eerste divisie een aantal wijzigingen. Michel Sterckval en Rinus Pankow (naar De Stene Brug) verlaten het team en voor hen in de plaats komen een paar echte versterkingen, waarmee behoud in de eerste divisie volgend seizoen haalbaar moet zijn voor het team uit Kwadendamme. Francis Forton blijft kopman en krijgt met de Belgen Dirk Weeremans en Andy de Bondt twee sterke steunpilaren naast zich. Tonnie van Iwaarden en Michel Vink blijven 's Lands Welvaren ook komend sei zoen nog trouw. zv Roy Meyer Minnaard „Eindelijk mogen we weer de wei in." Coach Arco Goedkoop kijkt reikhalzend uit naar de aftrap van deel twee van de veldcompetitie. Vier weken nadat voor alle andere niveaus de veldcompetitie begon, mogen nu ook de ereklassers aan de bak. Vier weken van aangepast trai nen voor de Arnemuidenaren. „We hebben geprobeerd om sparringpartners te vinden in ploe gen uit ereklasse A, maar die ston den niet te trappelen", ervoer Goedkoop. Met trainingspartijtjes hield de selectie ritme. Toch klaagt de oefenmeester niet: „Dat hoort nu eenmaal bij de ereklasse. Daar moet je mee leren omgaan." Cruciaal De Oostkapellaar is realistisch ge noeg om in te schatten dat zijn ploeg voor een krachtoer staat. Goedkoop hoopt de smaak van een wisselvallig zaalseizoen weg te kunnen spoelen op het veld. „De eerste drie wedstrijden zijn cruci aal", overziet hij de noodzaak om punten te pakken tegen KZ (uit), KCC (uit) en weer KZ (thuis) om een kans op overleven te hebben. TOP gaat de uitdaging aan met een afgeslankte selectie. Wilma Meulmeester (zwanger), Corné Be- zemer (werk) en Jurriaan Bouwens (blessure) zijn niet beschikbaar. Een plusje staat achter de naam Emmelie Bouwens, die zich na blessureleed aansluit bij het keur korps. Of het genoeg is om tegen standers van het kaliber KZ te ver slaan zal zaterdag blijken. TOP zal zich meteen schrap moe ten zetten in Koog aan de Zaan. Hoewel er geluiden zijn dat KZ aan een nieuw team aan het bouwen is, houdt Goedkoop er rekening mee dat coryfeeën als Tim Bakker, re cent afgezwaaid als international, om 16.00 uur aan de aftrap staan. Jasje „Ik twijfel er niet aan dat KZ op oor logssterkte zal aantreden. We zul len dus vooral niet te bescheiden moeten zijn en er vlammend in gaan. Als ik voor punten mijn jasje nog een keer moet uittrekken, doe ik dat", zegt Goedkoop met een knipoog naar zijn veelbesproken actie in de zaal. uinty van de Guchte zit aan de eikenhouten keukentafel van haar ouderlijk huis in Drie- wegen. Links van haar staat een kleurrijke bos bloemen op tafel. Het felgekleurde boeket ver raadt direct hoe goed de vorm van de zeventienjarige renster op dit moment is. Of eigenlijk het volle dige seizoen al. Van de Guchte verdiende de bloe men zaterdag met de overwinning in een wedstrijd in het Belgische Geluveld. Daaraan hield ze ook een grote tas over. „Ik dacht: wat zit daar nou in?", zegt de renster van het Belgische Isorex Cycling Team. „Bleek het een tas vol met parfums te zijn. Nou, ik heb voor de rest van mijn leven genoeg." De lach is dit seizoen bijna niet van het gezicht van de renster uit Driewegen af te denken. Van de ze ven koersen die ze dit seizoen reed, Top tien rijden in een etappe van de Omloop van Borsele zou mooi zijn eindigde ze er vijf op het podium. Klinkende cijfers, waar ze in de zelfde periode vorig jaar alleen maar van kon dromen. Van de Guchte heeft een aanval lende koersstijl. Meermaals vliegt ze er al vanaf het begin van de koers in. Op die manier behaalde Van de Guchte zaterdag ook haar eerste zege van 2017. „Ze hebben vaak ge zegd: 'die Quinty, die rijdt niet slim'", zegt vader Mark van de Guchte. „Maar ze probeert het wel. Anderen blijven in het peloton en eindigen dan misschien net een keer in de top tien. Quinty rijdt om te winnen." De Bevelandse renster was blij en opgelucht toen haar aan vallende koerskarakter in 2015 voor het eerst met een overwinning be loond werd. De aanvallende koersstijl van Van de Guchte is misschien ook een klein beetje uit nood geboren. In de beginjaren van haar wielerleven - ze reed in 2013 haar eerste wedstrijd - beschikte ze niet over een goede sprint. „Maar daar heb ik aan ge werkt", zegt ze. „Samen met mijn vader. Hij trekt de sprint aan en dan moet ik er overheen zien te komen." „Ik kan niet harder dan vijftig", zegt haar vader. „Quinty komt er dan vanzelf overheen." De sprint trainingen hebben zicht uitbetaald in resultaten. Van de Guchte werd dit seizoen al drie keer derde in een pelotonsprint en bij haar zege (za terdag) won ze de sprint van een kopgroep van zeven. De havo 5-leerlinge van de Isaac Beeckman Academie in Kapelle kijkt stiekem al vooruit naar de derde week van mei, ofwel de peri ode na haar eindexamens. „Dan kan ik me een paar maanden volle dig op het wielrennen focussen." De juniore reed al een aantal criteri ums mee met de elite (senioren). Na haar examens gaat ze zich voor het eerst ook tijdens wedstrijden kun nen meten met de elite, mogelijk ook in de BeNe Ladies Tour in juli. donderdag 20 april 2017 JUDO DUIVENSPORT Arjen de Koeijer. foto johan van der heijden VOETBAL DRIEBANDEN 21 De leden van Ju- doGoes krijgen op zaterdag 24 juni een gastclinic van olympisch judoka en EK-ganger Roy Meyer uit Breda. Meyer zal vanaf 13.00 uur tot en met 16.45 uur aan wezig zijn in het Omnium in Goes. Aansluitend wor den de leden ge trakteerd op een frietbuffet en is er de gelegenheid om te zwemmen. Deelname is gratis voor de leden van JudoGoes, in schrijven voor het programma is wel verplicht. Van de Guchte steeds Marco Minnaard uit Wemeldinge is als 118e over de fi nish gekomen bij de Waalse Pijl. De renner van Wanty-Groupe Gobert had een achterstand van vier minuten en twintig seconden op de winnaar Alejandro Val- verde. De Span jaard sprintte voor Daniel Martin en Dylan Teuns naar de zege. Robert Gesink (Team LottoNL- Jumbo) was de beste Nederlan der. Hij eindigde als vijftiende in Huy. De korfballers van TOP maken zich op voor de hervatting van de veldcompetitie. In haar debuut jaar in de ereklasse, het hoogste niveau van Nederland, snakt de Arnemuidse equipe naar de eer ste punten. De eerste vier veld- wedstrijden voor de zaalcompe titie gingen verloren. Tegen KZ, de enige tegenstander in ere klasse B die TOP nog niet trof, hoopt de ploeg zaterdag de re monte in te zetten. JaapJan Ritsema Goes a Arwin Willemsen Driewegen - Quinty van de Guchte (17)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74