tutten zich suf 20 M ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Mannen vonden mij het meest sexy K3-lid, gewoon omdat ik de dikste tieten heb SLIPPERS HEERLIJK ONBEGRIP TUSSEN MAN EN VROUW Samen in een stuk van hun favoriete toneelschrijver - voor Plien van Bennekom en Bianca Krijgsman komen meisjesdromen uit. Slippers van Alan Ayckbourn beleeft vanavond haar première. NOOIT HET ACHTER STE VAN JE TONG LATEN ZIEN, HÈ? Helga van Leur zat dinsdagavond te glimmen aan tafel bij Late Night. De re den: ze is twintig jaar weervrouw van RTL 4. Dat is al geen geringe prestatie op zich, want vrouwelijke tv-gezichten hebben bij commerciële zenders doorgaans een véél kor tere houdbaarheidsdatum. Maar het knappe van Helga is dat zij in die twee decennia is uit gegroeid tot een icoon, vind ik. Zij en het Hol landse weer passen net zo wonderwel bij el kaar als boer Herman bij zijn Fleur en Bassie bij Adriaan. Dat werd weer eens duidelijk toen Hum- berto een compilatie liet zien van een stel bui tenlandse collegaatjes van Helga. Die worden doorgaans niet geselecteerd op meteorologi sche kennis maar op cupmaat, heupomvang en 'pitspoezen'-uitstraling. Hier hebben een paar slimme tv-bobo's dat ook geprobeerd met modellen als Leontine Borsato ofSjimmie Bruijninckx. Maar een succes werd het nooit. Leuk hoor, zo'n uitdagend decolleté, maar pro beer als kijker je aandacht dan nog maar eens bij een hogedrukgebied of naderend regen front te houden. De volgende dag straft onze lieve heer onmiddellijk met een onverwachte klets koud water in je nek. En daar komt Helga dus om de hoek kijken. Hollandse, stoere Helga die praktische spijker broeken prefereert boven een doorkijkblouse en die niet koket in de camera knippert, maar gewoon een heldere voorspelling geeft. Als zij zegt dat het gaat waaien en hozen, knoop ik dat in mijn oren. Sterker, dan zie ik haar in ge dachten zelf al in regenjack over de dijk ploe teren met windkracht 6, balancerend op haar moederfiets, kind voorop én eentje achterop, volle boodschappentassen aan het stuur. On dertussen onverstoorbaar 'het regent, het re gent' zingend, want wat maken haar die paar spetters uit, en in één handige beweging twee druipende snotneuzen afvegend. Zo'n door tastende, nuchtere weervrouw past beter tus sen de tulpen, weilanden en molens dan een Kim Kardashian-lookalike die amper Terneu- zen en Texel uit elkaar kan houden. Ik kreeg trouwens tijdens het gesprek met Humberto sterk de indruk dat Helga's bazen bij RTL haar jubileum vergeten waren. En dat de weervrouw daarom zelf chocolaatjes met de opdruk 'Helga 20' had laten maken om haar collega's er op een subtiele manier aan te her inneren. Dat klinkt ook zéér Hollands. Extra coach voor The Voice Kids Julia Roberts is weer de mooiste Sylvie blijft Meis heten Bianca: „Ayckbourn maakt puzzels, zijn scenario's zitten ingenieus in el kaar. Boordevol misverstanden, maar het wordt nooit kluchtig met mensen in kasten of onder bedden." Slippers is een typische comedy of errors waarin de Britten uitblinken en waarbij het vriendenstel Ginny en Greg en het echtpaar Sheila en Philip - niet in de laatste plaats door verzwe gen amoureuze banden tussen Ginny en de getrouwde Philip - in pijnlijke, maar tegelijk komische situaties vol moedwil en misverstand belanden. Bianca: „Het speelt zich begin jaren 70 afin Buckinghamshire in Zuid- oost-Engeland. Plien en ik zijn dol op die typische sfeer van de countryside. Iedereen is uiterst welgemanierd, nie mand vraagt door, want: indiscreet en onbeleefd. Daardoor blijven misver standen zo lang bestaan. Plien: „Je doet ons geen groter ple zier dan met Engelse tuttigheid. Nooit het achterste van je tong laten zien, hè? Stijf upper lip en Keepin up appea rances." Vier cabaretiers in één toneelstuk. Als Slippers al geen blijspel was, zou den Plien en Bianca en de voormalige leden van Droog Brood er wel een ko medie van maken. Plien: „Onze regisseur Gijs de Lange zei: 'Ik hoef jullie niet te zeggen waar een grap zit. Jullie gaan toch wel op zoek naar de hu mor.' Maar toneel kent andere wetten dan ca baret." Bianca: „Als Plien en ik een cabaretvoorstel ling spelen en een be paalde scène is niet grap pig of boeiend genoeg, dan gaat die eruit. Bij een toneelstuk kun je niet zeggen: 'Weg met die rot- zin!' Het houdt allemaal verband met elkaar." Plien: „Het was hard werken. Bepaald geen igenlijk bezoeken ze meer toneel dan cabaret, het genre waarin Plien van Bennekom (46) en Bianca Krijgsman (48) als Plien en Bianca zich al 25 jaar een geheel eigen plaats hebben verworven. Plien: „Ik ging vroeger naar alle voorstellingen van Toneelgroep Am sterdam. Bovendien waren Bianca en ik grote fans van toneelgroep Carver." Bianca: „Mijn ouders waren en thousiaste amateurtoneelspelers. Ik zag heel wat stukken voorbijkomen - ook van Alan Ayckbourn." Beiden noemen de Britse toneel schrijver (77) hun grote favoriet. Toen ze werden benaderd om deze zomer in het Amsterdamse DeLaMar Theater een productie naar eigen inzicht te verzorgen, viel de keus rap op Slippers, ongetwijfeld het populairste blijspel van Ayckbourn, dat hij in 1965 onder de titel Relatively Speaking schreef. Plien: „Voor de twee mannenrollen waren we ook snel klaar." Bianca: „We zijn dol op het cabaret duo Droog Brood dat, helaas, niet meer bestaat. Maar Bas Hoeflaak en Peter van de Witte, die we al kennen vanaf de Kleinkunst academie, zijn van de partij in Slippers." Wat het duo vooral aanspreekt in het werk van Ayckbourn zijn de relaties tussen man en vrouw, die bij de auteur immer on gemakkelijk, schurend en onderhuids broeiend zijn - thematiek die ook in zijn wereldwijde to neelhits als Wat een gekke man... en z'n vrouw dan? en Liefde halfom half onmis kenbaar aanwezig is. Helaa Reageren? angela@persgroep.nl Karen Damen windt er in Humo geen doekjes om. donderdag 20 april 2017 TELEVISIE In navolging van The voice of Holland krijgt ook The voice Kids vanaf vol gend seizoen vier coaches. Wie dat is, wordt morgen avond in de fi nale van de hui dige reeks be kendgemaakt. De huidige coa ches Ilse De- Lange, Ali B en Marco Borsato blijven aan. FILM Julia Roberts (49) is door People weder om uitgeroepen tot 's werelds mooiste vrouw. De Pretty Woman-actrice krijgt deze eer voor de vijfde keer, een re cord. „Ik ben bij zonder gevleid", zei ze tegen People. De ac trice werd 26 jaar geleden voor het eerst tot mooiste ge kroond. SHOW Sylvie Meis is niet van plan de naam van haar aanstaande aan te nemen. Ook na haar huwelijk met Charbel Aouad, met wie Sylvie zich vo rige week ver loofde, blijft ze Meis heten. In een interview met het Duitse blad Ga/a zegt Sylvie ook dat ze van plan is in Hamburg te blij ven wonen. GO Plien van Bennekom T V.l.n.r. Peter van de Witte, Bi anca Krijgsman, Plien van Ben nekom en Bas Hoeflaak. foto PIEK/ ANNEMIEKE KOCK Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20