ten pi moet ku Schalke is in alles een echte publieksclub Les van MH17: geen inzet onervaren mensen Luiwammes Walcheren Uit Thuis Vergeten kinderen Een toneelstuk over Zeeuwen met een beperking tijdens W02 Nederlandse man steekt weinig tijd in huishouden en kroost - Klaas-Jan Huntelaar De Nationale Politie wil voortaan voorkomen dat onervaren agenten worden ingezet bij grote rampen, zoals is gebeurd na het neerhalen van de MH17 in Oekraïne. De politie gaat de selectie verbete ren van agenten die worden inge zet bij een crisissituatie. Na de ramp met MH17 werden dienders opgetrommeld die niet allemaal geschikt bleken voor het werk in het rampgebied. Dat staat in een interne evaluatie van de politie over MH17. Op 17 juli 2014 crashte het ramptoestel van Malaysia Air lines in Oekraïne. Meteen daarna richtte de politie een Staf Groot schalig en Bijzonder Optreden (SGBO) op. Ook werden tientallen agenten naar Oekraïne gestuurd om te zoeken naar menselijke res ten, spullen en bewijsstukken. 'Bij de afhandeling van de MHi7-ramp zijn collega's soms ge vraagd plaats te nemen in de SGBO of af te reizen naar Oekraïne op basis van beschikbaarheid', schrijft de politie. 'Er is niet altijd gekeken of mensen beschikken over de juiste eigenschappen die nodig zijn voor een dergelijke situ atie en of ze passen binnen het team'. Tijdens de ramp hadden Er is niet altijd gekeken of mensen over de juiste eigenschappen beschikken veel agenten zomervakantie, licht politiewoordvoerder Thomas Aling toe. „De mensen moesten van heinde en ver komen. Ook wijkagenten - die geen ervaring hadden met een grote crisis - wer den ingezet." Dat leidde er onder meer toe dat niet alle agenten zich aan de regels hielden. Zo kwam het voor dat dienders op eigen houtje tot bepaalde acties overgin gen, terwijl ze hiervoor niet de noodzakelijke toestemming bin nen de SGBO hadden. „Er lag geen mapje klaar met namen van men sen van wie we weten dat ze dit goed kunnen", zegt Aling. „Dat moet de volgende keer beter." Bij de toekomstige selectie gaat de politie zich ook de vraag stellen of een agent het werk psychisch aan kan. „Bij de MEIi7-ramp leidde dat overigens niet tot problemen", aldus Aling. „Onze mensen waren heel gemotiveerd om te helpen." Begin 2016 kreeg een agent voorwaardelijk ontslag nadat hij spullen uit het MHi7-rampgebied had aangeboden op Marktplaats. Het ging onder meer om een poli- tiehesje, tissuezakjes van Malaysia Airlines en zelfs wat materiaal van het vliegtuig. Nieuwsmedia FOTO DIRK-JAN GJELTEMA P8 Wijkagent niet meer naar ramp Peter Winterman Den Haag —Evaluatierapport van politie donderdag 20 april 2017 Hogere temperatuur pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1