Phillip Cocu staat alleen 22 Blessure De spetterende vertoning in de Arena heeft Het is, gezien de laatste jaren, een ongekende weelde. Bij Schalke 04 kan Ajax morgenavond de halve finale van de Europa League bereiken. Om zo weer een beetje meer te worden dan slechts een grote naam uit het verleden. Kort Uitblinker Dybala: 'Ik ben erbij' Juventus kan opgelucht ademhalen. Paulo Dybala (23, foto), afgelopen week tweemaal trefzeker tegen FC Barcelona (3-0), lijkt fit genoeg om vanavond mee te doen tijdens de return in de kwartfinales van de Champions League. „Ik ben erbij", zei de Argentijn. „Deze club is niets minder dan Real Madrid, Bayern München en Barcelona." Schade Hendrix valt mee PSV kan waarschijnlijk snel weer beschik ken over Jorrit Hendrix. De middenvelder liep vorige week een enkelblessure op. Met een lichte verrekking van een enkelband is de schade beperkt. Zijn meespelen in de topper tegen Ajax is nog onzeker. PSV mist dan sowieso al linksback Jetro Willems. Baas Force India opgepakt De Engelse politie heeft op verzoek van In dia gisteren in Londen de Indiase teambaas Vijay Mallya (61) van de Formule i-renstal Force India opgepakt. De flamboyante team baas van Force India en zakenman wordt in zijn vaderland verdacht van fraude. Stadionverboden Bastia Bastia heeft zware maatregelen aangekon digd tegen de eigen fans die in het duel met het Olympique Lyon van Memphis Depay spelers van Lyon aanvielen. Alle hooligans die worden geïdentificeerd, krijgen het voor de wet langst mogelijke stadionverbod op gelegd. De oostkant van de tribune Jojo-Pet- rignani, waar de problemen begonnen, wordt voorlopig gesloten. De wedstrijd werd bij een stand van 0-0 bij rust gestaakt. UITSLAGEN Djokovic Blom Ajax moet er morgen avond in de Veltins Arena voor zorgen dat de demonstratie Pe- ter-Bosz-voetbal-in- perfectie van de heenwedstrijd (2-0) historische waarde krijgt. Juist vanwege de wijze waarop het te genvallende Schalke vorige week werd weggepoetst, zijn de ver wachtingen, vooral ook over de grens, toegenomen. Met die druk reist de Ajax-selectie vandaag naar Gelsenkirchen. Ajax voelt dat Eu ropa weer serieus meekijkt. Ineens ging het in internationale kranten en op buitenlandse televi siestations over de Amsterdam mers. Niet over de vervallen groot macht van weleer, maar - met prachtig gevoel voor overdrijving - over de manier waarop Ajax op nieuw een factor kan worden in het internationale voetbal. Neem het buitenlandse verslaggevers eens kwalijk. Natuurlijk werden zij, puur kijkend naar die ene wedstrijd tegen Schalke, dolenthousiast. Impulsief Maar zij zullen ook gezien hebben dat Ajax niet bovenaan in de eredi visie staat. Welke impulsieve ge dachten moeten zij dan wel niet hebben bij koploper Feyenoord? Ajax-speler Davy Klaassen: „Het leek wel of wij Nederlanders het voetbal opnieuw hadden uitgevon den. Ik snap die eerste reacties ook wel. Wij speelden zoals Nederland naam heeft gemaakt in de wereld. Maar wij weten inmiddels wel dat het geen garanties geeft." In Duitsland zal het er vooral om gaan hoe Ajax omgaat met dat plots veranderde gevoel rond de club. De uitgangspositie is natuurlijk com pleet anders dan een week terug. Ajax hoeft niets meer te bewijzen. Het moet alleen overleven en die plaats in de halve finales veiligstel len. Het betekent volgens Klaassen niet dat Ajax ook met andere ge dachten moet voetballen. „Wezul- len Schalke wéér vol onder druk moeten zetten. Daar is iedereen binnen de selectie het wel over eens. Maar dat is het moeilijke aan onze manier van spelen. Zo'n pres tatie is geen vanzelfsprekendheid. En dat heeft dan niets met instel ling te maken, maar we hebben na vorige week de lat nu eenmaal hoog gelegd voor onszelf." Matthijs de Ligt beschikt on danks zijn 17 jaar over een opval lend ontwikkeld relativeringsver mogen. „Na zo'n wedstrijd als te gen Schalke wordt er altijd lovend gesproken", zegt hij. „In het buiten land staat Ajax natuurlijk nog steeds bekend als een kraamkamer van talent. Ik heb meegekregen dat er lovende verhalen over ons zijn geschreven in buitenlandse kran ten. Daar mogen we heel trots op zijn, maar we zijn nog helemaal nergens. We hebben één goede wedstrijd gespeeld tegen Schalke." Groepsapp Denk maar niet dat de positieve commentaren gedeeld zijn in de groepsapp van de Ajax-selectie. „We weten in de groep allemaal wel dat we echt goed hebben gespeeld. Maar het is niet zo dat we daar heel lang over praten", zegt aanvoerder Klaassen. „Het zit hem meer in het gevoel. Op de trainingen is iedereen ontspannen zonder dat het ten koste gaat van het niveau." En ook zondag tegen sc Heeren veen (5-1 winst) viel dat te zien: er was, ondanks de achterstand, geen sprake van paniek. Zo'n scenario zal wel tegen Schalke, in een volle Vel tins Arena, anders aanvoelen. Dan moet Ajax zich aan een belangrijke statistiek vasthouden: de ploeg scoorde in zestien van de laatste ze ventien wedstrijden in Europa. Als dat morgen ook lukt, zal Schalke vier doelpunten moeten maken. De halve finale gloort. En dan is er nog meer reden voor buiten landse volgers om naar Amsterdam te komen. Hoewel er bij PSV geen clubiconen zijn die snel aan stoelpoten zagen of een achterban is die meteen op de barricades springt, is er wel degelijk druk en kritiek. Het publiek mort, of PSV het nu wil weten of niet. Er heerst grote ontevredenheid over het verloop van dit matte seizoen, waarin PSV waarschijnlijk derde wordt en ook elders faalde. „Ik zou opnieuw beginnen", zegt Aad de Mos, oud-coach en analist op de vraag wat PSV nu moet doen. „Het draait om chemie en zodra een groot deel van de spelers weg gaat, zou ik de kans nemen om te starten met een frisse staf. Er is te veel gebeurd." De Mos bedoelt het niet oneer biedig, maar zegt waar het op staat. „De vis begint altijd aan de kop te rotten, zegt men dan." Bij PSV pie kert men er niet over om Cocu te slachtofferen. „We moeten intern evalueren", zei algemeen directeur Toon Gerbrands gisteren, die deze krant van stemmingmakerij be tichtte. Cocu moet het bij een deel van de de buitenwacht ontgelden en is na drie maanden als interim-trainer en vier jaar als hoofdcoach voor ve len kop van Jut. Het zijn bekende mechanismen op het moment dat de winkelmand waarmee PSV door het seizoen raast, leeg blijft. Extern brokkelt het vertrouwen in de trai ner af en manager Brands zorgde niet voor balans in de selectie. Wat Volgens de directie weet de buitenwacht niet wat er binnen gebeurt, maar de buitenwacht ziet wel prima wat er op het veld bij PSV gebeurt woensdag 19 april 2017 VOETBAL VOETBAL AUTOSPORT VOETBAL VOETBAL Champions League. Kwartfinales, returns. Leicester City - Atlético Madrid 1-1 (0-1). 26. Ni- quez 0-1, 61. Vardy 1-1. Heenduel: 0-1. Real Madrid - Bayern München nnb. 53. Lewan- dowski (strafschop) 0-1,76. Ronaldo 1-1,78. Ramos 1-2 (eigen doelpunt). Rode kaart: 84. Vidal (Bayern München/2xgeel). Bij het ter perse gaan van de krant was de wedstrijd in de reguliere speeltijd geëindigd in 1-2 (0-0) en werd er afgetrapt voor de verlenging. Heenduel: 2-1. geplaatst voor halve finales op 2/3 en 9/10 mei. Programma. Vandaag, 20.45 uur: AS Monaco - Borussia Dortmund. Heenduel: 3-2. FC Barcelona - Juventus. Heenduel 0-3. Europa League. Programma. Morgen, 21.05 uur: Schalke 04 -Ajax. Heenduel 0-2. Manchester United - Anderlecht. Heenduel 1-1. Racing Genk - Celta de Vigo. Heenduel 2-3. Besiktas - Olympique Lyonnais. Heenduel 1-2. Winnaars naar halve finales op 4 en 11 mei. GO n Daley Sinkgra- ven ontbreekt nog in de 18- koppige wed strijdselectie van Ajax voor de return tegen Schalke 04. De linksback raakte vorige week in de thuiswedstrijd tegen de Duitse ploeg (2-0) gebles seerd. 3 Novak Djokovic (foto) heeft met moeite de derde ronde van het mas- terstoernooi in Monte Carlo bereikt. De Serviër ver sloeg de Fransman Gilles Simon: 6-3 3-6 7-5. Scheidsrechter Kevin Blom leidt zondag (16.45 uur) de topper in de eredivisie tus sen PSV en Ajax. Pol van Boekei leidt Vitesse-Feyen- oord (14.30 uur). Ajax voelt dat Europa kijkt Daniël Dwarswaard Amsterdam Ajax scoorde in 16 van de laat ste 17 wedstrijden in Europa. Als dat morgen ook lukt, zal Schalke minimaal 4 keer moeten scoren. Schalke 04 - Ajax. Morgen, 21.05 uur. TV: RTL 7. Trainer Phillip Cocu en tech nisch manager Marcel Brands voelen deze dagen de sportieve én externe pijn en druk van een verloren PSV-seizoen. Rik Elfrink Eindhoven —Aad de Mos, oud-coach O a (0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22