5% i Oad 24 VanAvermaet toch in actie Oad Weektoppers Anna van der Breggen is vanmid dag één van de grote favorieten om bovenop de loeisteile Muur van Hoei de Waalse Pijl op haar naam te schrijven. De 26-jarige olympisch kampioene rij dt voor het ij zersterke blok van Boels-Dolmans met haar landgenotes Amy Pieters en Chan- tal Blaak maar ook buitenlandse sterren als Lizzie Deignan en Me gan Guarnier. Vorig jaar reed Van der Breggen nog voor Rabobank-Liv. Aan haar zijde destijds: Marianne Vos, Anouska Koster, Lucinda Brand, Roxane Knetemann en Thalita de Jong. Die vijf rijden nu voor ploe gen als WM3, Sunweb, FDJ, Lares - Waowdeals. Het mag duidelijk zijn: de Neder landse vrouwen zijn nu volledig uitgewaaierd over het peloton, koersend voor verschillende inter nationaal georiënteerde ploegen. Ten opzichte van nog langer gele den is het verschil nog groter. In 2014 reden met Vos, Van der Breg gen en Van Vleuten nog drie van de vier vaandelvragers in hetzelfde Rabo-tenue. Alleen Ellen van Dijk kwam toen voor Boels-Dolmans uit. Een samenwerking dit seizoen met de aangetrokken Van der Breg gen bleef uit, want Van Dijk maakte afgelopen winter juist de overstap naar Sunweb. Ontwikkeling Het geeft de koersen dit jaar een in teressant karakter. In de door Van der Breggen gewonnen Amstel Gold Race, afgelopen zondag, ein digden zeven Nederlandse vrou wen in de top-20, rijdend voor vijf verschillende ploegen. Johan Lam- merts, technisch directeur van de wielerbond KNWU, was van 2006 tot 2016 bondscoach van de vrou wen en juicht de ontwikkeling toe. „Uiteindelijk denk ik dat het goed is dat de toprenners tegen elkaar rij- den in plaats van met elkaar. Dat maakt ze beter. Bovendien haalt een te dominant blok ook weieens de spanning uit de wedstrijden, al hoewel het vaak genieten is in het vrouwenwielrennen." Toen de Rabobank-equipe nog een klasse apart was, zag Lammerts de ploeg geregeld de wedstrijden be palen en uiteindelijk ook met ver nuft keurig onderling de buit ver delen. „Natuurlijk is Boels-Dol mans nu ook dominant in het pelo ton, maar dat is beduidend minder dan het geval was bij Rabobank." Het zorgde ervoor dat Lammerts in het verleden het gesprek met de kopvrouwen van zijn nationale se lectie aanging. „Toen heb ik wel aangegeven dat het beter is als ze extra uitgedaagd zouden worden. Als alle kwaliteit of in elk geval erg veel in één ploeg samen zit dan weet ik wel waar het op uit draait. Dan slaat de gemakzucht toe." Uniek Zo ver kwam het overigens niet. De huidige generatie Nederlandse wielrensters is uniek. Ze rijden van het voorjaar tot het najaar volop in de prijzen én zijn eigenlijk op elk kampioenschap in goeden doen. Met de olympische titel van Van der Breggen in Rio de Janeiro als meest recente uitschieter. Die dag oogstte de eendracht van het Nederlandse team veel lof. Kampioenen Van Dijk en Vos offerden zich op, Van Vleuten leek op weg naar goud, maar viel. Van der Breggen zorgde alsnog voor de gouden medaille. Wat meespeelt: al jaren trok Lammerts met een groot gedeelte van de Nederlandse toppers naar Zuid-Afrika om zich samen voor te bereiden op een nieuw seizoen. Dat had hij tussen 2013 en 2016 ook graag met de mannen gedaan, maar dat bleek door verschillende (ploe- genjbelangen niet mogelijk. „Ik ben er trots op hoe we dat hebben ge realiseerd bij de vrouwen. De wijze waarop zij in wedstrijden samen hebben gereden voor de Neder landse ploeg heeft ook de zin van die trainingskampen bewezen." Bang dat dat collectief nu barstjes gaat vertonen wanneer er eind dit jaar voor de wereldtitel wordt ge streden, is Lammerts niet. „Wel nee. Natuurlijk zijn de meesten nu concurrenten van elkaar, maar ze weten inmiddels echt wel wat koer sen in het oranje inhoudt." WIELRENNEN Greg VanAver maet maakt zondag toch zijn op wachting in Luik-Bastenaken- Luik. De Belgische renner van BMC wil meedoen omdat hij lange tijd niet in deze Waalse klassieker is gestart. „Ik heb tot nu tot een goed voorjaar gehad en ik heb niets te verliezen in deze wedstrijd. Mijn laatste deelname was vier jaar geleden, ik hoop dat ik nu een goed resul taat kan neerzetten", aldus de Belg op de website van zijn ploeg. Van Avermaet won eerder deze maand Parijs-Roubaix en pakte ook de zege in de Omloop Het Nieuwsblad, de E3 Harel- beke en Gent-Wevelgem. Afge lopen zondag kon hij in de Am- stel Gold Race niet meestrijden om de winst en eindigde als twaalfde. Ik zal komende zon dag geen favoriet zijn, maar het is ook fijn om mijn voorjaar in eigen land af te sluiten." voor 409,- voor 579,- woensdag 19 april 2017 GO Meer strijd in vrouwenpeloton Nog nooit reden de Nederlandse toppers in het vrouwenwielren- nen zo verspreid door het pelo ton als dit jaar. Mede door het wegvallen van Rabobank-Liv strijden de toppers nu nog vaker tegen elkaar. Pim Bijl Rotterdam R abo bw antap Het succesteam van Rabobank-Liv in 2014 met de Nederlanders Anna van der Breggen (tweede van links) naast Marianne Vos en Lucinda Brand en helemaal rechts Annemiek van Vleuten, foto cor vos In de AGR eindigden er naast winnares Anna van der Breggen nog zes Nederlandse vrouwen in de top-20. Ze zijn verdeeld over maar liefst vijf ploegen. ïHoei Mettet Yvoir 190417TU£. mBHiBÉBn Waalse Pijl. Vandaag start 11.10 (m), 10.45 (v); TV: NP0114.15 van Deze reis biedt een combinatie van mooie excursies overdag en veel gezellig heid in de avonduren, waarbij de gastheer ons uitnodigt voor een drankje aan de bar of een dansje op de dansvloer. Hoogtepunten hoogstgelegen wintersportplaats Kühtai door het prachtige Ötztal Kaunertaler Gletsjer belastingvrij Samnaun, Zwitserland schilderachtig Merano, Italië gezellig Oberammergau, bekend van de Passiespelen, Duitsland Landhotel Seeblick Landhotel Seeblick ligt aan een meertje nabij het centrum van Nassereith. Vertrek 29 april 13, 20, 27 mei I juli 12, 26 augustus 16, 30 september 14 oktober Alle data gegarandeerd vertrek aanbieding 20,- korting actiecode: LEZER89ADR van SWj- Nauders is een uitstekende startplaats voor het maken van mooie excursies. Hoogtepunten in deze reis zijn de prachtige natuurtochten over de Silvretta Hochalpenstrasse en door het bijzondere Kaunertal. Hoogtepunten via de Arlbergpas naar de Silvretta Hochalpenstrasse Reschenpas, de mooiste pas van Tirol het stadje Merano, Italië natuurtocht door het Kaunertal belastingvrij Samnaun, Zwitserland treinreis Bernina Express (optioneel) prachtige route over de Flüelapas, Zwitserland Hotel Bergblick Dit hotel ligt in ca. op 200 m. van het centrum van Nauders. Vertrek 29* mei 5*, 12*, 19* 3, I0", 17*, 7*, 14*, 21* 26*" juni 24, 31* juli 28 augustus 4", 18*, 25 september 2, 9 oktober gegarandeerd vertrek aanbieding 20,- korting actiecode: LEZER89ADR Boek nu op oad.nl/lezersreis of L0547 28 44 88 (ma-za) Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24