1 m 391 ac. K. 10 ZE Vlaamse haven moet Rotterdam in groei voor laten gaan De haven van Antwerpen heeft het eerste kwartaal van dit jaar de Rotterdamse haven voor moeten laten gaan wat betreft groeicijfers. Lees de krant tijdens uw vakantie lekker door. Kies de vakantieservice die bij u past. Zelf regelen: pzc.nl/vakantieservice Vooral in de containeroverslag maakte Rotterdam een veel betere start dan Antwerpen, wat opmer kelijk is. De haven van Antwerpen leek bezig met een ongekende in haalmanoeuvre ten opzichte van Rotterdam. Antwerpen boekte over heel 2016 een groei in het aantal verwerkte standaardcontainers (teu) van 4,4 procent tegen een toe name van slechts 1,2 procent in Rot terdam. Rollen omgedraaid Het eerste kwartaal van dit jaar zijn de rollen omgedraaid. Rotterdam schreef een groeicijfer van 8,8 pro cent, terwijl Antwerpen een plusje scoorde van niet meer dan 0,7 pro cent. Het Antwerps havenbedrijf ver kneukelde zich eerder, omdat de miljardeninvestering in de Tweede Maasvlakte bij Rotterdam zich maar niet terugbetaalde. De bijna volledig geautomatiseerde contai- nerterminals op de Tweede Maas vlakte vertoonden veel kinderziek tes. 'De nieuwe terminals draaien steeds beter', meldt het Rotterdams havenbedrijf daar nu over, 'en rede rijen hebben veel lading, die eind 2015-begin 2016 naar elders was verschoven, weer naar Rotterdam verplaatst'. 'Maart 2017 was voor containers de beste maand uit de geschiede nis', laat het Antwerps havenbedrijf zich in een gisteren gepubliceerd persbericht niet kennen. De nieuwe havendirecteur Jacques Vandermeiren zegt 'tevreden te zijn met de groeicijfers', zeker ge zien de stiptheidsacties van Vlaamse zeeloodsen, waarop di verse schepen uitweken. Volgens het Rotterdams haven- Maart 2017 was voor containers de beste maand uit de geschiedenis bedrijf is het succes van het eerste kwartaal geen incident. Container rederijen lopen vooruit op nieuwe vaarschema's die in april ingaan, al dus het havenbedrijf, en 'die met name gunstig zijn voor de verbin ding tussen het Verre Oosten en Rotterdam'. Antwerps haventopman Vander meiren blikt ook vooruit. 'De posi- tieve tendens' bevestigt volgens hem de vraag naar extra container capaciteit in Antwerpen. De Vlaamse overheid is daarvoor on langs een uitgebreide studie begon nen. SPECIAAL VOOR ABONNEES De voordelen: 1. U heeft geen stapel kranten in uw brievenbus 2. Lees uw krant inclusief Topics waar ook ter wereld digitaal op uw smartphone, tablet of PC 3. Stuur uw papieren krant tijdelijk door naar familie, vriend of buur 4. U ontvangt een bevestiging via e-mail woensdag 19 april 2017 SD Antwerpen boekt mager plusje Harmen van der Werf Vlissingen -Havenbedrijf Antwerpen Containeroverslag in de haven van Antwerpen. FOTO KOEN SUYK/ANP V t m Neem de PZC mee op reis! II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56