heeft vertrouwen terug Willem II duwt Eagles dieper in de zorgen 3 rijke voorwaarde om tot prestaties te komen. Waar het werkelijk om gaat is dat de selectie niet vol doende presteert en het publiek on tevreden is. De oorzaken daarvoor zijn door de technische staf en di rectie (in transferperiodes) direct te beïnvloeden. Daar ging het mis. Spitsen PSV faalde vooral voorin en heeft na 31 speelronden een topscorer met slechts tien goals: Gaston Pe- reiro. Alleen in seizoen 1993-1994 had de topscorer na 34 duels zo wei nig treffers aangetekend: Nii Lamp- tey en Arthur Numan kwamen in dat seizoen allebei tot twee handen vol doelpunten. PSV kampte het hele seizoen met een overschot aan aanvallende middenvelders en had geen troeven die aan de zijkant voorin voldeden. Het was vooral in aanvallend opzicht armoe troef. Nog drie wedstrijden resten PSV om het seizoen niet als het lachertje van het linkerrijtje te eindigen. Dé titelfavoriet van juli is negen maan den later aangeschoten wild. De te vredenheid van het publiek is de graadmeter en niet de interne ver houdingen. Na de even exemplarische als lul lige 1-1 tegen ADO had de oorlogs taal plaatsgemaakt voor realisme. Aan de Frederiklaan zullen ze blij zijn als deze jaargang er.op zit. ADO-uit werd in zekere zin een historische avond. De aanvoerder op de bank. De zoveelste dure te gentreffer. Een verkeerde wissel. En een witheet uitvak. Hoe kon het in hemelsnaam weer zó mis gaan? Reconstructie van een wed strijd, die symbool staat voor het rampseizoen van PSV. Voor de aftrap. Als de opstel lingformulieren rondgaan in het Kyocera Stadion springt het met een in het oog. Voor het eerst in een eredivisieduel wordt Luuk de Jong gepasseerd. Ook het krediet van een captain raakt ooit op, en dus moet De Jong banken. De vraag is dan: wie staat er in de spits? Cocu wil er kort voor de wedstrijd weinig over kwijt. „Dat zullen we zien straks." 7. PSV begint voortvarend aan de wedstrijd en laat ADO er ar moedig uitzien. Locadia, Pereiro, Van Ginkel en Siem de Jong wisse len telkens van positie. Het is uit eindelijk Pröpper die flitsend bin nenschiet in de zevende minuut. „Op dat moment hadden we het gevoel dat we snel zouden uitlo pen", zou Brenet zeggen na het douchen. 36. Havenaar krijgt plots een enorme mogelijkheid, maar kopt net naast. Het is geen vaag rooksig naal, maar een duidelijke waar schuwing. Zolang PSV verzuimt om op te schakelen, kan een voor sprong in een klap zijn verdwenen. Op sociale media vragen PSV-sup- porters zich massaal af waarom PSV de wedstrijd niet doodmaakt. Na de voorsprong wint de controle het van de aanvalsdrift. De hand van Cocu, zo is de tendens. 50. Nu is het wel raak voor ADO. Althans daar lijkt het even op. Havenaar zorgt voor de gelijk maker, maar het doelpunt wordt terecht afgekeurd wegens buiten spel. ADO-trainer Groenendijk: „We zijn er zeifin blijven geloven omdat PSV die tweede maar niet maakte." 55. Bij PSV dringt de ernst van de situatie maar niet door. En het is niet zo dat de boodschap geco deerd is. Wéér is het Havenaar die een mega-mogelijkheid krijgt. Met volle kracht raakt hij de bal maar half. „Ik begreep eerlijk ge zegd niet hoe hij die kon missen", vertelt Marco van Ginkel in de ca tacomben. „Ik zag hem er al in gaan." 69. Luuk de long komt in het veld voor Pereiro. Even later krijgt de spits meteen de kans om de wedstrijd in het slot te gooien. Met links uit de draai kan hij uithalen, maar zijn schot mist kracht. Maar vooral overtuiging. In het uitvak worden er wegwerpgebaren ge maakt. „Het is nooit leuk als je ge- passeerd wordt, maar ik kon de keuze van de trainer wel begrij pen", zegt De Jong na de wedstrijd. 76. Van Ginkel krijgt in de re bound een vrije schietkans. De middenvelder schiet ruim over. De meegereisde PSV-supporters rea geren woedend. Ze weten inmid dels dat de ploeg van Cocu nog in staat is om het weg te geven. 87 Het 'Haags kwartiertje' is al even onderweg als ADO de gelijk maker maakt. En die 1-1 voelde het hele stadion al aankomen. Doel man Zoet keert een schot,maar de bal belandt voor de voeten van... Havenaar. Wie anders? In het uit vak wordt er geschreeuwd om de scalp van Cocu. Ook rolt het schaam-je-kapot van de tribunes. „Dat er verslagenheid is bij de sup porters is volkomen logisch", zegt Davy Pröpper. „Ik vrees dat dit de genadeklap is geweest." 89. PSV gaat nog op jacht naar de 2-1. Maar als klap op de vuurpijl gaat het tijdens het wisselen fout. Cocu wil een extra aanvaller in brengen, maar door miscommuni catie wordt niet Guardado maar Locadia naar de kant gehaald. Het voorval is vol in beeld en doet amateuristisch aan. Dat zoiets fout kan gaan in zo'n professionele or ganisatie, is de teneur. 90+3. De wedstrijd is afgelopen. Net als het seizoen voor PSV. Aan staande zondag komt Ajax naar Eindhoven. En PSV, dat wil zich revancheren, zo klinkt het. Feit is dat er ook geen andere optie is voor de ploeg van Cocu. Er kunnen anders vreemde krachten gaan spelen in het Philips Stadion. Eredivisie supporter van Ajax geweest, maar nooit kwamen we zover als dit sei zoen. Daarom is het extra bijzonder om als jonge speler nu onderdeel uit te maken van deze reeks." Luisteren naar De Ligt is prettig. Dat hij zeventien jaar is, vergeet je snel. De Ligt praat uitgebalanceerd. Niet te bescheiden, maar vooral niet hooghartig. Rustig kiest hij zijn woorden. Hier staat geen jon gen die na zijn dramatische debuut in Oranje tegen Bulgarije geknakt is. Hij verwerkte alle negatieve pu bliciteit op zijn eigen manier. „Ik kreeg heel het land over me heen, maar dat hoort er bij. Maar ik ben niet iemand die slapeloze nachten of nachtmerries heeft. Voor mij is het jammer dat ik zo begin, maar het zij zo." Op niets uitlopen In de heenwedstrijd tegen Schalke speelde De Ligt als invaller een prima tweede helft. Zondag tegen Heerenveen werd hij als basisspeler man van de wedstrijd, een belang rijk doelpunt scorend bovendien. Anders gezegd: De Ligt heeft zijn vertrouwen terug. Zoals eigenlijk heel Ajax de laatste weken vol ver trouwen speelt. Maar tegelijkertijd kan het sei zoen ondanks een fijne eindsprint op niets uilopen. De kans op de landstitel wordt elke week kleiner. Zondag in Eindhoven moet er te gen PSV gewonnen worden om nog echt serieus kans te maken op het kampioenschap. Maar eerst dus die wedstrijd in Gelsenkirchen te gen Schalke 04. De ploeg die vorige week werd weggespeeld door Ajax en afgelopen weekend in de Bun- desliga met 2-1 verloor van Darm stadt dat al zo goed als gedegra deerd is. Toch blijft de uitgangspositie 'tricky'. Aanvoerder Davy Klaassen weet het recept voor succes. „Op dezelfde manier spelen als thuis. Volle bak druk zetten. We hebben gezien dat ze daar niet echt van houden." TILBURG Voor Go Ahead Eagles wordt de kans op handhaving in de eredivisie met de week kleiner. De hekkensluiter verloor zondag op bezoek bij Willem II met 2-0. De Spanjaard Fran Sol, na de rust voor Elmo Lieftink ingevallen bij de Tilburgse ploeg, was de maker van het eerste doelpunt. Hij scoorde in de 73ste minuut met het hoofd uit een voorzet van Jordy Croux. Negen minuten later verdubbelde een andere invaller, Jari Schuurman, de score. Door de nederlaag staan de De- ventenaren met nog drie wedstrij den te spelen vijf punten achter op de nummer zeventien, NEC. Wil lem II houdt dankzij de zege de Eredivisie hoop op de play-offs om Europees voetbal in leven. Belangrijker voor de Tilburgers was dat de ploeg nu in veilige haven is. Dat zorgde vooraf wel voor de nodige druk in het Tilburgse kamp. Willem II speelde in de eer ste helft tegen Go Ahead Eagles ui terst beroerd. „Misschien toch de spanning. Ik ben niet kwaad ge worden in de rust, want de wil was er wel bij de jongens. Het lukte alleen niet", had coach Er- win van de Looi geconstateerd. ^energie éJirectn dinsdag 18 april 2017 GO Er kunnen vreemde krachten gaan spelen Het dramatische seizoen ein digde zaterdagavond met een doffe klap. Voor PSV valt er niks meer te winnen, maar nog wel te verliezen. De opstelsom na een avondje ADO: het is cri sis in Eindhoven. Bart Hoffman Den Haag Luuk de Jong begon op de bank. foto pim ras/pro shots ADO Den Haag - PSV 1-1 (0-1) 7. Pröpper 0-1, 87. Havenaar 1-1. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 13.094. Gele kaart: Meissner (ADO Den Haag), Pereiro (PSV). PSV: Zoet, Arias Isimat, Moreno Brenet, Pröpper, Guardado, Siem de Jong (78. Ramselaar), Pereiro (69. Luuk de Jong), Locadia (89. Bergwijn), Van Ginkel. Ajax Heerenveen |fÜ^ Willem II in Go Ahead Eagles inergie irect.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28