Turnschool Zeeland wil er voor iedere turner zijn Motorcrosser Kevin Spruijt beleeft weekeinde van uitersten Nek-aan-nek-race tussen Sjef en Animo 18 De Boskreek herstelt zich In de eerste partij klopte Bram Donze met 6-o 6-3 Dennis Busé. De Hulstenaar in West-Zeeuws- Vlaamse dienst speelde in een hoog tempo, waardoor Busé vanzelf de fout in ging. Donze ging moeizaam van start in de tweede set, maar liet zich niet van de wijs brengen door een 2-0- achterstand. Hij bleef samen met José de Wit, ondanks verlies in de tweede set, ook in de mixed tegen het koppel Sacha de Leeuw/Dennis Dat verlies in de tweede set was onnodig. We waren gewoon beter Busé stoïcijns. Na 6-13-6 werd het in de supertiebreak 10-4. „Dat ver lies in de tweede set was onnodig want we waren gewoon beter", ver klaarde Donze. De degelijke Isabelle Leenhou wers stond slechts een paar games toe aan Jela Schuitema. Voor de equipe uit Vlissingen redde Noor tje Hermanides de eer door met twee keer 6-4 van Kay Wisse uit Groede te winnen. De Boskreek herstelde zich in Bergen op Zoom van de 7-1-neder- laag van vorige week tegen Tiola. De formatie uit Breskens won met SBOZ van 6-2. Doorslaggevend was de routine van De Boskreek tegen het jeugdige Brabantse team. Claire van Damme won in drie sets van Denise van Doremalen: 6-4 5-71-6. Net als de Hulsterse herstelde Oostburger Jordy Engelaar zich te gen Luc van de Gruiter na de eerste set: 7-6 4-61-6. Jan Maarten van de Vrie won zijn single simpel met twee keer 6-1. Al leen Maud Kuijpers ging in haar partij zwaar onderuit tegen Su zanne van de Kar: 6-0 6-0. Samen met John de Waele zegevierde de IJzendijkse van origine echter een voudig in de tweede mixed. In de hoofdklasse voor vrouwen verloor Animo in Berkel en Roden rijs met 5-1 van ATV Berkenrode. Voor het Terneuzense team ver sloeg Nathalie de Schepper op vast heid in drie sets Lisa Stolp. Opval lend genoeg werd het 0-6 6-1 0-6. Natascha van Strien moest op 1 met 6-16-4 haar meerdere erkennen in collega 3-speelster Mitsy van der Zalm. „Zij speelde diep en was erg vast. In de tweede set stond ik nog wel met 4-3 voor, maar helaas. Berken rode is een sterk team", verklaarde de Animo-captain. Samen met Renske Fraanje moest Van Strien het eerste dubbel in drie sets aan het duo Mitsy van der Zalm/Chri stel Wiersma laten: 3-6 6-4 6-3. In de vierde klasse voor mannen zegevierde Hulster Ambacht bij De Goese Maan voor de tweede keer met 4-2. Wout Martens, Yanniek Ivens en Gijs Donze wonnen hun partijen in straight sets van Django Westland, Nigel de Marco en Mark Glasbergen. Alleen Maxime van Eenennaam moest het in drie sets afleggen tegen Wesley de Marco. De vraag voor deelname aan de landelijke wedstrijd was bijzonder groot. In totaal namen zo'n 500 turnsters deel. „We organiseren dit toernooi nu voor de twaalfde keer", sprak voorzitter Gert Vrie- zevolk tevreden. „Het Moreau toernooi is erg populair in het land want veel van dit soort toernooien zijner niet." De meest bekende namen ont braken gisteren, maar TON Almelo deed goede zaken. Bij de senioren won Marieke van Egmond en bij de junioren was Astrid de Zeeuw de beste. Pro Patria Zoetermeer won het goud bij de jeugd met Me gan van Puffelen. Vriezevolk: „Het Zeeuws kampi oenschap organiseren we echter ook heel graag voor onze eigen Zeeuwse turnsters die een wed strijd dicht bij huis hebben. We kunnen ook degenen die niet re- Het ZK organiseren we ook heel graag voor onze eigen Zeeuwse turnsters - Gert Vriezevolk gionaal of landelijk doorstromen, een wedstrijd aanbieden." Bij de senioren in het hoogste A- niveau in de eerste divisie kreeg Jo ëlle Dhanis van MTV de favorie tenrol toebedeeld en ze bezweek zaterdag niet onder de druk. Haar eindresultaat kwam uit op 46.392 en dat was goed voor goud (zondag greep ze brons; Daniek Witlox en Yara Helleman van TSZ enEmyde Voogd en Renske Zijlstra van MTV pakten zilver). Bij de senioren in het B-niveau bleek Marika Padmos van Delta Sport de beste. Haar optreden zag er goed verzorgd uit en leverde haar een eindscore van 49.433 op. Frederique Snijders van Turn school Zeeland was de sterkste op hetzelfde niveau bij de junioren in de eerste divisie (48.383), Yara Hel leman bij de jeugd (47.825), terwijl in het C-niveau de Zeeuwse titel naar Anne-Li Slootmaker van Delta Sport ging (48.475). In de derde divisie senioren won Kim Jansen van EMM (46.517) en in de vierde divisie clubgenote Zoë de Wilde (44.675). In de lagere ni veaus keuze en voorgeschreven oe fenstof gingen ook GV Koude- kerke, Dios Souburg, Olympia Ka- pelle, Forza Gymnastica uit Goes, Thor Sas van Gent, VTV Vlissingen en Atlas Heinkenszand er met me dailles vandoor. Spruijt kon zijn geluk niet op. Voor het eerst won hij bij de nationalen. „Meestal kwam ik tot een plek bij de beste vijf. Dit is geweldig." Mark Boot, tegenwoordig woon achtig in Kamperland, kende een vervelende eerste manche. Eén van zijn concurrenten vergat na de start de eerste bocht te nemen en stuurde rechtdoor. Het gevolg: alle spijlen uit een dranghek en on derop lag Boot. Hij kon in elk geval zijn weg nog vervolgen en werd nog achtste in zijn klasse. De tweede manche verliep heel wat beter. Een aanvankelijke tweede plaats kon omgezet wor den in de eerste plek. In het dag klassement pakte hij daardoor als nog een derde plaats. Sterk voor de dag kwam ook Mats Leeuwesteijn uit Vlissingen bij de jeugd. Hij werd tweede en derde plaats in de manches en tweede in het dagklassement. Waar Spruijt gisteren in Axel nog zo uitstekend presteerde, was hij zaterdag in Rilland een stuk onforuinlijker. Hij was misschien wel de sterkste rijder op het Schel- decircuit in Rilland-Bath en boekte een fraaie zege in de tweede manche, maar in de eerste manche was het al mis gegaan. In de openingsronde schoof hij on deruit. De Belg Jaimy Deleersnyder werd daardoor winnaar in die eer ste manche. Omdat hij tweede werd in de tweede manche, pakte hij de dagzege. Spruijt was door zijn val kansloos en werd vierde in het dagklassement. In de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstenniscompetitie staan Sjef en Animo beiden bovenaan met ze ventien punten. De Aardenburgers wonnen in Terneuzen met 6-0 van Animo 2. Tegen Mathieu Loosvelt uit het West-Vlaamse Westduine slaagde ook Devon Houg er niet in om een game te pakken. Yuri Sobe- ron uit Maldegem had eveneens weinig te stellen met Ruben Haver- beke: 6-16-2. Björn Klaasen verloor van Gert- Jan Demuynck uit Evergem, terwijl Beny Ysebaert te sterk bleek voor Christiaan Trapman. De hoofd macht van Animo zegevierde tegen de Goese Maan met 1-5. Namens de bezoekers wonnen Jeroen Alliet en Kenny de Rooij met duidelijke cijfers van Rinke van Re- mortel en Ivo Spinnewijn. Kevin de Rooij had een extra set nodig tegen Harold Schipper. Voor het team uit Goes redde Frank Clausing de eer tegen Ruud Martens: 6-4 7-5. De Schelde volgt in het spoor van de beide leiders. De Vlissingers wonnen in Sas van Gent met 6-0 van Drive. In de onderste regionen deed Zierikzee goede zaken door Asoc met een 5-1-nederlaag terug naar Cadzand te sturen. dinsdag 18 april 2017 Gat Tiola groeit na forse zege A Joëlle Dhanis van MTV maakte haar favorietenrol zaterdag waar. foto dirk-jan gjeltema In de landelijke vierde klasse van het gemengd tennis verstevigde Tiola haar koppositie. In IJzen- dijke won de ploeg met 7-1 van het Vlissingse De Schelde. Henk van de Voorde Vlissingen - Bram Donze Turnschool Zeeland kan terug kijken op een succesvol turn- toernooi. De organisatie stond op tweede paasdag garant voor een groot landelijk evenement met het Moreau Gymnastics toernooi, maar twee dagen daar voor werd voor de Zeeuwse turnsters al het Zeeuws kampi oenschap georganiseerd in sporthal Baskensburg. Janny Vermeule Vlissingen Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke heeft tweede paas dag de klasse nationalen bij de MX 1 gewonnen. De wedstrijd van de Belgische Motorbond - de BMB - werd verreden op het RES-circuit in Axel. Herman Heuvink Axel Henk van de Voorde Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63