17 Hoe schudden andere Nederlandse bedrijven hun belagers van zich af? Go Further I i Preferente aandelen Gifpil Niet De nieuwe ST-modellen combineren een opvallend sportief uiterlijk met een unieke dynamische rijervaring. Allemaal zijn ze voorzien van o.a. lichtmetalen velgen, sportieve bumpers, markante voorgrille, voorgevormde sportstoelen en een uiterst sportieve wielophanging. Zeg eens eerlijk: zo'n auto hebt je echt wel verdiend. donderdag 20 april 2017 GO □ome Toen Carlos Slim (America Movil) zijn pijlen op KPN richtte, had hij buiten de Ne derlandse old boys gerekend. Tenminste, dat was de beeld vorming. Deze ex-topbestuur- ders hielden met een slinkse move hoogstpersoonlijk de op-een-na-rijkste man ter we reld tegen in zijn poging. De werkelijkheid lag iets genuan ceerder: de old boys voerden eenvoudigweg hun taak als bestuurder van de Stichting Preferente Aandelen B van KPN uit. En die schreef hen voor in actie te komen als een eventuele vijandige overname de continuïteit, zelfstandig heid of identiteit van het be drijf bedreigde. De stichting kondigde aan met behulp van zogeheten callopties een be lang van 49,9 procent op te bouwen, waardoor Slim on mogelijk een meerderheid kon verwerven. De Mexicaan koos daarop het hazenpad. Bodemonderzoeker Fugro werd in november 2014 over vallen door baggeraar Boska lis. Opeens hadden de Papen- drechters 30 procent van de Fugro-aandelen in bezit. Toch kwam het nooit van een over name en bleef zelfs een seri euze poging uit. De belang rijkste reden: wie Fugro vijan dig wil overnemen, belandt in een soort mijnenveld. Het Leidschendamse bedrijf kan een zogeheten 'gifpil' in wer king stellen, waarmee een deel van het bedrijf wordt doorverkocht aan een geli eerde Curagaose bv. De po tentiële koper kan dan fluiten naar dat deel van het bedrijf. Boskalis had dat wellicht kun nen voorkomen als het ge noeg steun had gekregen van de resterende aandeelhou ders. Omdat de baggeraar zijn poging uiteindelijk nooit echt doorzette, bleef de lak moesproef voor de gifpil uit. ABN Amro werd in 2007 be geerd door Barclays én door het trio Royal Bank of Scot land, Fortis en Banco Santan der. ABN had een duidelijke voorkeur voor Barclays. Met de verkoop van de Ameri kaanse bank LaSalle aan Bank of America, een ver koop waarover de aandeel houders van ABN Amro niet waren geraadpleegd, wilden de Nederlanders Barclays in pole position brengen. Zij waren geïnteresseerd in een ABN Amro zonder LaSalle, het concurrerende bankentrio wilde de Amerikaanse bank er juist bij hebben. Na veel ge steggel deed ABN Amro La Salle van de hand. RBS, Fortis en Santander slikten even en besloten toch een bod uit te brengen, dat beduidend hoger lag dan dat van Bar clays. Het plannetje van Rijk man Groenink en consorten was mislukt. m «mm DE mEuwe st-line focus ST- mondeo st- Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Afgebeelde auto's kunnen afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik: km/liter: 13,2 - 23,3; liter/lOOkm: 4,3 - 7,6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17