Erwin Harmes heeft gegokt en verloren Overmoed komt voor de 10 MARATHON ZEEUWS-VLAANDEREN Geen drie-op een-rij voor Erwin Harmes, maar een eerste zege voor een niet-Zeeuw: Fransman Michel Verhaeghe. „Op het 25 kilometer-punt begon ik het erg zwaar te krijgen. Het tempo raakte er helemaal uit", blikt een aangeslagen Harmes te rug. „Toch heb ik nog doorgelo pen, tot het 34 kilometer-punt. Toen ben ik uitgestapt. Ik kwam niet meer vooruit en had overal pijntjes. Mijn ribben deden veel zeer en ik was helemaal stijf." Zelf denkt de atleet dat hij een hongerklop heeft gekregen. Dat gebeurde hem eerder ook al eens in de Kustmarathon. „Vanoch tend heb ik goed gegeten, ik dacht dat dat voldoende was", legt de schlemiel uit. „Onderweg heb ik wel sportdrank genomen, maar niet gegeten. Volgende keer moet ik misschien toch maar weer aan de gelletjes." Ook zijn kenmerkende, rappe start heeft Harmes veel energie gekost. Zoals vaker nam hij 's ochtends klokslag elf uur in Ter- neuzen meteen het hazenpad, om al snel een ruime voorsprong op te bouwen. En dat met maar één doel. „Ik wilde het parkoers record van Sébastièn Schletterer aanvallen." Een tijd lang liep hij best aardig op het schema van de 2.25.14 uur, die sinds 2014 in de recordboe ken staat. Maar uiteindelijk heeft dat hem dus de kop gekost. „Ik heb gegokt en verloren", is de enige conclusie die Harmes kan trekken. „Ik ben nog lang doorge gaan, heb echt vechtlust getoond. Maar achteraf was het niet slim om zó hard van start te gaan." Geen hattrick voor Harmes dus, na zijn zeges in 2015 en 2016. „Ik liep eerste, met ruim twee minuten voorsprong", weet hij. „Dat had ik normaal niet meer weggegeven en dat maakt het ex tra zuur. Maar volgend jaar is de jubileumeditie, de tiende. Dan ben ik er zeker weer bij." En die wedstrijd, op 21 april 2018, gaat hij met één goed voornemen te gemoet: „Lopen voor de winst, niet voor het parkoersrecord." Erwin Harmes leek zijn hattrick te voltooien in de Marathon Zeeuws- Vlaanderen, maar na zijn overwinningen in 2015 en 2016 kwam er een einde aan de heerschappij van de Middelbur ger. Michel Verhaeghe profiteerde van het uitvallen van Harmes en snelde in Hulst onder luid gejuich naar de overwinning. Zijn eerste op Zeeuwse bodem, maar als het aan hem ligt zeker niet de laatste. Mo gelijk voegt hij er nog dit kalender jaar eentje aan toe. „Ik houd van de mensen hier", stamelde hij met een flinke Franse tongval in het Engels door de mi crofoon, luttele seconden na zijn binnenkomst na 2 uur, 30 minuten en 51 seconden bikkelen tussen Terneuzen en Hulst. Eenmaal be komen van de hevige inspannin gen kon hij verklaren waarom. Hij wees naar zijn geel-zwarte sokken, met daarop de Vlaamse leeuw. „Dat zijn mijn Parijs-Roubaix- sokken", glunderde Verhaeghe. „Ik woon in Wambrechies, op zo'n 15 kilometer van het Vélodrome. Ik ben behalve een atleet ook een echte wielerliefhebber en ben dus even naar de koers wezen kijken. De sfeer bij zo'n wielerwedstrijd vind ik geweldig. Echt, soms voel ik me als ik aan het hardlopen ben als een wielrenner. Dat lukt me hier „Dit is eigenlijk niet normaal", ver telde haar man Anton Engels, toen zijn vrouw voor radio en tv werd geïnterviewd. „Het is dat ze geta lenteerd en loopintelligent is, maar dit kan eigenlijk niet. Dit moet geen voorbeeld zijn voor anderen", aldus Engels, in het dagelijks leven fysio- lk had hier eigenlijk niets te verliezen. Elke stap voelde als winst voor mij therapeut. Zijn eerste reactie was dan ook ontmoedigend toen zijn vrouw twee weken terug vroeg wat hij ervan vond dat ze zaterdag in Zeeuws-Vlaanderen wilde lopen. „Hij vond het niet slim, maar mijn zoontje Ivar vond het leuk", zei Anjolie Engels-Wisse, die Ivar eerder op de dag al een Kidsrun zag winnen. „Mij leek het ook leuk. Ik heb de Marathon Zeeuws-Vlaande ren nog nooit gelopen. De laatste tijd was ik aan het trainen voor halve marathons en kortere afstan den, maar het leek me een mooi parkoers. Ik wilde graag net iets meer dan 30 kilometer lopen, maar die wedstrijden zijn er niet, dus koos ik voor deze wedstrijd." Gezien haar verre van optimale voorbereiding had ze weinig ver wachtingen. „Ik train het liefst niet langer dan een uur, maar wel inten- - dinsdag 18 april 2017 Alsof al het leven zojuist uit hem is gezogen, zit Erwin Har mes in de EHBO-tent op de fi- nishlocatie van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Op zo'n acht kilometer voor de meet heeft de Middelburgse atleet eerder op de zaterdagmiddag de strijd moeten staken en zo onttroonde de titelverdediger zichzelf. De pijn, vermoeidheid en teleurstelling zijn van z'n ge zicht af te lezen. Daniel Vervelde Hulst Mitchell Minnaard Hulst Verhaeghe waant zich r fcE.--N.xW - 1 Anjolie Engels-Wisse liep in Hulst naar een nieuw parkoersrecord bij de vrouwen: 3.00.47. fotocamileschelstraete „Ik vind mezelf eigenlijk een beetje overmoedig", sprak Anjo lie Engels-Wisse kort voor de start. De atlete uit Vlissingen had niet voor de marathon ge traind, want ze had haar vizier gericht op de kortere afstanden, maar wilde gewoon eens de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen lopen, zo legde ze uit. 3 uur en 47 seconden na het startschot werd zij binnengehaald als win nares en nieuwe houdster van het parkoersrecord. Mitchell Minnaard Hulst - Anjolie Engels-Wisse A Erwin Harmes nam al vroeg een voorsprong, maar kon die niet verdedigen, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35