De toren op en high tea met Kliederkerk Koningsdag heeft vrienden nodig 5 Geld bijeen voor beeld De Schelde 6 Kern nu als enige nog zonder vertegenwoordiging Van alle zeventien kernen op Schouwen-Duiveland is Zierikzee vooralsnog de enige zonder dorps- of stadsraad. Maar daar komt ver andering in. Want ook voor Zierikzee komt er, als het aan het college ligt, ver tegenwoordiging: niet met één stadsraad, maar met vier wijkra den. Actieve bewoners uit de wij ken Poortambacht, Noorderpolder en de binnenstad hebben bij de gemeente al aangegeven daar oren naar te hebben. Een wijkraad is anders dan een buurtvereniging, waar er al meer dere van zijn in Zierikzee. Een wijkraad vervult een belangrijke rol in communicatie tussen ge meente en burgers en kan de ge meente advies geven over zaken die de wijk aangaan, waarmee het fungeert als volwaardig gespreks partner van en klankbord voor het gemeentebestuur. En, niet onbe langrijk, net als een dorpsraad kan een wijkraad in aanmerking ko men voor subsidie voor buurtpro jecten die de leefbaarheid ten goede komen. Mits die daar zelf mee komt. In Zierikzee is vaker geprobeerd In Noorderpolder en Poortambacht zijn enthousiaste wijkbewoners actief. Als er iets is, dan horen we ze een stadsraad op te richten. Dat mislukte echter steeds, mede door de omvang van de stad. „In de Noorderpolder hebben de mensen niet zo veel met de waterwijk", legt wethouder Jacqueline van Burg uit. „Maar Zierikzee is groot genoeg voor wijkraden." Dat de wijkraden nu pas van de grond komen, wil volgens de wet houder niet zeggen dat bewoners van de wijken niet werden verte genwoordigd. „In Noorderpolder en Poortambacht zijn enthousi aste wijkbewoners actief. Ze heb ben een wijkstichting gevormd en organiseren wijkactiviteiten. Als er iets is, dan horen we ze. Over de geluidswal in Malta bijvoorbeeld, of over de riolering. Ze hebben ons altijd weten te vinden." Malta Tot dusver zijn vanuit Poortam bacht, Noorderpolder en de bin nenstad initiatieven ontstaan voor een wijkraad. Voor Malta wacht de gemeente nog op een initiatief. Wie zich geroepen voelt om in die wijk een wijkraad te starten, kan bij de gemeente hulp inschakelen van Corina Jansen, contactper soon voor stads-, dorps- en wijk raden, en te bereiken via oin- 452140 en corina.jansen@schou- wenduiveland.nl Ook bewoners uit de wijken Poortambacht, Noorderpolder en de binnenstad die willen meepra ten, kunnen zich bij haar melden om in contact te komen met de initiatiefnemers. Bij het verhaal over de Toren van Babel hoort een echte torenbe klimming en, hoe toepasselijk, ook een high tea. De protestantse gemeente Nieuwerkerk houdt vandaag een Knots Kliederkerk. Een activiteit bedoeld om op een creatieve manier de betekenis van bijbelverhalen te ontdekken. Wie meedoet, gaat echt de Nieuwerkerkse toren op. Daar wordt het bijbelverhaal over de Toren van Babel verteld. Aanslui tend is er een spelletjesmiddag in Punt-3 en een afsluitende high tea. Want bij elke activiteit wordt samen gegeten, omdat dat een moment is om elkaar beter te le ren kennen en omdat zo'n geza menlijke hap ook iets van een uitje heeft. Samen ontdekken, vieren en eten zijn de pijlers van Klieder kerk. Het gaat om een landelijk concept dat is overgewaaid uit En geland (Messy Church UK), licht predikant Marjan Riedijk toe. „De kerk zoekt naar nieuwe vormen van kerk-zijn, om gezinnen en ook jongeren mee aan te spreken." Kinderen tot een jaar of twaalf zijn met hun ouders of opa's en oma's welkom om 13.30 uur bij de toren naast de kerk op de kerkring in Nieuwerkerk. Kliederkerk duurt tot 16.00 uur. Zie: pknnieu- werkerk.nl en kliederkerk.nl. VLISSINGEN De Stichting Man nen Ihssen Staal heeft genoeg geld bij elkaar gesprokkeld om opdracht te geven het gelijknamige beeld te laten maken. De stichtingsbestuurders willen snel van B en W van Vlissingen ho ren of het monument voor de ar beiders van De Schelde een plek aan de Helling bij het Dok kan krij gen. De kaap van 25 mille, het be drag dat nodig is voor vervaardiging van het beeld, is onlangs gerond. De stichting stopt de inzame lingsactie nog niet definitief, omdat ze nog wat geld voor verzekering en onderhoud van het beeld in kas wil hebben, meldde secretaris Truus Sepers-Peters gisteren. Het is zo gewoon om lid van de ijs- vereniging te zijn, ook als de ijzers door gebrek aan vorst jarenlang in het vet blijven liggen. Maar 'vriend' zijn van Koningsdag is op de één of andere manier niet gebruikelijk. „Terwijl Koningsdag hoe dan ook wel elk jaar wordt gevierd." Nu wordt dat feest financieel ge dragen door Zierikzeese onderne mers en de gemeente. Hartstikke fijn, vindt Berrevoets. Maar het zou wat hem betreft nog mooier zijn als Koningsdag ook door particulieren wordt gedragen. Zouden alle inwo ners van Zierikzee jaarlijks een euro neertellen dan kan 'zonder kopzorgen' een pracht van een pro gramma op poten worden gezet, schetst Berrevoets het idee. Friet Om mensen aan te sporen vriend te worden, verloot één van de sponso ren een jaar lang friet onder men sen die vijf euro doneren. IN DE REGIO Expositie in Zierikzee over vrouwen geschiedenis Jubileum Bruinisser Visserskoor MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 19 april 2017 SD Zierikzee kan vier wijkraden krijgen Als er iets aan de hand is, laten wijkbewoners toch wel van zich horen. Maar subsidie voor leuke buurtprojecten krijgen ze niet. Een wijkraad kan dat wél. Daarom worden er nu vier geïn troduceerd in Zierikzee. Wendy Wagenmakers Zierikzee -Jacqueline van Burg, wethouder Esme Soesman Nieuwerkerk Nu is het nog een handjevol Vrienden van de Stichting Ko ningsdag Zierikzee dat een duit in het zakje doet om op 27 april een mooi feestje te bouwen. Maar als het aan voorzitter Rene Berrevoets van de stichting ligt, dragen voortaan heel veel 'vrienden' een eurootje bij. Esme Soesman Zierikzee Voor verdere informatie kunnen mensen terecht op de website koningsdagzierikzee.nl. ZIERIKZEE De expositie 'Her- story' over vrou wengeschiedenis op Schouwen-Dui veland is vanaf vrij dag 21 april te zien in het gemeente huis in Zierikzee. De door Jessica Stein en Rudy Pra- ger samengestelde expositie laat zien hoe vrouwenge schiedenis tussen 1980 en 2017 op dit eiland een plek heeft in de archie ven. De tentoon stelling is een pro ject van Zeeuwse Wereldvrouwen en wordt vrijdag 21 april om 16.00 uur geopend. De expositie is te zien tot en met 31 mei tijdens ope ningstijden van het gemeentehuis: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 16.00 uur. ZIERIKZEE Het Bruinisser Vis serskoor viert op zaterdag 22 april het 25-jarig jubi leum. Die avond brengt het koor een geva rieerd programma met medewerking van Brassband Rijnmond uit Rot terdam. Het optre den is om 19.30 uur in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. VROEGE WANDELING DOOR SLOTBOS BURGH-HAAMSTEDE Natuurmonumenten houdt zondag 23 april een vroege ochtendwandeling door het Slotbos. Deelnemers wandelen met gids door het normaal afgesloten gebied, langs Slot Haamstede. De wandeling begint om 6.00 uur bij het Slot, en duurt ongeveer twee uur. Vooraf aanmelden is verplicht en kan via www.nm.nl. Leden van Natuurmonumenten betalen 4 euro, niet-leden 7 euro. Kinderen tot en met 12 jaar mogen mee voor 4 euro. ARCHIEFFOTO DIRK-JAN GJELTEMA BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 16.30-17.45 uur: Yogales Mari anne van den Haak BRUINISSE De Vanger, 08.45 en 10.30 uur: Yoga door Jacqueline Binnendijk, 14.00- 15.00 uur: Karate tot 6 jaar, 15.15- 16.00 uur: Karate van 3 tot 6 jaar, 20.00-22.00 uur: Badminton BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; Dorpshuis de Schutse, 09.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.00-21.30 uur: Drumband ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers KERKWERVE Dorpshuis, 12.30- 14.00 uur: Met el kaar eten NIEUWERKERK Kerk en Punt-3, 13.30-16.00 uur: Be klimmen van de toren en spelletjes middag NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal OUWERKERK Watersnoodmu seum, 10.00-17.00 uur: Foto expositie Jakarta, de mensen achter de zeemuur RENESSE Dorpshuis, 09.00- 10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30- 20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; FIZI, 14.30 uur: Ma- scha en de Beer: Naar de bioscoop, 20.00 uur: How to Meet a Mermaid; Stadhuis museum, 11.00- 17.00 uur: Tentoon stelling Zilver van Kaft tot Kaft ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop Breek de Week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54