Medaille voor marathonhond triomf Marathon Zeeuws- Vlaanderen bij jubileum tweedaags evenement Post wint met pijn in zijn buik en bil 11 het best." Want bij de Marathon Zeeuws-Vlaanderen werd Ver- haeghe toegejuicht als Greg Van Avermaet op weg naar zijn over winning in Parijs-Roubaix vorige week. Vorig jaar moest Verhaeghe het nog doen met een derde plaats, maar dit jaar snelde hij na het weg vallen van Harmes naar de zege. „Na 35,40 kilometer liep ik hem plots voorbij", blikte Verhaeghe te rug. „Ik riep nog: 'Kom mee, volg me', maar Erwin zei gelijk dat dat niet meer ging lukken." „Erwin was na de start al snel weg en van vorig jaar wist ik dat hij dat tot het eind vol kan houden. Ik wist dat mij dat in dat tempo so wieso niet ging lukken, dus heb er voor gekozen om op mijn eigen tempo te achtervolgen. Nadat ik Er win passeerde, liep ik weg bij de anderen." Die anderen - Michael De Cooman uit Gent en Jorim Scheele uit Maastricht, met roots in Echt, soms voel ik me als ik aan het hardlopen ben als een wielrenner - Michel Verhaeghe 's-Gravenpolder- finishten op ge paste afstand als tweede en derde. „Ik ben erg blij met deze over winning, want ik was naar Hulst gekomen om te winnen", besloot Verhaeghe. „Ik denk er ook over na om de Kustmarathon dit jaar te gaan lopen. Daar schijnt het qua publiek nóg drukker en indruk wekkender te zijn. Vorig jaar wilde ik er ook al lopen, maar toen kampte ik met een kuitblessure. Dit jaar moet het gaan gebeuren. Of ik ook daar voor de winst ga? Na tuurlijk, ik loop altijd voor de winst. Ik weet dat het parkoers daar nogal wat zwaarder is, maar ik loop regelmatig trails dus weet hoe ik me voor moet bereiden." Maar zo raar was het helemaal niet dat Van Katwijk en Molly samen de finish passeerden. De twee zijn namelijk graag geziene gasten in Zeeuws-Vlaanderen. „Dit was al weer Molly's 25ste marathon en haar vijfde deelname in Terneu- zen", vertelde de atleet. Dat liefst vijf van Molly's 25 ge lopen marathons deelnames in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen zijn, is geen toeval. „Van alle plek ken waar ik heb gelopen, kom ik hier het liefst", zei Van Katwijk. En daar heeft hij ook een reden voor. „Er zijn veel evenementen waar we geweigerd worden, maar hier zijn we altijd welkom. Molly krijgt zelfs ieder jaar een eigen medaille omgehangen." Een week voor de marathon tussen Terneuzen en Hulst vond bijvoorbeeld de marathon van Rotterdam plaats. Als Zuid-Hol lander had Van Katwijk die graag gelopen met zijn hondje. Maar de organisatie vond het niet goed. „Ze zijn bang dat er iets misgaat met andere atleten of dat ze in de weg loopt", legde hij uit. „Maar als ik helemaal als laatste start, hele maal achteraan, is er geen pro bleem. Kijk maar naar vandaag, al les is perfect gegaan." Van Katwijk loopt zijn mara thons in het shirt van de stichting Ik loop vooral met haar omdat ze mijn beste maatje is. Molly is mijn alles Ambulance Wens, waar hij vrij williger voor is. Met Molly erbij kan hij op nog meer aandacht re kenen. „Maar ik loop vooral met haar omdat ze mijn beste maatje is. Molly is echt mijn alles." Meedoen om de toptijden, zit er alleen niet in. Toch was het duo met een tijd van 4.38.28 nog aardig op dreef. „Bij de drinkstops ne men we gewoon wat meer tijd", zei het baasje. „Ik zorg ervoor dat ze een beetje kan uitrusten en dat ze genoeg water binnen krijgt. Zo houdt ze het altijd goed vol." sief. Die basis heeft me wel gehol pen. Ik liep constant kleine passen in een goeie frequentie. Ik wist na melijk dat het verleidelijk zou zijn om met wind in je rug tempo te maken." Engels-Wisse hield vast aan haar eigen tempo en liep naar een par koersrecord bij de vrouwen en een nieuw persoonlijk record op de marathon: 3.00.47. „En ik vond het al mooi dat ik finishte", bekende ze. „Ik had hier eigenlijk niets te verliezen. Elke stap voelde als winst voor mij. Het was wel heel hard werken, moet ik zeggen. Ze ker in de laatste twaalf kilometer. Die ga ik nog wel voelen. Dat is dan misschien toch nog het gevolg van mijn aparte voorbereiding." HULST De organisatie van de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen pakt in 2018 uit bij de jubileumeditie van het hardloopevenement. Naast de Kidsruns en wedstrijden over de ruim 42 (voor individuen en esta fetteteams), 10 en 5 kilometer staat er volgend jaar ook een wandelma rathon op het programma. Tien jaar De Marathon Zeeuws-Vlaanderen wordt daarmee tien jaar na de start een tweedaags evenement. Dat maakte de organisatie zaterdag be kend nadat alle deelnemers aan de negende editie de finishlijn bij de Grote Markt in Hulst waren gepas seerd. Dat betekent dat behalve de wed strijdlopen op zaterdag, volgend jaar op 21 april op de atletiekagenda, er zondag 22 april 2018 ook wande laars de 42 kilometer en 195 meter tussen Hulst en Terneuzen trotse ren. „Ik heb een ontsteking in mijn bil. Daarom heb ik besloten de tien kilometer te lopen en niet de ma rathon.", vertelde de Terneuze- naar. „Toen ik hier vanochtend live de start zag, ging het wel krie belen. Maar het is niet anders." Lang hoefde Post ook niet te treuren. Met een zeer grote voor sprong schreef hij de tien kilome ter bij de mannen op zijn naam. Bij de vrouwen ging de zege naar de Belgische An Renckens. Op de vijf kilometer, waren er twee Zeeuwse zeges. Bij de man nen kwam Sergio Harinck als eer ste over de streep. Nathalie Sinke was de snelste vrouw. Bij de estafettemarathon ging de zege, net als de drie jaar daar voor, naar het eerste team van RKHAV. Ze finishten in 2.29.03. SNELSTE ZEEUW Pleijte en Suurmond delen de eer dinsdag 18 april 2017 GO even Van Avermaet A Michel Verhaeghe wordt als een held onthaald in Hulst. FOTO CAMILLE SCHELSTRAETE Toen de spreekstalmeester bij de finish in Hulst omriep dat Jan van Katwijk uit Rhoon de Marathon Zeeuws-Vlaanderen samen met zijn Jack Russell Molly liep, dacht een aantal toeschouwers aan een grap. En de aankomst van de Zuid- Hollander en zijn trouwe vier voeter, even na half vier, le verde minstens zoveel ver baasde gezichten op. Daniel Vervelde Hulst - Jan van Katwijk Op PZC.nl/sport beelden van de negende editie van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Sander Post stond zaterdag ochtend om 11.00 uur niet in Terneuzen, de startlocatie van de Marathon Zeeuws-Vlaande ren, maar juist in finishplek Hulst. Niet omdat hij zich had vergist, maar omdat een bles sure roet in het eten gooide. Starten in de marathon was dit jaar geen optie. Daniel Vervelde Hulst Na het uitvallen van Erwin Harmes lag de strijd om de snelste in Zeeland woonach tige loper open. Die ging vol gens de officiële uitslag naar Tim Pleijte, maar kon net zo goed gaan naar Marcel Suur mond. De twee Vlissingers kwamen tegelijk over de eind streep als nummer vier en vijf in 2.42.25. „Marcel liep een con stant tempo en ik ben hem ei genlijk de hele tijd gevolgd", ver telde Pleijte. „Toen we op de fi nish afliepen, besloten we ei genlijk samen over de finish te gaan. We hoefden niet meer te sprinten voor het podium, dus dat leek me wel aardig." Pleijte, net hersteld van een blessure en in voorbereiding op het NK Trailrunning (7 mei), bleef Remy Vasseur voor. Die had te maken gehad met pech. Hij was zijn ouders kwijtgeraakt. „Daardoor zat ik na twintig kilometer zon der eten", zei de als zesde gefi nishte atleet, met de klok op 2.46.49. „Daardoor denk ik dat ik zeven of acht minuten verlo ren ben." Jan van Katwijk neemt Molly in zijn armen, foto danielvervelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36