9 €15 €20 m g WAT MAG'T KOSTEN? \- Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en eBay naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week: een antiek kooitje met opwindbare zingende vogels erin van Mieke Quadt uit Halsteren. Een emotionele aankoop noemt Mieke Quadt (74) uit Halste ren het antieke kooitje met zingende vogels. „Ik was net ge trouwd met mijn tweede man, die inmiddels is overleden. We hadden erg weinig geld. Toen we een luchtje gingen scheppen op de boulevard in Scheveningen, hoorden we ineens vrolijk gefluit." Dat bleek te komen van drie op windbare vogeltjes in een kooitje dat werd gedemonstreerd door een an tiekverkoper. „We hadden amper een stoel. De man vroeg 150 gulden voor het antiekstuk. We hadden net alle bei vakantiegeld gekregen en dach ten: laat iedereen maar de rambam krijgen. We konden wel een beetje vrolijkheid gebruiken." En vrolijk werden ze er zeker van. Ook haar 44-jarige zoon Martijn kan zich goed herinneren dat hij als kleine jongen met zijn zus Martine verwonderd naar het zangspel keek. DE CONCURRENTIE „Het is een vrolijk ding, het hoort bij het meubilair", vindt hij. „Martijn vroeg vroeger altijd of hij het mocht erven", zegt Mieke met een lach. En toch probeert hij het nu voor zijn moeder te verkopen. Bewegende bekjes Twee van de drie vogels bewegen hun bekje tijdens het zingen. De derde vogel beweegt omhoog en om laag. Alles werkt naar behoren. „Je hoort alleen af en toe het blaasbalgje van de bewegende vogel", vertelt ze. „Mijn man heeft hem een keer open gemaakt om hem te smeren. Zelf Ik kan nu nog leuke dingen doen. Soms moet je keuzes maken durf ik dat niet. Ik wil het mecha nisme niet verpesten." Mieke weet dat het oorspronkelijk van het Franse warenhuis Galeries Lafayette komt. „Ze hebben er een paar geproduceerd toen ze net open den in 1912." Ze gokt dat het kooitje tussen de tachtig en honderd jaar oud is. Hoeveel het in die tijd in Pa rijs gekost heeft, weet ze niet. Na wat speurwerk kwamen moeder en zoon erachter dat de vogelkooi flink wat waard is. „Exact deze kooi hebben we niet kunnen vinden. Er worden er meerdere geveild die maar een of twee vogels hebben. Vooral in Enge land worden ze voor veel verkocht." Dat is de reden dat Mieke toch af stand wil doen van de door herinne ringen omgeven aankoop. „De tijd dat het emotionele waarde had, is voorbij. Ik ben nu nog in staat leuke dingen te doen in het leven. Soms moet je keuzes maken. Ik kan er wel naar zitten staren de hele dag, maar ik kan ook een leuke cruise maken met een vriendin." woensdag 19 april 2017 PZ Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: kettingslot Arjen van Cadsand (14) uit Sas van Gent: „Mijn fiets staat dagelijks op het bussta tion. Ik gebruik het beugelslot, maar geen kettingslot. Mijn fiets is verzekerd, dus als ik hem op slot draai, ben ik verzekerd tegen diefstal. Zonder verze kering zou ik misschien een extra slot ge bruiken. Wat ik ervoor over zou hebben? Daar heb ik nog nooit over nagedacht. Ik denk dat voor mij de grens ergens bij 15 euro zou liggen." Daniëlle Xavier (43) uit Terneuzen: „Als je een dure fiets koopt, biedt een kettingslot extra bescher ming tegen diefstal. Ik vind 25 euro een goed bedrag voor die zeker heid. Het kost dieven meer moeite om een fiets te stelen die met een goed ketting slot is vastge- Pieter Mari- nus Koek (73) uit Goes: „Het valt nu wel mee met de fietsdief stallen in Goes. Tenmin ste: ik zet hem nooit bij het station. Ik ge bruik geen ket tingslot, omdat een fiets toch niet is te be schermen. Als ze een fiets met kettingslot willen stelen, zet; zo'n fiets laten ze sneller staan. Ik ge bruik nooit een ketting slot, ik zou het maar vergeten mee te nemen. Wel zet ik mijn fiets op slot. Zelfs in de garage." nemen ze die met slot en al mee. Ik zou maximaal 20 euro betalen voor een ket tingslot. Een slot van 2 euro krijg je zelfs zonder sleutel open." Mieke Quadt en haar man werden vrolijk van de vogeltjes. FOTO JAN STADS Object Antieke kooi met opwind- bare zingende vogels Verkoper Mieke en Martijn Quadt uit Halsteren Prijs bieden Gezien op Markt plaats 'Emotionele waarde is er wel vanaf' Sandra Moerland Mieke Quadt A Antieke bronzen vo gelkooi, verkoper uit Galder, op Markt plaats. Bie den vanaf €275. Vogelkooi uit Indone sië, verko per uit Roo sendaal, Markt plaats, €100. Antieke vogelkooi van bam boe, ver koper uit Ter- heijden, Markt plaats, 39,95.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48