1199 Man schoot vrouw dood, daarna zichzelf All Inclusive Cruise 50 jaar Sgt. Pepper's Woningmarkt uit het lood Firoza denkt na Walcheren Legendarisch Beatles album opnieuw uitgebracht Hoe minder spullen, hoe meer geluk Geld Goed Caribbean Compleet verzorgd! ANALYSE BREXIT Premier Theresa May verraste gis teren vriend en vijand met de aankondiging dat ze op 8 juni ver vroegde verkiezingen wil hou den. May zegt sterker te willen staan in de lastige onderhande lingen over het afscheid van de Europese Unie. Ze gokt vol op het verzilveren van de overwegend anti-Europese stemming in het land en de geweldige peilingen voor haar en de Conservatieve Partij. De voorsprong op het linkse Labour bedroeg dit week einde zelfs 2i punten, wat decen nialang niet is vertoond. De Con servatieven hebben al een nipte meerderheid in het Lagerhuis. Met een verpletterende overwin ning van May kan dat zomaar een meerderheid van wel honderd ze tels worden. Het maakt de pre mier zo veel sterker in de moei lijke onderhandelingen met Brussel. Riskant De aankondiging verraste wel, want nog maar kortgeleden had May beloofd de rit uit te zitten, ofwel pas in 2020 weer parle mentsverkiezingen te houden. Maar dat blijkt bij nader inzien toch riskant. Want als de stem ming in het land zou omslaan omdat de brexit uiteindelijk on gunstig dreigt uit te pakken in 2019, wil je niet opgaan voor her verkiezing. Het is dus slimmer twee jaar extra respijt te hebben om dat tij nog te keren. De peilin gen schreeuwen ook 'nu of nooit' want de concurrentie ligt aan diggelen. Het naar links gescho ven Labour blijft hopeloos ver deeld over de koers van leider Je remy Corbyn. De pro-Europese Liberalen zijn weggevaagd door het brexit-referendum en de drei ging van de rechtse nationalisten van UKIP is ook wel bezworen. UKIP vecht zichzelf de tent uit door onderling geruzie. Volgens de laatste peilingen kunnen de Conservatieven daarom weieens een zeldzame 44 procent van de stemmen krijgen. Tegen 23 voor Labour, 12 voor de Liberalen en 10 voor UKIP. Om het nog gemakke lijker te maken zei Theresa May dat de keuze gaat tussen 'sterk en stabiel leiderschap' dat een gun stige brexit kan bevechten of'een zwakke, instabiele, coalitie' onder leiding van Jeremy Corbyn die er een puinhoop van zal maken. P4 De 43-jarige Middelburger die don derdagochtend dood werd aange troffen in Dishoek, heeft eerst zijn vrouw (39) doodgeschoten en daarna met hetzelfde vuurwapen zichzelf. De politie concludeert dat na groot forensisch sporenonder zoek dat gisteren is afgerond. Zater dag zijn er secties op de lichamen verricht. De officier van justitie en politie stelden daarna vast dat het ging om een familiedrama. Het Servische echtpaar zou vol gens buurtbewoners regelmatig ru zie hebben gehad. Ook zou er al langer sprake zijn van huiselijk ge weld. Zeeland moet anders gaan bouwen, zoals de patiowoning die Riaen Hans kochten. Ze willen en kunnen er heel oud worden. Kras.nl/cruisecuracao of bel 09oo-9 6 977ocPg Nieuwsmedia CITO-TOETS »P20 10 dagen v.a. Premier May gokt op monsterzege Surprise. De Britten gaan op nieuw stemmen en weer zal het vooral draaien om de brexit. Premier May vertrouwt blind op haar rooskleurige peilingen. Bob van Huët Rotterdam Bas Bareman Dishoek ZEELAND 2 Boek nu een onvergetelijke Caribbean cruise per MS Zenith****. Incl. vliegreis, transfers en cruise o.b.v. All Inclusive Minimaal 1 hotelnacht op het tropische Curagao Met Bonaire, Aruba, Panama en Colombia 3||| Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. servicebijdrage, res.kosten en Calamiteitenfonds woensdag 19 april 2017 9°C Zonnig en vrijwel droog pzc.nl Ook voor het laatste tn) regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Firoza El Ajroudi is in gepeins verzonken. De leerlinge van groep 8 van de openbare basisschool De Zuid westhoek in Goes boog zich gisteren net als vele andere kinderen over de Cito-toets. De eindtoets is een waardevol instrument bij de keuze voor het voortgezet onderwijs, foto mechteldjansen ZEELAND 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1