Terneuzense Boys en Zaamslag nog lang niet zonder zorgen II Gele schaduw Esser en Bliek Terneuzen heeft geen kind aan Victoria'03 14 DISTRICTSBEKER H0EK-00STERH0UT Eloofdklasserwint kwartfinale tegen derdeklasser met 'slechts' 2-0. Inde halve eindstrijd is VC Vlissingen de tegenstander. Onderin kwam ook Oostkapelle verder in de problemen door een 4-1-nederlaag in de uitwedstrijd tegen Prinsenland. Met nog vier duels te spelen heeft Oostkapelle de concurrenten nog wel steeds binnen handbereik. Het lot van FC Dauwendaele werd zowat bezegeld door een 0-2-ne- derlaag in de thuiswedstrijd tegen Nieuwdorp. De Middelburgse ploeg heeft elf punten minder dan nummer twaalf Oostkapelle. Za terdag, tegen Prinsenland, kan de gradatie een feit zijn. Terneuzense Boys-Den Bommel 0-1: In de wetenschap dat een overwinning op Terneuzense Boys wel eens goed zou kunnen zijn voor de tweede-periodetitel ging Den Bommel voortvarend van start. Nadat André Siereveld tot tweemaal op de lijn redding had gebracht, ontwikkelde zich echter een wedstrijd met veel middenveldspel en weinig kan sen. Kort voor rust was de beste kans nog voor Roy van Ham, maar de aanvaller vond vrij voor doel het zijnet. Na de hervatting hielden de aan vallen van Den Bommel de meeste dreiging in, maar waren de beste kansen voor de thuisclub. Roy van Ham schoot in vrije posi tie naast en invaller Leander Due- rink raakte de kruising. In de slot minuut velde Johnno Bakker het vonnis over Terneuzense Boys. Zijn lob betekende de 0-1 en de winst in de tweede periode. DBGC-Zaamslag 4-1: Zaamslag was in de beginfase niet minder dan de thuisclub en kwam in de twintigste minuut ook niet onver diend op 0-1 door een doelpunt van Niek Luime. Daarna nam DBGC steeds meer het heft in handen en nog voor de rust resul teerde dat in de gelijkmaker van Tim Mackloet. In de tweede helft had Zaamslag nog weinig in te brengen. Nadat Niels van der Kooy in de 57ste minnut met een kopbal voor 2-1 had gezorgd, was het pleit snel beslecht. Via twee treffers van Thijs Tromp werd het nog een ruime 4-1-zege voor DBGC. FC Dauwendaele-Nieuwdorp 0-2: Voor de rust had het duel tus- ln de tweede klasse lijkt het lot van FC Dauwendaele nu wel bezegeld sen de twee degradatiekandidaten niet veel om het lijf. Omdat zowel Dauwendaele als Nieuwdorp nauwelijks kansen kreeg stond het halverwege nog 0-0. Een kwartier na de hervatting zette Nieuwdorp de wedstrijd alsnog naar zijn hand toen Kevin van Ierssel voor 0-1 zorgde. Tien mi nuten voor tijd was het Martijn Si mons die de zege voor de bezoe kers veilig stelde. Prinsenland-Oostkapelle 4-1: Prinsenland was vanaf de eerste minuten de bovenliggende partij en mocht zichzelf achteraf het verwijt maken bij de rust niet al een beslissende voorsprong te hebben genomen. Via Brandon Jansen werd het al snel 1-0, maar daarna scoorde Jochem Hazelaar uit een strafschop tegen. Na de rust stelde de thuisclub als nog orde op zaken. Brandon Jansen scoorde in de 48ste minuut de 2-1, waarna Joep Brosky met twee treffers van Oostkapelle een geslagen ploeg maakte: 4-1. Wie zaterdag een cursus 'Hoe reken ik met ruime cij fers af met een derdeklasser?' wilde volgen, was in Hoek op de verkeerde plek. De hoofdklasser bereikte ten koste van Oosterhout (2-0) weliswaar de halve finale van de districtsbeker en pakte ook een toegangsbewijs voor de landelijke KNVB beker van komend seizoen. Maar de manier waarop de magere zege tot stand kwam, vertelde het verhaal van dit seizoen. Na afloop ging het niet over de matige pres tatie tegen de gehavende Bra bantse ploeg, maar over de halve eindstrijd tegen VC Vlissingen. „Dat is een ploeg in vorm", zei Josimar Pattinama over zijn oude ploeg. „We kunnen onze borst natmaken." De spits maakte afge lopen zomer de overstap van Vlis singen naar Hoek en verkast na dit seizoen naar Halsteren. Voor het zover is speelt hij met Hoek nog drie competitiewedstrijden en de halve finale tegen zijn oude club, in Vlissingen. De verwachting is dat het duel op dinsdag 2 of woensdag 3 mei wordt gespeeld. De kans is groot dat Hoek dan niet op volle oorlogssterkte is. Fabian Wilson en Reguillo Van- depitte hebben namelijk nog een - uitgestelde - stage bij Carl Zeiss Jena tegoed en het is de bedoeling om van r tot en met 5 mei naar Duitsland te gaan. Vandepitte twijfelt nu zo goed als zeker is dat in die week de halve finale tegen - ook voor hem - zijn oude club Vlissingen op het programma komt te staan. „Ik wil graag tegen Vlissingen spelen maar ik wil ook graag op stage", zei de aanvoerder van Hoek. „Ik moet het met de club gaan bespreken. Waarschijn lijk gaan ze hier zeggen dat we niet mogen." Wilson was stelliger. „Ik wil op stage in Jena", zei de rechtsback. „Met Hoek hebben we ons doel nu gehaald. Door het bereiken van de halve finale spelen we volgend sei zoen in de KNVB beker. Het zou de club Hoek sieren als ze het Re guillo en mij gunnen om die kans in Duitsland te pakken. Bij andere spelers in onze selectie hebben ze dit seizoen ook meegewerkt toen ze op stage wilden bij een andere club. Dan kunnen ze dat nu ook doen. Ik heb nauwelijks een trai- Het zou de club Hoek sieren als ze Reguillo en mij die stage in Jena gunnen ning gemist. Dat kunnen een hele boel jongens in deze groep niet zeggen." In die laatste zin zat één Met de ervaring van rechtspoot Es ser en het fysiek van linkspoot Bliek hebben de twee zich tot het solide verdedigingshart van Kloetinge ontwikkeld. De ploeg reeg tot de maand maart de nullen aan elkaar (7 keer in 15 duels), maar toen ging de gele kaartenlast van het duo een rol spelen (1 nul in 7 duels). Zonder dit tweetal presteert Kloetinge aan merkelijk minder. In die laatste ze ven duels speelden ze nog slechts twee keer samen, in de andere vijf duels werden ze gescheiden door schorsingen. In twee duels waren ze zelfs allebei geschorst. Het kan geen toeval zijn dat die allebei ver loren gingen. De eerste keer was thuis tegen Heinenoord (1-3), waar Kloetinge de eerste thuisnederlaag in een jaar leed. De tweede keer was vo rige week bij SHO (5-1), waar Kloetinge de grootste nederlaag onder Arie van der Zouwen leed. De helft van de 23 tegengoals in casseerde Kloetinge zonder Bliek en/ofEsser. Zaterdag tegen Rijsoord keerden ze beiden terug van een schorsing en bewezen hun kracht. Kloetinge voerde bijna de hele wedstrijd de regie, maar ondanks tal van pogin gen wilde de bal er niet in. Ook twee strafschopclaims werden achteloos weggewuifd door scheidsrechter Elissen. Een kwartier voor tijd brak Remco van Tiggele de ban. Hij schoot een vrije trap langs de muur, onder de keeper, in de be nedenhoek: 1-0. De gevaarlijkste man van Rijsoord - Chris Promes - flitste even later echter langs Timo Jansen en liet Mathijn Val- ster scoren (1-1). Kloetinge pakte daarmee een punt én de periodeti- tel. Maar zowel Esser als Bliek wist dat er meer in had gezeten. TERNEUZEN Zondag-derde klasser Terneuzen heeft thuis een prima zege geboekt op Victoria'03. Het werd 3-0 voor de Zeeuws-vla- mingen. De bezoekers, van wie de laatste zege in competitieverband alweer uit 2016 dateert, kwamen fel uit de startblokken. Terneuzen had het hier in de beginfase even lastig mee, maar kreeg al snel meer grip op de wedstrijd. Halverwege de eerste helft kwam de bal uit een hoekschop van Mare Verwei voor de voeten van Jeffrey Buize die van dichtbij een hoek kon uitkiezen: 1-0. Di rect na rust bereikte Douwe de Kok met een pass vanaf links Ver wei, die alleen voor de doelman geen fout maakte: 2-0. Gedwongen door deze achter stand werden er bij Victoria'03 enkele omzettingen gedaan, on der meer door het inbrengen van een extra spits. Veel gevaar voor het doel van Terneuzen leverde dit echter niet op, terwijl de be zoekers achterin meer ruimte weggaven. Het duurde dan ook niet lang voordat Bert den Hamer een diep tepass gaf op Can Kiran, die de wedstrijd definitief in het slot gooide: 3-0. Daarmee tekende hij tevens voor de eindstand. dinsdag 18 april 2017 Terneuzense Boys en Zaam slag zijn in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal nog altijd niet zonder degradatie- zorgen. Terneuzense Boys ver loor zaterdag op eigen veld met 0-1 van Den Bommel en Zaamslag ging in Oude-Tonge met 4-1 hard onderuit tegen DBGC. Eddy van der Hooft Terneuzen Buskruit van Hoek Barry van der Hooft Hoek - Fabian Wilson, speler van Hoek De kaartenlast van Jaap Esser en Julius Bliek zou wel eens de sleutel in de titeljacht van Kloe- tinge kunnen worden. De twee staan al enkele weken op scherp, waardoor elke gele kaart hen een schorsing ople vert. Zaterdag in de topper tegen Rijsoord (1-1) bleven ze gelukkig voor Kloetinge schoon. Rudy Boogert Kloetinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59