Man hoort zeven jaar cel eisen voor incest met dochters zeelandtheaters.nl Even voorstellen: 4 BURGEMEESTER GERBEN DIJKSTERHUIS A Hij heeft Zeeuwse roots en houdt van uitdagingen in het werk. Die zal toekomstig burgemeester Gerben Dijksterhuis vast tegenkomen. Van Zeewolde naar Borsele is een wereld van verschil. Arrestatie door camerabeelden Schoorsteen vat vlam Ik heb nooit iemand misbruikt of geslagen PASPOORT Gerben Dijksterhuis (42, lid CU) houdt wel van een uitdaging. Van een jonge stad in het 'nieuwe land' naar een gemeente met vijftien dorpjes en een kerncentrale en zware industrie is een flinke stap. Toch zijn er ook overeenkom sten. „De diversiteit van de inwo ners", zegt Dijksterhuis. „Ik was er vlak voor carnaval. Het viel op dat het ene dorp uitbundig was en in het andere dorp zag je hele maal niets. Ik snap de achter grond inmiddels en het geeft de diversiteit van de bevolking aan", zegt hij. Een diversiteit die Zee wolde ook heeft. „De inwoners komen uit alle delen van Neder land." De stap naar Zeeland is ook geen sprong in het diepe. Zijn moeder is een Axelse en hij kwam regelmatig in Zeeland va kantie vieren. „En ik heb er nog familie." Dijksterhuis is zeven jaar wet houder in Zeewolde. Met econo mie en toerisme in zijn porte feuille heeft hij opvallend veel raakvlakken met het huidige ta kenpakket van vertrekkend bur gemeester Gelok. „Of dat zo blijft is een zaak van het college", zegt hij. „Maar Borsele heeft een prachtig programma voor recrea tie, daar staan stevige uitspraken in over groei en ambitie." Als loco-burgemeester heeft Dijk sterhuis ervaring opgedaan met calamiteiten, iets waar de ge meenteraad waarde aan hecht. „Een groot transportbedrijf is af gebrand. Ik was ook betrokken bij agrarische bedrijven toen daar iets was", zegt hij. „Maar ik besef goed dat, zeker met de specifieke situatie in Borsele, daar een uit daging ligt en dat ik daar flink mee aan de slag moet." Westerschelde Op 15 juni wordt Dijksterhuis geïnstalleerd als burgemeester. Hij kijkt er naar uit om snel in Borsele te komen wonen. Mis schien in de buurt van de Wes terscheid e. Hij heeft iets met wa ter en het herinnert hem aan de logeerpartijen bij oma waar hij keek naar de schepen op de Nieuwe Waterweg. Maar mis schien staat het droomhuis in een ander deel van de gemeente. Hij weet het nog niet. „Dat gaan we nog bekijken. We moeten ook nog ons huis in Zeewolde verko pen." De vader van het gezin met acht kinderen ontkent de beschuldi gingen bij hoog en bij laag. Zijn nu 29-jarige dochter verklaarde bij de politie enkele jaren geleden vanaf haar 9e tot 23ste jaar zeer regelma tig seksueel te zijn misbruikt. Haar vader zou haar hebben geslagen en gedreigd te doden als ze 'het ge heim' openbaarde. Ze zou zijn vastgebonden op bed met een af geplakte mond om gillen te voor komen, kreeg heet kaarsvet op het lichaam gedruppeld en zou zijn geslagen met een riem met spij kers. „Ik heb nooit iemand mis bruikt of geslagen. Het zijn alle maal leugens", bleef hij herhalen vanaf het beklaagdenbankje. De incest zou zijn begonnen, toen ze was opgenomen in het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam, waar de man op bezoek kwam en haar zou hebben betast. En twee jaar geleden zou ze in haar huidige verblijfplaats Rotterdam nog door hem zijn opgewacht na haar werk en in zijn auto zijn gedwongen tot gemeenschap op de achterbank. Omdat er geen bewij s is gevonden voor de laatste beschuldiging, vindt de aanklager deze niet bewe zen. De getraumatiseerde vrouw is enige tijd opgevangen in het gezin van de dominee van de protes tantse kerk, die het gezin bezocht en waar de verdachte diaken was tot hij uit het ambt werd gezet na 'overspel'. Volgens de dominee was het meisje 'zeer angstig en be schadigd' en heeft zij hem verteld over de incest. Ook haar nu 24-ja- rige zus deed aangifte van incest tegen haar vader, die haar vanaf haar zevende jaar 'als straf regel matig zou hebben misbruikt en mishandeld. Vrijwel wekelijks dwong hij haar tot gemeenschap. De vermeende slachtoffers eisen samen 85.000 euro smartengeld. Volgens de raadsvrouw van de ver dachte, S. Epema, is er geen wettig en overtuigend bewijs voor de be schuldigingen. Anything Goes-ZMS donderdag 20 april 2017 PC. Zeeland is geen onbekend terrein Dijksterhuis. foto ruben schipper Gerben Dijksterhuis is op 12 september 1974 gebo ren in Rotterdam. Hij is sinds 2010 wethouder voor de Christenunie in Zee- wolde, en vanaf 2014 ook voor het CDA. Dijksterhuis is getrouwd met Arieke van den Brink en heeft drie kinderen. Een dochter (16) en twee zoons (14 en 9). Zijn hobby's zijn lezen en muziek en hij is fan van Feyenoord. Melita Lanting Heinkenszand GOES De politie heeft giste ren een 20-jarige Goesenaar aangehouden op verdenking van fietsendiefstal. De man werd herkend op camerabeel den. De diefstal vond vorige week woensdag plaats op de Kolveniershof in Goes. Door dat er camerabeelden waren gemaakt, was een goed sig nalement van de verdachte beschikbaar. Een week later werd hij herkend en met toe stemming van de officier van justitie aangehouden. De fiets is nog niet teruggevonden. De politie roept particulieren en bedrijfseigenaren op om hun camera aan te melden bij Ca mera in Beeld. Via dit politie systeem, waarop camera's worden weergeven, kan de poltie beelden bekijken als daar aanleiding toe is. SCHERPENISSE De brand weer van Sint-Maartensdijk is gisterochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand in een woning in de Kerkstraat in Scherpenisse. De melding kwam rond 08.14 uur binnen. De brandweer van Sint-Maartensdijk kreeg as sistentie van een hoogwerker uit Bergen op Zoom. De brandweer heeft de schoor steen schoongemaakt; de Kerkstraat was tijdens de actie afgesloten. Voor het jarenlang plegen van incest met twee dochters heeft Justitie tegen de 56-jarige W. van G. uit de gemeente Schou- wen-Duiveland gisteren in de rechtbank in Rotterdam 7 jaar cel geëist. Canis Zijlmans Rotterdam -W. van G., verdachte Scheldetheater Terneuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg 0118 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 d/iMytfae WO 26 april Abafazi show I muziek VR 28 april muziek Cristina Branco DO 20 april toneel Als de klok van A.. DO 20 april cabaret Erik van Muiswinkel VR21 april muziek JP The Seeger Session Band VR21 april (muziek Supertrap VR21 april cabaret Rob Scheepers ZA 22 april cabaret LOS Muziektheater ZO 23 april 13.00 u. FOYERCONCERT WO 26 april toneel Twee Vrouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32