C9 Grens aan toeristengroei? 16 ZE René en Christine de Wilde van biologische rundveehouderij Poelzicht in 's-Heer Abtskerke lanceerden de eerste biokroket van het Black Angus-rund. NIEUW PODIUM 'T BEEST PRIMEUR RUNDVEEHOUDERIJ Identiteit doden Dishoek bevestigd Commentaar Het toeristisch bedrijfsleven heeft er een prachtige Pasen op zitten. De bezetting was 5 procent hoger dan vorig jaar. Als er één Zeeuwse bedrijfssector crisisbestendig is gebleken, is dat het toerisme wel. Zelfs in de financieel donkere jaren (2008 tot 2014) bleven de toeristen komen. Voeg daarbij meer en kwalitatief betere verblijfsaccommodaties en intensieve reclamecampagnes, en je hebt een succesformule. Het aantal Duitse gasten blijft groeien. Ook de Belgen zoeken het dichter bij huis. Het enige wat Zeeland niet kan boeken, is het weer. Het was een frisse Pasen. Maar daar laten toeristen zich ook niet door afschrikken, bewijst het hoge aantal vroege boekingen. Wel door de onveilige situaties in populaire vakantielanden aan de Middellandse Zee. Na Grieken land, Egypte en Tunesië is nu ook Turkije een no-go voor veel toe risten. Zeeland profiteert daarvan. De vraag rijst waar de grens aan de groei ligt. De discussie over de bouw van nieuwe parken in de buurt van de kust -172 bezwaren te gen het plan Brouwerseiland - woedt al een tijdje. Die ongerepte kust is juist waar toeristen voor komen. Maar velen willen uit de toeristenruif meeëten, kun je afleiden uit het aantal plannen, bij voorbeeld voor zorgtoerisme, parken, hotels en nieuwe B&B's. Te gelijkertijd is de toeristische druk op de inwoners nergens zo hoog als in Zeeland. Het CBS heeft berekend dat er per 100 inwoners in Zeeland gemiddeld 7,1 toeristische overnachtingen per dag zijn. Anderhalf keer meer dan in Amsterdam. Door bezuinigingen ge plaagde gemeenten zetten daar niet bot de rem op. In Zeeland in den ze vorig jaar 16,4 miljoen euro aan toeristenbelasting. Gemeen ten moeten wel beseffen dat een overvol Zeeland toeristen kan wegjagen. Het sleutelwoord is dus seizoensverlenging. Gemeenten moeten wel beseffen dat een overvol Zeeland toeristen kan wegjagen ALMANAK Ze hadden het knap druk de laatste tijd, dat stel uit Middel burg. Met de verbouwing van hun nieuwe huis. Deze week was het topdrukte. Alles kwam tegelijk voor het gezin. Er liep een schilder, iemand die een vloer aan het leggen was. En on dertussen kostte het moeite om de nieuwe meubels op tijd bin nen te krijgen. Met Pasen plofte de man des huizes dan ook be kaf op de bank. Hij zuchtte: „Wij besteden ook veel te veel tijd aan randzaken, zoals werk en kinderen." Voordat hij deze zin afhad, schrok hij al van zichzelf. Wietplanten in huis topman justitie Schoorsteenbrand snel gedoofd Man overvallen in eigen woning BRESKENS Zeiljacht loopt vast door navigatiefout en gezonde snack? Daar kun je over twisten, want de jas is van (bio- logisch) paneermeel en I de kroket moet natuur lijk in het frituurvet. Voor de rest is de Black Angus-kroket puur na tuur, want afkomstig van de enige Zeeuwse rundveehouderij met een certificaat van Skal, de offici ële toezichthouder op biologische productie. De runderen grazen op de mid deleeuwse hollebolleweitjes van Natuurmonumenten in het heg- gengebied bij Nisse. Daar happen ze niet alleen gras, maar ook dis tels en andere wilde planten. Het rundvlees krijgt zo zijn rijke smaak. Verder mogen de De Wil des geen kunstmest en geen ge- Bericht voor onze adverteerders DE PERSGROEP KOUDEKERKE Politie en justitie hebben gisteren de identiteit van de slachtoffers van het geweldinci- dent donderdag aan de Verlengde Dishoekseweg in Koudekerke be kendgemaakt. Het gaat inderdaad om een 43-jarige man en zijn 39-ja- rige vrouw uit Middelburg. Er gingen al eerder geruchten dat de slachtoffers een Servisch stel uit Middelburg zouden zijn. Buurtbe woners zeiden dat de twee geregeld ruzie hadden, en er zou al langer sprake zijn van huiselijk geweld bij hen thuis. Verder is uit het politie onderzoek gebleken dat de slacht offers met een vuurwapen om het leven zijn gebracht. BLACK ANGUS dinsdag 18 april 2017 GOES Podium 't Beest in Goes is terug. Met een bluesnight klonk zaterdagavond voor het eerst weer livemuziek in het ge bouw, dat een jaar dicht was wegens een grootscheepse ver bouwing. De Goese band The Remedy (foto) en de Britse zan ger/gitarist Ben Poole wijdden het nieuwe podium in. „Het ziet er prachtig uit", zei frontman Rob Commandeur van The Re medy. De zaal stond al vroeg behoorlijk vol en ook van de fon kelnieuwe, hippe bar achterin werd volop gebruik gemaakt. En waar het in de meeste popzalen naar zweet en verschraald bier ruikt, hangt in 't Beest nog de odeur van verf en nieuw hout. Maar dat is een kwestie van tijd. foto johan van der heijden Tip? redactie@pzc.nl NIEUW-VOSSEMEER De politie heeft afgelo pen week een man opge pakt die in zijn woning in Nieuw-Vossemeer een hennepkwekerij had met 114 wietplanten. De man is jarenlang plaatsvervan gend directeur van een gevangenis geweest. Hij is volgens diverse bron nen ook werkzaam ge weest bij Torentijd in Mid delburg en bekleedt nu nog een hoge functie bin nen het ministerie van Veiligheid en Justitie. MIDDELBURG De brandweer is zondag avond rond 22.00 uur uit gerukt voor een schoor steenbrand in een huis aan de Laan der Com mando's in Middelburg. Het vuur was alweer ge doofd op het moment dat de brandweer ter plaatse was. Om alle risico's uit te sluiten, inspecteerde de brandweer het rook- kannaal met een ladder wagen. Voor de zeker heid werd de schoor steen direct geveegd. OUD-VOSSEMEER In de Molenstraat in Oud- Vossemeer is zaterdag ochtend rond vijf uur een alleenstaande man over vallen in zijn woning. Twee mannen drongen zijn woning binnen en bonden hem vast. Ze zijn met wat persoonlijke spullen weer verdwenen. Het slachtoffer kon zich zelf daarna bevrijden en belde de politie. Hij zei tegen de agenten dat het om twee blanke daders ging, die hij niet kende. De reddingsboot van de KNRM in Breskens is za terdagmiddag uitgeva ren om een vastgelopen zeiljacht te helpen op de Plaat van Breskens. Het zeiljacht was in de pro blemen geraakt. De be manning maakte een na vigatiefout waarna het jacht aan de noordkant van de Plaat van Bres kens vastliep. Biokroket Frank Balkenende 's-Heer Abtskerke l.v.m. Koningsdag is de sluittijd voor het opgeven van advertenties, voor plaatsing op vrijdag 28 en zaterdag 29 april en maandag 1 mei, een dag eerder dan regulier. Kijk voor meer informatie op persgroep.nl/nieuws of neem contact met ons op via advertising.zeeland@persgroep.nl. NEDERLAND De Black Angus ontstond in de 19e eeuw uit kruisingen van boomloze Schotse veeras sen. Veehouder Hugh Watson (1789- 1865) in Keillor geldt als de man achter dit ras. In 1879 werd het stamboek The Aberdeen Angus So ciety opgericht. In Nederland zijn de voorbereidingen voor het oprichten van een stamboek in volle gang. De zwarte Angus kan zomer en winter buiten lopen, waar door hij geschikt is voor onderhoud van natuurgebieden. Het rund kan ook zonder krachtvoer. Een koe weegt zo'n 500 kilo, een stier soms wel 800 kilo. Slagers en koks roemen de biefstuk van de Black Angus. Je ziet het vlees steeds vaker op de kaart van Zeeuwse res taurants.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45