Pakketten met drugs spoelen aan op Schouwse en Walcherse kust Oppermachtig na kleine zege Column Fidan Ekiz: 'Louter verliezers' Verdeeldheid in Nederland neemt toe Achterstand kleine scholen Walcheren SPORT Marathon Zeeuws-Vlaanderen Scholen herzien vaker hun schooladvies als de eindtoets beduidend beter uitpakt. Het ging vorig jaar om 20 procent van de gevallen, een jaar eerder was dat nog 9 procent. Een op de drie leerlingen in groep 8 scoort op de eindtoets hoger dan het niveau dat de school voor de leerling inschat. Van deze kinderen kreeg vorig jaar 20 procent daarom alsnog een hoger schooladvies. Dat waren vooral kinderen van hoogopge leide ouders. In totaal kregen 13.000 leerlingen vorig jaar alsnog een hoger schooladvies voor de middelbare school. Dat blijkt uit een rapport van de Inspectie van het Onderwijs. De meeste kinderen die vorig jaar voor heroverweging in aan merking kwamen, kregen van de school het advies vmbo-kader en vmbo-basis. De inspectie vindt het zorgwekkend dat er niet meer schooladviezen worden bijge steld. „Vier op de vijf leerlingen krijgen geen bijstelling, terwijl de uitslag van de toets tot herover weging aanleiding geeft. Daarmee staan kansen van leerlingen onder druk." De inspectie constateert dat het bij reformatorische scholen en kleine scholen op het platteland vaker voorkomt dat geen van de adviezen wordt herzien. In het schooladvies staat op welk niveau een leerling volgens de school het best kan doorleren in het voortgezet onderwijs. Dat advies is voor 1 maart gegeven. Vervolgens maken alle leerlingen een eindtoets als controle. Voor leerlingen die op de eindtoets be ter presteren dan het schooladvies uitwijst, moet de school het ad vies heroverwegen. De meeste kinderen die vorig jaar voor her overweging in aanmerking kwa men, kregen van de school het ad vies vmbo-kader en vmbo-basis. Uit een rapportage van het mi- Vier op de vijf krijgen geen bijstelling. Daarmee staan hun kansen onder druk nisterie van Onderwijs blijkt dat vorig jaar voor bijna de helft van de leerlingen al vaststond dat ze naar het vmbo, het havo of het vwo zouden gaan voordat ze aan de eindtoets begonnen. Vandaag begint de afname van de Centrale Eindtoets (voorheen Cito-toets) die door de meeste scholen wordt gebruikt. Drie och tenden lang maken de leerlingen onder meer taal- en rekenopgaven om te bepalen op welk niveau ze het best kunnen doorleren. Behalve de Centrale Eindtoets zijn er dit jaar vijf andere eind toetsen toegestaan door het mi nisterie van Onderwijs. VLISSINGEN Langs de Zeeuwse kust zijn zondagoch tend verschillende pakketten met drugs aangespoeld. Dat heeft de politie bekendgemaakt. Hoewel de politie het nog niet heeft bevestigd, gaat het naar verluidt om pakketten cocaïne, die aangetroffen zouden zijn op de Schouwse en Walcherse kust. Een woordvoerder van de politie meldde zondag dat er een onderzoek plaatsvond langs de gehele kust. Daarbij kreeg de politie assistentie van de marechaus see en de douane. In het belang van het onderzoek kon de politie niet officieel vrijgeven om hoeveel pakketten het precies gaat, of waar de pakketten zijn aangetroffen. De zoektocht wordt voortgezet. De politie roept wandelaars die op het strand een drugspakket aantreffen op bij het pakket te blijven en 112 te bellen. Nieuwsmedia SPORT 10 T/M13 Eindtoets bepaalt vaker keuze van school Bettine Winters Rotterdam —Inspectie van het Onderwijs dinsdag 18 april 2017 Fris pzc.nl aprilweer Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1