Vlissingen krijgt een kans op revanche Periodetitel Axel gaat in rook op 15 ZV van de frustraties van Wilson ver borgen. Hij baalt van hoe het dit seizoen is gegaan en hekelt de in stelling van een aantal spelers. Dat het heilige vuur bij een aantal duurbetaalde krachten een tijd ge leden al is gedoofd, was tegen Oosterhout opnieuw te zien. In een veel te laag tempo dacht Hoek de derdeklasser wel even naar een grote nederlaag te kunnen spelen. Oosterhout gaf weliswaar veel kansen weg maar tegen dit Hoek weet iedere tegenstander dat dat niet eens fataal hoeft te zijn. Vlak voor rust opende Nick de Groote met een fraaie treffer pas de score (t-o), meteen na rust schoot Kyle Doesburg de 2-0 binnen. Wanbeleid zonder visie Het gehavende Oosterhout, dat zes basisspelers miste en met een aan tal jongens van het tweede elftal aantrad, leek rijp voor een dikke nederlaag maar moest in de reste rende 44 minuten van de eerste helft geen goal meer slikken. Het buskruit van Hoek bleek nog steeds vochtig, de ene na de an dere kans werd om zeep geholpen. Het zorgde opnieuw voor wat ZUNDERT VC Vlissingen krijgt be gin volgende maand een kans op re vanche. Twee jaar geleden werd de zondag-hoofdklasser in de halve fi nale van de districtsbeker afge- schminkt door Hoek. Door twee goals van zowel Kyle Doesburg als Guillaume Clinckemaillie werd het 4-0. Nu treffen ze elkaar weer in de halve finale. Vlissingen schaarde zich zaterdag vrij eenvoudig onder de laatste vier. De ploeg van trainer Ruud Pen- nings won met 0-6 bij Zundert, dat twee klassen lager speelt. Vlissin gen beleefde een vliegende start. Hoessein Bouzambou zorgde in de openingsminuten voor de eerste goal. Kort voor de pauze verdub belde Raymond Wolff de score met een slalom door de Brabantse de fensie. Na de pauze ging Vlissingen onverdroten verder. Salim Ben Sel- lam bracht de marge op drie en even later tilde Hoessein Bouzam bou de score naar 0-4. Yves Nyemb en opnieuw Ben Sellam zorgden voor het halve dozijn. frustratie en cynisme bij een deel van de aanhang. Voor het duel was achter het doel al een spandoek opgehangen met de tekst '3e divi sie? Wanbeleid zonder visie'. De letters e in de laatste drie woorden waren vervangen door euro-te kens. Het doek werd weggehaald want, zo kreeg een aantal spelers te horen, 'het hing voor de recla meborden'. Ze haalden hun schouders erover op. De doelstel ling was dan gehaald; de finale van de districtsbeker en zeker de derde divisie zijn voor het vierkant draaiende Hoek nog ver weg. Eindelijk eerste thuiszege Spui Schoondijke pikt punt bij Sluiskil Hulsterloo gaat onderuit bij Vivoo De aanleiding tot de strafschop was twijfelachtig. Volgens scheidsrechter Bart Wattel beging David Destorme binnen het straf schopgebied een overtreding op Marco Ketting. De Belg, die met twee treffers andermaal van waarde was voor zijn team, vond de strafschop gemakkelijk gege ven. „Die speler kwam op me af en liet zich met een schreeuw vallen. Ik lag op de grond, ik heb hem niet geraakt." Bruse Boys zag er ook geen straf schop in. Wattel voelde zich in zijn beslissing gesteund door zijn begeleider. De scheidsrechter uit Serooskerke had geen gemakke lijke middag. Zo was de strafschop voor Axel, na een handsbal van Michel Maaskant, ook omstreden. „Hij hield zijn arm gestrekt langs zijn lichaam", meende elftalleider Jacob Muller. Destorme, die de strafschop snoeihard tegen de touwen schoot, vond dat Axel eer der tekort was gedaan toen Maas kant binnen het zestienmeterge bied Urmeion Martis onderuit haalde. „Dat was een strafschop", gaf ook Muller toe. Axel miste zaterdag Maik de Wolf (knieblessure) en doelman Mitchell Braafhart (blessure aan het bovenbeen). Bij Bruse Boys ontbraken Johan Vroegindeweij, Mats Willemse en Domenique van den Berge. De thuisclub startte furieus. De onzekere Schouwse verdediging kreeg geen vat op het aanvallend sterke trio Destorme, Martis en Ivo Verstrae- ten. Op het middenveld heerste Axel met aanjager Bart Rijckaert, gesteund door Nick van de Velde en Marco Plasschaert. Het leverde al snel de t-o-voorsprong op. De ongrijpbare Martis strafte een fout af van Olaf Willemse, maar werd door doelman Mark Giljam naar de zijkant gedreven. „Ik zag geluk kig David nog", zei hij later. Uit een moeilijke hoek kreeg de spits de bal tot bij Destorme, die een van zijn gemakkelijkste doelpun ten uit zijn loopbaan maakte. Bruse Boys speelde krampach tig. Een treffer van Destorme werd vanwege buitenspel afge keurd en een inzet van Martis trof de lat. Op slag van rust vergrootte Axel via de penalty van Destorme de voorsprong verdiend tot 2-0. Die speler kwam op me af en liet zich vallen. Ik heb hem niet geraakt De Zeeuws-Vlamingen konden de uitstekende eerste helft geen vervolg geven. Bruse Boys nam meer initiatief. Tom Blomaard miste een dot van een kans, maar Maaskant wist wel te scoren. De middenvelder mocht de bal in het drukke strafschopgebied aanne men. Zijn schot in de beneden hoek was goed voor de 2-1. Axel doelman Stijn van Drongelen redde nog op een kopbal van Ket ting, maar het werd alsnog 2-2 dankzij Dorst. Axel behoudt nog een kans op de periodetitel met een goede klassering in de eind stand. „We spelen nog tegen de concurrenten", sprak Rijckaert bemoedigend. KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK dinsdag 18 april 2017 nog steeds vochtig SPUI Bij Spui waren er zaterdag na afloop van de wedstrijd tegen Dw0'15 alleen maar lachende gezichten te zien. De ploeg van trainer Arno Verlinde won met 4-3 en boekte zo eindelijk de eerste thuisoverwinning van het seizoen. Bert Scheele zette de thuisploeg op voorsprong, Ewout de Graaf zorgde voor 1-1, waarna Niek Vroegop Spui weer op voor sprong zette. De Graaf bepaalde de ruststand op 2-2. Hij tekende in de tweede helft ook voor de 2-3, waarna Spui via Fabian Le Feber en Dimitri van de Lavoir alsnog de winst pakte: 4-3. SLUISKIL Sluiskil en Schoon dijke hielden elkaar gisteren in evenwicht. Het duel in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal eindigde in 3-3. De thuisploeg leek op weg naar een goed resultaat nadat Robin Cornelissen en Martijn Michels voor 2-0 hadden gezorgd. Maar Rowin Smekens zorgde kort voor rust voor 2-1 en Andrew Wesbeek bracht Schoondijke in de 60ste minuut langszij: 2-2. Met zijn tweede van de middag bracht Michels zijn ploeg weer op voorsprong (3-2), maar een minuut later maakte Nouredine Zaha vanaf de stip gelijk. HUIJBERGEN In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal ging Hulsterloo gisteren onder uit bij Vivoo (1-0). Daardoor zag Hulsterloo zijn kansen op de tweede-periodetitel slinken. Hulsterloo speelde slordig, cre- eerde weinig kansen en liet zich op inzet vaak aftroeven door de tegenstander. Pas een kwartier voor tijd kon Vivoo de score door een doel punt van Bas van der Heijden openen. Daarna was Christoph Praet met een vrije trap nog dicht bij de 1-1, maar veel aan spraak mocht Hulsterloo niet maken op een punt. De tweede-periodetitel lonkte zaterdag heel lang voor FC Axel in het duel met Bruse Boys. In de slotminuut ging het alsnog mis. De achttienjarige Yarick Dorst schoot de koplo per vanaf de strafschopstip langszij: 2-2. Daardoor werd Den Bommel (1-0-zege bij Ter- neuzense Boys) periodekampi oen. Aector Doorns Axel - David Destorme (FC Axel) FC Axel-Bruse Boys 2-2 (2-0). 5. David Destorme 1- 0, 45. David Destorme (strafschop) 2-0, 56. Michel Maaskant 2-1, 90. Yarick Dorst (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: David Destorme, Bart Rijc kaert (beiden Axel), Olaf Willemse, Koen van den Berge, Dennis Hoep (allen Bruse Boys). Aantal toe schouwers: 250. Rechtsback Fabian Wilson blijft op de been tussen drie spelers van Oosterhout. fotocamileschelstraete Hoek-Oosterhout 2-0 (1-0). 42. Nick de Groote 1-0, 46. Kyle Doesburg 2-0. Scheidsrechter: J.J.W. Thoonen (Oostkapelle). Gele kaart: Giovanni Siere- veld en Birgen Martens (beiden Hoek). Aantal toe schouwers: 200. Hoek: Brian Meulmeester; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld (63. Alexander Embrechts), Thomas van Renterghem; Birgen Martens (72. Ar- mand Doka), Josimar Patti- nama, Reguillo Vandepitte, Guillaume Clinckemaillie (63. Nathan Lagrou); Nick de Groote en Kyle Does burg. David Destorme gaat over het been bij Bruse Boys-speler Tim van Unen (14). Rechts Yarick Dorst (7). fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60