Lekker uif uui regio, sfreekproducfen van Agriwiarkf Veertig mille nodig voor vernieuwing speeltuin Oud-Vossemeer Reimerswaal is zuinig op bouwgrond agrimarkt fSi3 7 Veel toestellen zijn weg, maar toch gaat speeltuin De Vossetuin in Oud- Vossemeer open. 'Kinderen hebben niet veel nodig'. Als het meezit staan er nog dit jaar nieuwe speeltoestellen in speeltuin De Vosse tuin aan de Cornelis Frankenstraat in Oud-Vossemeer. Vrijwilligers hebben de versleten exemplaren verwijderd. De kan tine is al vernieuwd. Het is wach ten op voldoende geld in de pot. Een ventje van twee turven hoog loopt achter een kruiwagen. Een moeder maait het gras. Ver derop zijn twee vaders bezig met de bestrating. „Aan vrijwilligers geen gebrek", zegt Karin van Haaften, bestuurslid van speel tuin De Vossetuin. „De bereid heid uit het dorp om er iets moois van te maken is groot." Even was het onzeker of de speeltuin midden in het dorp zou blijven. De mogelijkheid bestond om te verkassen naar het dorps- bos, maar dat zag het bestuur niet zitten. „Waar we nu zitten heb je toezicht op wat er gebeurt", zegt Van Haaften. „In het dorpsbos vrezen we dat hangjeugd de toe stellen sloopt. Daar komt bij dat het financieel aantrekkelijker is om te blijven waar we zitten." Met de locatie aan de Cornelis Frankenstraat, verscholen achter rijtjeshuizen, is niets mis. Wel met de speeltoestellen. Het me rendeel is afgelopen maanden ver wijderd. Ze voldeden niet meer aan de huidige eisen. De kabel baan, enkele jaren geleden ge sponsord door de Rabobank, is ge bleven. Evenals een glijbaan, klimhuisje en een draaimolen. Maar dan heb je het ook wel ge had. Een bouwplan laat zien hoe het bestuur het dan wel wil hebben. Kleurrijke speeltoestellen hebben de voorkeur, afgewisseld met na tuurlijke elementen zoals een blo- tevoetenpad en struiken om on derdoor te kruipen. „De bedoeling In het dorpsbos vrezen we dat hangjeugd de toestellen sloopt is een speeltuin die zowel ge schikt is voor hele kleine kinderen als de wat oudere jeugd", zegt Van Haaften. Nieuwe speeltoestellen aan schaffen is nog een lastige opgave. Een simpele wip kost al snel zes honderd euro, vertelt Van Haaften. In totaal is veertig mille nodig voor het plaatsen van nieuwe toe stellen. Geld dat de vereniging niet in kas heeft. Daarom is een fond senwerver in de hand genomen. Aangevuld met een nalatenschap van de stichting Van 't Hof-Quist en een bijdrage van de gemeente moet het bestuur een eind kunnen komen. „Iedere donatie, zoals in de vorm van een speeltoestel, is welkom", aldus Van Haaften. Hoewel de werkzaamheden nog in volle gang zijn, is de speeltuin dit seizoen gewoon open. Kinde ren hebben niet veel nodig, zegt Van Haaften. „Als er straks speel- zand is gestort, het gras is gemaaid en de boel aan kant is, kunnen we gewoon de deuren openen." De speeltuin is open op maan dag, woensdag en vrijdag. Het be stuur denkt na over openstelling zonder toezicht op andere dagen. YERSEKE Er is zoveel vraag naar bouwgrond op bedrijventerrein Olzendepolder IV in Yerseke, dat Reimerswaal grenzen stelt aan de hoeveelheid bedrijfsverzamelge bouwen. Zo blijft er genoeg bouwgrond over voor 'gewone' ondernemers, is het idee. Volgens de gemeente worden bedrijfsverzamelgebouwen vaak gebouwd als belegging en niet om een eigen bedrijf te vestigen. Reimerswaal is niet principieel tegen dergelijke gebouwen. Vol gens de gemeente kunnen vooral startende ondernemers erbij ge baat zijn. Maar het college van B en W denkt dat met maximaal 2500 vierkante meter voldoende in deze behoefte wordt voorzien. Eén bedrijf heeft tot nu toe een optie op een kavel van 1175 vier kante meter voor de bouw van een bedrijfsverzamelgebouw in de Olzendepolder IV genomen. Streekproducten zijn bij Agrimorkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaal je niets te veel en dot de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Johan en Johan Masseurs leveren rundvlees met het 2-sterren Beter Leven keurmerk aan Agrimorkt. J0HM1" jOHMlMkSSMR* Diervriendelijker rundvlees van Masseurs, weet wat je eet! Masseurs is een vleesveehouderij die geleid wordt door twee neven. Het vlees is van hoge kwaliteit: fijndradig, helder lichtrood van kleur, mals en smakelijk. De dieren worden duurzaam, dier- en milieuvriendelijker gehouden. De maïs en tarwe die op het land van de boerderij verbouwd worden zijn bestemd voor de runderen die op stol staan. Krachtvoer wordt uitsluitend bij gecertificeerde voerleveranciers gekocht. Zelfs het stro dot overblijft no het dorsen wordt gebruikt om de dieren in te loten liggen. Uiteindelijk is de mest die de dieren produceren weer bestemd om de akkers vruchtbaar te houden. Zo is de cyclus van voedergewas - dier - vlees vrijwel rond. www.agrimarkt.nl donderdag 20 april 2017 BE 'Een simpele wipkip kost al 600 euro' Timo van de Kasteele -Karin van Haaften Kinderen hebben plezier in speeltuin De Vossekuil, ook al is een deel van de toestellen weggehaald, fotoanthonyverolme STREEKPRODUCT oud Gasfel weer uestemu um ue UKixer s tPT tAU> wof JleeP/ @agrimarkt fQcebook.com/AgrimQrktNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64