Ifc Lekker uif uu> regfo, sfreekprotfucfen vg« Agriwiarkf Muut Zorgcomplex Hof Mondriaan is verbouwd Studie Fort Rammekens geboekt agrimarkt (558 7 Hof Mondriaan, het voormalige Rustenburg, is compleet verbouwd. Het Middelburgse zorgcomplex wordt vandaag officieel heropend door staatssecretaris Martin van Rijn. .W - tweekamerappartementen. Die be woners wonen nog zelfstandig, maar ze kunnen de zorg krijgen die ze nodig hebben. Ook zijn er acht hotelkamers voor mensen die op de een of andere manier even zorg no dig hebben. Volgens Schot komen er mensen die één nacht daar ver blijven, maar zijn er ook die twee weken profiteren van deze moge lijkheid. De grote zaal beneden is dubbel zo groot geworden en is niet alleen het ontmoetingspunt voor de be woners van Hof Mondriaan maar voor alle mensen uit de wijk. Daar kan letterlijk op het biljart worden gedanst, grapt Schot. Want als er geen libre, bandstoten of drieban den wordt gespeeld, verdwijnt het biljart in de bodem en kunnen er andere activiteiten plaatsvinden. Volgens Schot weten veel vereni gingen en organisaties de weg te vinden naar Hof Mondriaan en na dert het moment dat hij nee moet zeggen tegen verenigingen die de grote zaal willen gebruiken. Maar hij is wel blij dat de zaal zo intensief wordt gebruikt. „Het zorgt ervoor dat onze bewoners en de mensen uit de wijk elkaar ontmoeten." Tijdens een rondleiding door het gebouw toont hij hoe in de gasten kamers de douche ook bereikbaar is voor mensen die op een brancard liggen. Een deel van de zijwand kan draaien zodat de toegang tot de douche zeer ruim wordt. Ook de toegang tot de toiletten is veel rui mer, vertelt Tramper. „Zodat het personeel makkelijker kan helpen als dat nodig is." euntjeBosgraafisheelte- vreden met het apparte- ment dat ze heeft in Hof ^^^^—Mondriaan. De negentig- ^^^^Hjarige zegt dat het veel be ter is dan de kamer die ze had toen ze enkele jaren geleden in het zorg complex aan de Vrijlandstraat in Middelburg kwam. Toen had ze één kamer. Nu is het voormalige Rustenburg totaal verbouwd en heeft ze een woonkamer met keu kentje én een aparte slaapkamer met een ruime douche. „Veel com fortabeler, veel meer luxe", zegt de geboren Koudekerkse. Ze woonde ook kort in een mo delappartement in het complex om uit te testen of het aan alle ver wachtingen voldeed. Mede op haar advies is het keukengedeelte iets anders geplaatst, zodat het voor haar makkelijker is eraan te wer ken, vertelt ze. Het vernieuwde Hof Mondriaan wordt vandaag officieel heropend door staatssecretaris Martin van Het zorgt ervoor dat onze bewoners en de mensen uit de wijk elkaar ontmoeten Rijn. Het is in 1977 gebouwd en was volgens de managers Annet Tram per en Onno Schot echt toe aan een grondige opknapbeurt. Voor de verbouwing woonden er 76 oude ren. Nu is er ruimte voor 21 mensen op de verpleegafdeling en 24 in de Fort Rammekens bij Ritthem is met haar 470 jaar het oudste fort van West-Europa, maar het is niet eerder wetenschappelijk be schreven. Bouwhistoricus Jan van der Hoeven en de Walcherse Archeologische Dienst brengen in 2018 een wetenschappelijk boek uit over Rammekens. Basis zijn de vondsten die bij de restau ratie, vier jaar geleden, zijn ge daan. „Bij delen van het fort zijn de schillen afgepeld en zagen we sporen uit de eerste fase, de Tach tigjarige Oorlog, de Franse ves- tingtijd en de Tweede Wereld oorlog. Een leuke lijn door de tijd", zegt archeoloog Bernard Meijlink van de WAD. Vlissingen en Staatsbosbeheer dragen elk 5.000 euro bij, de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed 3.000. Diervriendelijker rundvlees van Masseurs, weet wat je eet! JOHANEK jOHAK MASSEURS 1 donderdag 20 april 2017 WA 'Hier kun je dansen op het biljart' Zaterdagmiddag kunnen belang stellenden Hof Mondriaan bezoe ken. Er zijn tussen 14.00 en 16.30 uur elk kwartier rondleidingen door het gebouw. Leuntje Bosgraaf is heel te vreden. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Emile Calon - Onno Schot, Hof Mondriaan Claudia Sondervan Ritthem Streekproducten zijn bij Agrimorkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaal je niets te veel en dot de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Johan en Johan Masseurs leveren rundvlees met het 2-sterren Beter Leven keurmerk aan Agrimorkt. oud Gasfel ISifEfö Masseurs is een vleesveehouderij die geleid wordt door twee neven. Het vlees is van hoge kwaliteit: fijndradig, helder lichtrood van kleur, mals en smakelijk. De dieren worden duurzaam, dier- en milieuvriendelijker gehouden. De maïs en tarwe die op het land van de boerderij verbouwd worden zijn bestemd voor de runderen die op stol staan. Krachtvoer wordt uitsluitend bij gecertificeerde voerleveranciers gekocht. Zelfs het stro dot overblijft no het dorsen wordt gebruikt om de dieren in te loten liggen. Uiteindelijk is de mest die de dieren produceren weer bestemd om de akkers vruchtbaar te houden. Zo is de cyclus van voedergewas - dier - vlees vrijwel rond. weer ufbLfmu urn ue UKrser b j (a)agrimarkt www.Qgrimarkt.nl fQcebook.com/A9rimQrktNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35