Meevaller van vier ton op busvervoer Schildersweek Domburg slaat tent op voor Badhotel 9 Jaap Gelok De kosten voor het busvervoer zijn in 2015 lager uitgevallen dan vooraf gedacht. Dat levert de pro vincie een meevaller op van 460.000 euro. „We hadden wel op iets gere kend", zegt gedeputeerde Harry van der Maas (SGP, mobiliteit), „maar niet op 460.000 euro." Aan Connexxion, het bedrijf dat het busvervoer in Zeeland verzorgt, was een voorschot uitgekeerd van ruim 14,3 miljoen euro. Dat is in clusief de extra bussen die Con nexxion moest inzetten toen de nieuwe dienstregeling in 2015 aanvankelijk niet helemaal vol deed. Nu blijkt dat het busvervoer dat jaar in totaal 13,9 miljoen euro kostte. De provincie krijgt dus nog ruim vier ton terug van Con nexxion. Met het vervoersbedrijf zijn duidelijke afspraken ge maakt, zodat er geen overbodige ritten met lege bussen worden gereden. Het dagelijks provinciebestuur heeft gisteren ook de voorschot ten voor het busvervoer in 2017 en 2018 vastgesteld. Dit jaar krijgt Connexxion een exploitatiebij drage van ruim 14,4 miljoen euro. Volgend jaar wordt dat maximaal 14,75 miljoen euro. Het hart van de Domburgse Schil dersweek - zaterdag 20 tot en met zondag 28 mei - ligt dit jaar op het gazon pal voor het Badhotel in Domburg. Daar wordt een tent op gezet, van waaruit de deelnemende kunstschilders opereren. De tent doet tevens dienst als atelier. De schildersweek wordt voor het veertiende achtereenvolgende jaar georganiseerd. Professionele kunst schilders zetten hun ezels overal in het stadje en de duinen neer. Een groot deel van de kunstenaars heeft een Zeeuwse achtergrond. Ze spe len met hun werk in op het thema 'In het licht van Walcheren'. Zondag 21 mei is de 'dag van de zondagsschilders': iedereen wordt in de gelegenheid gesteld een schilderij te maken. Aan het eind van de dag wijst een professionele jury de winnaar aan. Francisca van Vloten, conservator van het Marie Tak van Poortvliet Museum, geeft woensdag 24 mei een lezing, geti teld: 'Een gelouterde atmosfeer, Domburg van traditionele tot mo derne kunstenaarskolonie'. Op Hemelvaartsdag mogen kinderen schilderen. Vrijdagavond brengen Hans Dagelet en Jan van Eerd de muzikale theaterbewerking Ster vend Europa. De week wordt zon dag 28 mei afgesloten met een ver koopexpositie van het gemaakte werk. PASPOORT PZC ONLINE Engeland op 8 juni naar de stembus. Conservatives hebben grote voorsprong in de polls. Kracht voor exit (brexit) krijgt stevige basis. woensdag 19 april 2017 PC (PvdA) is 65 jaar. In 1972 begon hij als onder wijzer in Hoe- dekenskerke. In 1994 werd hij wethouder in de voorma lige gemeente Valkenisse. Toen deze ge meente bij de herindeling in 1997 opging in de nieuwe gemeente Veere werd Gelok ook daar weer wethouder. In 1999 werd hij burge meester in Strijen. Dat bleek een kort avontuur, want in 2002 keerde hij al weer terug naar Zeeland en werd bur gemeester van Borsele. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Jan van Damme Domburg Jaap Gelok: „Ik ben op plaatsen ge weest waar een burge meester an ders niet komt." FOTOMAR- CELLE DAVIDSE Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie H facebook.com/depzc @pzcredactie WHATSAPP De PZC is ook bereikbaar via WhatsApp. Heeft u een video of foto van een nieuwsgebeurtenis die u wilt delen met de rest van Zeeland? Stuur hem ons door via WhatsApp. Het nummer van de PZC-re- dactie is 06-20418849. Voeg de redactie toe aan uw contactenlijst in uw te lefoon. Zo kunt u snel nieuwstips, foto's of video's aan de PZC doorsturen. Vergeet daarbij niet uw naam en woonplaats te vermelden. Voor de inge zonden foto's wordt geen financiële vergoeding ge geven. TWITTER Cor Molenaar @CorMolenaar De Britse premier Theresa May kondigde gistermid dag vervroegde verkiezin gen aan. Daarvoor heeft ze tweederdemeerderheid in het parlement nodig. De conservatieven staan er goed voor in de peilingen. May wil de steun van het volk om de brexit uit te voeren zoals zij het wil. De geplande verkiezingen zou den in 2020 plaatsvinden. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl 1. De eerste Black Angus- biokroket komt uit Zeeland 2. Los jij de puzzel van de beste puzzelaar ter wereld op? 3. Hoek-supporters onte vreden: 'Derde divisie? Wanbeleid zonder visie' 4. Woningschuld is laag in Zeeuws-Vlaanderen 5. Dronken vrouw rijdt drie keer tegen dezelfde auto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36