Korfballers Zaamslag nog punt verwijderd van titel II Dallinga legt Ceulemans vast na halen bekerfinale De Zwart scoort met Chloe Kramer verrassende winnaar Paaskustloop 17 Lawless rijdt slim en wint Zaamslag kwam moeizaam op gang terwijl Volharding bijzonder efficiënt was. De mannen uit Yer- seke pareerden steeds het puntje voorsprong van de thuisploeg. Des te opvallend, omdat Volharding met grote moeite een ploeg op de been kreeg. Zo schreef de 46-jarige Harry Christiaanse één van de doelpunten op zijn naam. Bij rust was er evenwicht (10- 10). „Ik maakte me niet ongerust over de goede afloop, maar we moesten wel aan de bak", aldus Zaamslag-coach Inge Bekaert na afloop van het duel. Ook na rust bleef het een aan trekkelijke wedstrijd. Na een kwartier in de tweede helft sloeg Ik maakte me niet ongerust, maar we moesten wel aan de bak Zaamslag uiteindelijk haar slag: van 13-13 werd het 17-13. De Zeeuws-Vlamingen konden die voorsprong vasthouden en won nen met 22-16. Daarmee komt de titel in zicht voor Zaamslag. De koploper is nog slechts één punt verwijderd van het kampioen schap in de vierde klasse. Oranje Zwart-Luctor 9-12: Luctor speelde een ongelukkige eerste helft. De Terneuzenaren gingen slecht om met de pittige wind die over het veld in Mijnsheerenland blies. „Pas na twintig minuten schrokken we wakker", aldus coach Peter Durink. Na rust (5-6) was de ploeg bij de les en bouwde gestaag aan de 6-11- voorsprong. Toen was de buit bin nen voor Luctor. De finaleplaats was na de 0-8- en 1-11-winst in de heenwedstrijd te gen Man op Maat/'t Caves al een zekerheidje. Al na twee sets in de wedstrijd hadden Jean Paul de Bruijn en Patrick Vasseur daarvoor gezorgd. Uiteindelijk werd het nu 6-2 en 8-4 als gevolg van het ver rassende verlies van Vasseur. Dat werd rechtgezet door De Bruijn en Bart Ceulemans die met 2-1 wonnen en Frédéric Caudron Meteen na afloop namen Meer- ten Dallinga, voorzitter van de Stichting Driebandenpromotie Zeeland en Ceulemans plaats aan de onderhandelingstafel. Dallinga was op zoek naar een waardig re servespeler met toegevoegde waarde als publiekstrekker en Ceulemans had daarnaar wel oren. De deal was snel gesloten en Ceulemans, die dit jaar tachtig wordt, speelt volgend seizoen maximaal vijf wedstrijden voor de ploeg uit Sluiskil. Daarmee maakt hij op late leeftijd zijn debuut als biljarter in Zeeuws-Vlaanderen. Hij kwam eerder al wel eens twee seizoenen in actie in Zeeland, als speler van het toenmalig team Martens Cleaning in Kapelle. Kleinzoon Bart Ceulemans ver trekt naar Burgmans Biljarts in Bergeijk, dat in de eerste divisie uitkomt. die biljartlegende Raymond Ceu lemans met 3-0 versloeg, al zorgde de oude meester in de eerste set Ceulemans speelt volgend seizoen maximaal vijf wedstrijden voor veel dreiging: 15-14. Daarna kende de kopman van Dallinga.com geen genade. Voor Edwin de la Ruelle zag het er gisterochtend zonnig uit bij de Paaskustloop op het strand bij Bre- kens. De Koewachtse atleet was fa voriet voor de zege, maar de Zeeuws-Vlaming had geen reke ning gehouden met de onbekende loper Jerven Kramer uit Zaandam, die zijn paasvakantie onderbrak voor de Paaskustloop. De Noord-Hollander deklas seerde al zijn tegenstanders. Vrij snel na de start nam Kramer het initiatief en liep alleen maar verder weg. „Wat liep die man hard. Ik kende hem niet, maar hij was een klasse apart", gaf De la Ruelle toe. Kramer trok zich niets aan van wat er achter zijn rug gebeurde, liep in eigen tempo en stopte de klok na 37.42 en dat was bijna vier minu ten sneller dan De la Ruelle (41.22). Bij de vrouwen won Esther de Ko ning uit Heinkenszand in 52.20. Eric Cappon liet het zoet van de overwinning weer smaken. Hij ze gevierde op de 7200 meter. Met 31.20 verwees de Zuidzandenaar Ruben Boutens naar de tweede plaats (34.16). De korte afstand (4400 meter) leverde zeges op voor Amor Meertens (Breskens) en Wendy van de Velde (Hoofdplaat). Aliki de Zwart liep in de arena van de Beatrixhoeve in Axel met de fraai bergopwaarts galopperende merrie Chloe in de eerste proef naar de overwinning (65,88). „Ik heb fijn gereden. De zijgangen konden beter", vertelde Aliki de Zwart. „Daar lieten we wat pun ten liggen. Maar met haar fantasti sche galop en uitgestrekte gangen maakt Chloe dat op die onderde len weer ruimschoots goed. Ik ben tevreden." Suzanne Kleijwegt deed bij haar debuut in Z2 met Zento goede za ken. De amazone uit Heinkens zand stuurde de fijn schakelende schimmelruin naar een tweede en eerste plaats (65,29 en 67,05). Veel schwung In de in handicap verreden klasse M wisselden Elles Krans (Zaam slag) en Stephanie Billet (Basse- velde) stuivertje. In de warmloop ronde stuurde Krans de met veel schwung door de proef lopende merrie Emyreina K naar de over winning (63,66). Krans is goed te spreken over haar merrie: „Ik heb Emyreina zelf gefokt, zadelmak gemaakt en opgeleid. Ze heeft drie geweldige basisgangen, is werk willig en leert snel. Ze is pas zes jaar oud en loopt in M2 met gemak door de proef. En er zit nog meer in, want ze toont veel progressie." Stephanie Billiet liep in de herkan sing met de ruin Don Juan van de Leenakker naar de eerste plaats (64,33)- Op het Hippisch Sportcentrum Midden Zeeland in Westdorpe was in de klasse Z Ilse de Feijter (Axel) met Aimee in de eerste proef de beste (68,82). In de tweede proef eiste Jasha van Land schoot (Maldegem) met de ruin Inspector van den Groenen Boom gaard de hoogste eer op (65,29). dinsdag 18 april 2017 Na de winst op Volharding heb ben de ongeslagen korfballers van Zaamslag nog één punt nodig om kampioen te worden in de vierde klasse. Op gepaste afstand consolideerde Luctor de tweede plaats door te win nen van Oranje Zwart. JaapJan Ritsema Vlissingen Zaamslag-Volharding 22-16: - Inge Bekaert, coach Zaamslag Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 7, Linda Hamelink, Erwin Verhelst en Jesse Hamelink 3, Marjan Ver flage en Gerwin Zegers 2, Marjo lein Verpoorte en Marco van Reeu- wijk 1. Scores Luctor: Anthony van de Velde 5, Adrie de Jonge 4, Eline Jansen, Marjolein Durink en Karlijn den Hollander 1. BKC 1-Seolto 4 8-8. Scores BKC: Carmen Faas en Sandra de Reu 2, Vivian Salomé, Koen der Bliek, Stijn de Bliek en Michiel Zwanenburg 1. talenten Niet het bereiken van de finale van de nationale bekercompeti tie, maar de overeenkomst met Raymond Ceulemans voor het volgende seizoen was het grote nieuws van afgelopen week einde in de Zeeuwse biljartwe reld. Joop van den Oudenhoven Sluiskil Cristopher Lawless snelt naar de zege en blijft Jasper Philipsen en Jeremy Lecroq voor. foto johan van der heijden De Brit Christopher Lawless twijfelde niet toen er op ander halve kilometer van de finish na een kleine valpartij enige aarze ling was in de kopgroep van ne gentien. Lawless ging er van door en hield zijn solo net tot aan de finish vol. Jasper Philip sen (tweede) en Jeremy Lecroq (derde) kwamen tekort. Patrick van der Duin was op plek negen de beste Nederlander. Wim de Vos Breskens Aliki de Zwart (Cadzand) en Su zanne Kleijwegt (Heinkens zand) gingen zaterdag op de dressuurwedstrijd van de RV Luctor et Emergo in de klasse Z met de oranje erelinten strijken. Lucien Roelandt Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62