Zagerkwekerij blijft groeien 6 Harde aanpak permanente bewoning Slot Oostende is nu ook officieel open De gemeenteraad besloot drie jaar geleden tot de aanpak van mensen die (bijna) het hele jaar door in een vakantiehuis wonen. Er werd inge schat dat het om zo'n zeventig hui zen zou gaan, later werd duidelijk dat het richting de honderd liep. Een gespecialiseerd bureau pakt elk jaar tien 'gevallen' aan. Mensen krijgen in dat geval slechts zes maanden de tijd om de woning te verlaten. Coulance Met die dreiging in het vooruitzicht maakten veertig huishoudens ge bruik van een coulanceregeling. In dat geval erkenden ze dat ze het huis op een illegale wijze bewoon den en kregen ze langer de tijd om te verkassen. Negen gezinnen die een woning huurden, zijn inmiddels vertrok ken. De 31 huishoudens met een koophuis hebben nog tot 1 januari 2018 de tijd om een andere hoofd woning te zoeken. Bij tien vakan tiehuizen is de permanente bewo ning op de 'normale' manier (ver trekken binnen zes maanden) be- Maar het is belangrijk dat we consequent zijn ëindigd. De aanpak riep in het begin veel weerstand op. Met name het feit dat de gemeente in diezelfde periode doodleuk toestemming gaf voor permanente bewoning van toe komstige appartementen in Goris- hoek - ontegenzeggelijk een toeris tische locatie - stuitte mensen te gen de borst. De provincie floot de gemeente daar over terug. Bij Go- rishoek mag niet permanent wor den gewoond. Volgens B en W is er drie jaar na het ingaan van het handhavingsbe leid een zekere mate van acceptatie en begrip ontstaan bij mensen die permanent in een vakantiehuis wonen. „Toch wordt soms nog door bewoners gevraagd of het be leid kan worden gewijzigd", schrij ven ze aan de gemeenteraad. „Dat is vanuit hun optiek begrijpelijk, maar het is belangrijk dat we con sequent zijn." Afschrikwekkend Het college zegt dat nu al te merken is dat van het harde beleid een af schrikwekkende werking uitgaat. Er komen nauwelijks nieuwe geval len bij. „Potentiële permanente be woners weten nu dat ze niet op Tholen moeten zijn." Omdat veertig huishoudens de permanente bewoning 'vrijwillig' hebben gestaakt of dat binnenkort doen, bespaart de gemeente kosten. Het dure externe bureau hoeft dan niet te worden ingezet. GOES Hoewel er al een aantal we ken kan worden gegeten en gefeest, is Slot Oostende in Goes gisteren onder grote belangstelling officieel geopend. Dat gebeurde door wet houder Derk Alssema en gedepu teerde en voormalig wethouder Jo- Annes de Bat. Die laatste noemde de nieuwe horecazaak een aan winst voor Goes en Zeeland. Op de plek van het vroegere slot zijn in één pand nu onder meer een res taurant, bierbrouwerij en hotel te vinden. Het bedrijfspand komt aan de Co- lijnsplaatse Groeneweg te staan en wordt negenhonderd vierkante me ter groot. De loods is bedoeld voor de verwerking van de zagers die in de aangrenzende bassins gekweekt worden. Nu besteedt Delta Farms het verpakken en invriezen van de wormen nog uit, maar in de toe komst wil het bedrijf dat zelf gaan doen. Het gebouw wordt 'verstopt' in de bestaande omgeving. Er komt een dak bedekt met planten op de loods te liggen en een dijk gaat de achter kant camoufleren. Omdat de Colijn- splaatse Groeneweg niet geschikt is als ontsluitingsweg, wordt de voor gevel aan de kant van de Eerste Del taweg gesitueerd. Delta Farms legt zelf een ontsluitingsweg aan die langs de Eerste Deltaweg loopt en uitkomt op de Oost-Zeedijk. Het bedrijfsgebouw is niet de eer ste uitbreiding van Delta Farms. Af gelopen jaar breidde de zagerkweke rij twee keer uit: eerst van acht naar elfkweekbassins en vervolgens naar 21. Akkoord Provincie en waterschap zijn ak koord met het plan van Delta Farms en het Noord-Bevelandse college van burgemeester en wethouders ziet ook wel wat in de nieuwbouw. De kans is groot dat het aquacul- tuurgebied bij de Zeelandbrug straks voor tachtig procent in han den is van twee bedrijven: viskwe- kerij Kingfïsh en zagerkwekerij Delta Farms. IN DE REGIO Wandeling Filmvertoning Fietstocht MIJN DORP, MIJN STAD Lezing ga'LM donderdag 20 april 2017 BB Geen genade over vakantiehuizen Tholen gaat door met de harde aanpak van mensen die perma nent in een recreatiewoning ver blijven. Burgemeester en wet houders zeggen te beseffen dat het emotioneel en financieel zeer ingrijpend is, maar ze vin den het belangrijk consequent te zijn. Bijna vijftig huishoudens hebben hun biezen al gepakt of doen dat uiterlijk eind dit jaar. Rob Paardekam Tholen - College van B en W van Tholen FOTO MECHTELD JANSEN Delta Farms wil in het aquacul- tuurgebied tussen Colijnsplaat en Kats een bedrijfsgebouw van negenhonderd vierkante meter neerzetten. De zagerkwekerij heeft hiervoor een aanvraag in gediend bij de gemeente Noord- Beveland. Ellen Jobse Colijnsplaat NISSE Seniorenraad Bor- sele houdt vrijdag een wandeling door het heggengebied rond Nisse. Deelne mers vertrekken om 14.00 uur vanaf Jik- kemiene aan Dorpsplein 46 in Nisse. De wande ling duurt anderhalf uur en is gratis. KAPELLE In De Vroone in Ka- pelle is vanavond en donderdagavond 11 mei een filmver toning van 'De Schepping' te zien. Voorafgaand aan de film wordt een korte documentaire getoond, waarin prof. dr. Walter Veith vertelt over de evolutietheorie en het Bijbelse schep pingsverhaal. Op beide dagen ope nen de deuren van de Brüelis-zaal om 19.00 uur en start de film om 19.30 uur. Er zijn geen en- treekosten. WILHELMINADORP Het Goese Oude renwerk houdt van daag een fietstocht voor 55-plussers. Deze eerste rit van het seizoen start om 13.30 uur bij het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp. De route is 25 kilome ter lang en voert de deelnemers naar Kattendijke en Ka- GOES Inloophuis Oase, ochtend - Inloop; Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling cur sisten praktische moderne kunstge schiedenis; Vredes- kerk, 09.30-11.30 uur - Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur - Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Beweeg- tuin Goes-Zuid, 11.00 uur - Inloop; Kunstuitleen De Be- velanden, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie tekenin gen Karhang Mui; Bibliotheek Goes, 14.00-16.00 uur- Tabletcursus iPad; de Spinne, 16.00- 20.00 uur-Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; de Mythe, 20.00 uur - Toneeluitvoering 'Als de klok van A' door Theaterpro ductiehuis Zeelan- dia HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Hoefbladstraat 1, 11.00-12.00 uur- pelle. Aan de tocht zijn geen kosten verbonden. KLOETINGE Heemkundige Kring De Bevelanden houdt vrijdag de jaarlijkse ledenver gadering. Na de pauze is er een le zing over 600 jaar vesten van Goes. Frank de Klerk van gemeentearchief Goes vertelt dan over de geschiede nis en de functie van de Goese ves ten door de eeu wen heen. De bij eenkomst begint om 19.30 uur in Amicitia in Kloe- tinge. Ook niet- leden zijn welkom, toegang is gratis. Gratis sporten onder professio nele begeleiding KAPELLE De Vroone, 13.30 uur - Bingo; 19.30 uur - Film 'De Schepping' met gratis toegang SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur-E- book spreekuur WILHELMINADORP Wilhelminahuis, 13.30 uur -Fiets tocht senioren ge organiseerd door Goese Ouderen werk YERSEKE Tehare, 09.00- 09.50 uur - Allevo lessen 'Bewegen 65+'; 10.00-11.00 uur - bewegen voor 50+'. TUSSEN KUNST IETS 'S-HEER ARENDSKERKE In navolging van de feestelijke ope ning van Atelier het Raadhuis in 's-Heer Arendskerke vorig jaar april, vindt opnieuw het evenement Tussen Kunst Iets plaats. Zaterdag krijgen weer andere kunstenaars en crea- tievelingen een podium. De hoofdexpositie is in handen van Stefan Thelen. Ook zijn er onder meer BMX-demonstraties van Mark Vos, workshops lampionnen maken die tijdens FunFest Outdoor als decor worden gebruikt en presenteren de winnaars van de Kunstbende hun werken. De dag duurt van 10.00 tot 18.00 uur. archieffoto mechteldjansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63