Vijandige overname in harmonieus gezin Spermadonor zoekt ouders Horror met vooroordelen 7 De baby deelt de lakens uit. foto 2oth century fox De Russen associëren de baby weer met Poetin door drie afleveringen te maken van Madagascar waarin dieren de hoofd personages waren. Dat werkt tot op zekere hoogte. Maar op een gegeven moment komt daar de sleet in." McGrath heeft een stevige leer school achter de rug. Hij begon bij de regisseur die animatiefilms voor vol wassenen maakte, Ralph Bakshi, de man van Fritz the Cat, een door drugs beheerste tekenfilm en het pikante Cool World. Aan die laatste film werkte McGrath mee voordat hij door Disney en later DreamWorks werd ingelijfd. Ere-Oscar „Ik ben iemand van de oude school. Ik teken het liefst zelf. Ik ben geen expert in computeranimatie. Dat laat ik aan mijn team over. Het belang rijkste zijn de ideeën, dat kan geen machine overnemen. Daarom zijn mensen met visie heel belangrijk in dit vak, van levensbelang zelfs." Tot een van zijn leermeesters rekent McGrath de inmiddels ver trokken baas van Dreamworks Animation, Jeffrey Katzenberg. „Hij was iemand die mensen uit daagde en inspireerde. The Boss Baby was een van zijn laatste projecten bij DreamWorks. „Daarom wilde ik mijn film aan hem tonen, als een van de eersten. Hij gaf er zijn fiat aan. Eigenlijk verdient Katzenberg een ere-Oscar voor zijn betekenis voor de animatie film. Hij heeft die jaren geleden weer op de kaart gezet." Get Out Voor Elkaar Gemaakt De vraag naar romantische kome dies is inmiddels zo groot dat Ne derlandse producenten ook Duitsland afstruinen op zoek naar geestige filmscripts. Zo dankt de nieuwste romcom Voor Elkaar Gemaakt zijn oorsprong aan de Duitse bioscoophit Vaterfreuden (2014), die meer dan twee miljoen bezoekers trok. De Nederlandse versie blijft be hoorlijk trouw aan het Duitse voorbeeld. Ook in dit geval draait het om een eeuwige vrijgezel, Felix (Matthijs van de Sande Bak huyzen), die zeker geen kinder wens heeft, maar als spermadonor kans ziet zijn inkomen op te krik ken. Toch wil hij, opeens onvrucht baar geworden, weten wie de ou ders worden van zijn donorkind. Een zwangere televisiepresenta trice (Loes Haverkort) is de enige kandidaat. Voor Elkaar Gemaakt is niet slecht, maar wel een formulefilm van 13 in een dozijn. Romcoms scoren de laatste tijd minder goed in de bioscoop. Bij het publiek is metaalmoeheid te bespeuren. Bovendien moet de kijker Beau van Erven Dorens dulden als spermadokter. De truc met acterende BN'ers werkt ook allang niet meer. De horrorfilm Get Out begint geruststellend. De blanke dochter van een rijk gezin komt haar zwarte vriend voorstellen aan haar familie. De knipoog naar de klassieker Guess Who Is Coming To Dinner1 (1967) - met Sidney Poi- tier en Katharine Hepburn - kan niemand ontgaan. De ontvangst is allerhartelijkst. De zich progressief gedragende ouders beweren zeker weer op president Obama gestemd te heb ben als hij zich kandidaat had gesteld. Gaandeweg blijkt dat achter die vriendelijkheid heel andere motieven liggen. Als horrorfilm is Get Out een van de origineelste projecten sinds jaren. Regisseur Jordan Peele zet de kijker een aantal keren heel gewiekst op het ver keerde been. De inbreng van ras senvooroordelen geeft zijn film een nog sterkere lading. Gelukkig zit er ook zwarte humor in Get Out. Niet voor niets heeft debute rend regisseur Peele een achter grond als televisiekomiek. donderdag 20 april 2017 t -W' Tom McGrath ANIMATIE Regie: Tom McGrath. Originele stemmen: Alec Baldwin, Steve Buscemi en Lisa Kudrow. Nederlandse stem men: Guido Weijers en Stijn van der Plas. Als op een dag in een harmonieus gezin een geadopteerde baby aankomt, moet de 7- jarige zoon Tim wel even slikken. Niet alleen is hij niet meer de enige oogappel van zijn ouders, ook boe zemt de nieuwste aan winst hem angst in. De baby draagt een kostuum, is zeer vilein, windt zijn pleegouders binnen de kortste keren om zijn vinger en deelt op den duur de lakens uit. Tim wordt steeds meer naar de achtergrond verdreven. The Boss Baby is een vijandige overname van een lief gezin door een monstertje dat - zoals al snel blijkt - snode bedoelingen heeft. Hij maakt deel uit van een imperium dat met geadopteerde kinderen de wereld wil veroveren. Het is wellicht een ver gezochte verhaallijn, maar de inventiviteit waarmee dit wordt verbeeld verdient zeker respect. De kijker mag boven dien zelf de overeen komsten met Trump uitvlooien. - A.Z. ROMCOM Regie: Martijn Heijne. Hoofdrol len: Loes Haverkort en Matthijs van de Sande Bakhuyzen. De eeuwige vrijgezel Felix (Matthijs van de Sande Bakhuy zen). FOTO DUTCH FILMWORKS -A.Z. HORROR Regie: Jordan Peele. Hoofdrol len: Daniel Kaluuya en Allison Williams. -A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46