Ook voor wie het beste voor weinig wil! 16,- Stelend schoolhoofd liet het breed hangen Samsung Galaxy J5 15 Utrecht wil het fietsers naar de zin maken met 'groene golf' hollands nieuwe. d: TOTAAL P/MND 1 Eindhoven en Antwerpen gaan in de komende maanden ook met het slimme fietssysteem 'Flo' aan de slag. Jean-Paul de Beer van het Utrechtse innovatiebureau Spring- lab ontwikkelde het systeem dat fietsen leuker moet maken door de grootste frustratie weg te nemen: voortdurend wachten voor het rode licht. Flo zorgt ook voor een betere doorstroming van het verkeer. Het systeem is simpel. Op het tracé van Flo staan radarpanelen die de snelheid van iedere fietser op 20 meter afstand meten. Die radar staat in verbinding met de ver keersregelinstallatie en kan daar door uitrekenen hoe hard je moet fietsen om het groene licht te halen. Via icoontjes op het paneel krijgt de fietser instructies. Zie je de haas, ga dan sneller fietsen. Een duim be tekent: houd deze snelheid vast. Een schildpad wil zeggen dat je iets langzamer moet gaan fietsen en een liggende koe, ten slotte, bete kent dat je het niet meer gaat halen. Flo is ontwikkeld in samenwerk- king met producenten van ver keersregelinstallaties en kan aange sloten worden op elk kruispunt en op alle verkeerslichten. Utrecht heeft nu één Flo in wer king gesteld, maar dat kunnen er veel meer worden, zegt verkeers wethouder Fot van Hooijdonk. „Flo is een pilot. Als die goed uitpakt, dan gaan we het systeem ook elders in de stad invoeren. We zijn een fietsstad. De afgelopen jaren zijn al veel verkeerslichten voor fietsers gunstiger afgesteld. Maar zo'n groene golf kan een belangrijke stap zijn om Utrecht nóg aantrekkelijker te maken voor fietsers." Frustratie De kracht van Flo, minder frustra tie voor fietsers door minder lang voor het rode licht te staan, is met een ook de valkuil, realiseert be denker Jean-Paul de Beer zich. „Als je na een stukje lekker doorfietsen met Flo weer in een regulier ver- keerslichtenlandschap belandt, dan wordt de frustratie alleen maar gro ter. Het is daarom belangrijk dat er op belangrijke fietsroutes meerdere Flo-panelen staan." Wat de kosten van een Flo-paal zijn, wil De Beer nog niet kwijt. „Dat hangt af van verschillende fac toren. Hoeveel zet je er neer, waar zet je ze neer? Het systeem is in ie der geval niet duurder dan een ge wone verkeerslichtinstallatie." Aan interesse voor Flo is geen ge- Fietsen met Flo C&> brek. Na Utrecht volgen Eindhoven en Antwerpen. „Maar ook vanuit Australië, Denemarken en Servië is er al belangstelling." De Beer en de uitvinders van Springlab vinden de interesse voor Flo heel mooi. „Maar we zijn een onderneming zonder winstoog merk", voegt De Beer eraan toe. „Het geld dat we verdienen met het systeem, steken we weer in de ont wikkeling van nieuwe innovatie projecten." 'V„ 3 "1 1000 MB/MIN/SMS hollandsnieuwe.nl/pzc De officier van justitie eiste giste ren in de rechtbank in Breda twaalf maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk. In totaal stal de man ongeveer 150.000 euro van de destijds toch al zieltogende scholen van de Stichting Primair Onderwijs Zundert (SPOZ). Van den B. geeft toe dat hij geld heeft verduisterd, al denkt hij dat het om een bedrag van ongeveer 80.000 euro zal zijn gegaan. De man, woonachtig in Krab- bendijke, besteedde het geld on der meer aan zijn eigen huishou ding. „Ik heb op te grote voet ge leefd en wilde te veel doen voor mijn gezin. Ik heb een wereld ge creëerd waarin ik foutief aan mijn geld kwam", zei hij schuldbe wust. „Mijn gevoel gaat verder dan spijt, berouw." Niet alleen het gezin leefde er goed van, ook andere mensen in zijn buurt. Zo betaalde hij onder meer de slager voor de buurtbar becue: 1.300 euro. Hij gaf verder zijn geld uit in tal loze kleding- en schoenenwin kels, waar hij voor ruim 22.000 euro aan spullen kocht. Hij gaf het geld ook uit bij bouwmarkten, su permarkten, boekte hotelover nachtingen en tankte voor bijna 10.000 euro met de pinpas van SPOZ. Controle De fraude kwam aan het licht toen in 2014 een nieuwe control ler ontdekte dat op de bestuurs posten van de boekhouding heel hoge bedragen stonden in verge lijking met de scholen waar ze ook de boeken van checkte. Van den B. denkt zelf dat hij rond de 80.000 euro heeft verduisterd Toen het eenmaal naar buiten kwam, meldde zich ook de Alpha Scholengroep in Goes. Ook daar zou Van den B„ voor hij in Zun dert ging werken, zo'n 20.000 euro hebben buitgemaakt. De rechtbank doet 3 mei uit spraak. donderdag 20 april 2017 PC Een haas? Dan vaart maken! Utrecht heeft sinds gisteren als eerste stad ter wereld een groene golf voor fietsers. Wie op de Amsterdamsestraatweg 18 kilometer per uur aanhoudt, kan in principe lekker doorfiet- sen en hoeft niet steeds te wachten voor het verkeerslicht. Nils de Kruijff Utrecht n 'Flo'ds gisteren in gebruik geno- men in Utrecht, fotoruudvoest - Persoonlijk snelheidsadvies om groen licht te halen. Dankzij de paal hoeft een fietser korter te wachten voor een verkeerslicht. Haas Sneller fietsen Duim Behoud snelheid Schildpad Langzamer fietsen Koe Groen niet te halen 1 Radardetectie 3 Snelheids advies ©RVI BRON: FLO 2 Koppeling I -j-j- i i -i i I 1 Wk -V_ i i i - L JdJ ''«Ei:-» LIEVER SIM ONLY? 1000 MB/MIN/SMS VOOR MAAR 8,- Voor wie niet te veel wil betalen en toch het beste wil is er hollandsnieuwe. Kies ook het beste voor weinig met bijvoorbeeld de Samsung Galaxy J5. Deze smartphone met metalen behuizing, AMOLED scherm, en 13 megapixel camera is er nu voor een budget prijs. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 16,- per maand. Let op! Geld lenen kost geld Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 192 0 192 8 24 mnd 0% Deze tabel bevat een voorbeeld van een telefoonkrediet en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. Het telefoonkrediet is een aflopend goederenkrediet van Vodafone Financial Services B.V. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over het telefoonkrediet. Je dient zelf te bepalen of het telefoonkrediet aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Deze actie is geldig tot en met 30 april 2017. ledereen mocht weten dat het de voormalige basisschooldi recteur René van den B. voor de wind ging. Maar hij bekos tigde zijn levensstijl met het geld van de stichting van vijf Zundertse basisscholen. Pieter van Klinken Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15