Medicijnen uit de muur bij apotheek Papegaaienburg EN 19 Panorama Walcheren in de Vlissingse Machinefabriek levert nieuw tafereel op Panorama Walcheren is een nieuw doek rijker. Gezicht op Middelburg met een Ruysdael-achtige lucht en koeien die zo weggelopen lijken van doeken van Paul us Potter. Biken Panorama Walcheren ontwikkelt zich lang zaam aan tot een vol waardige toeristische attractie. Vorig jaar be zochten 6.000 mensen de exposi tie in de Machinefabriek in Vlis singen. Tachtig procent komt van buiten Zeeland, vertelde zaterdag secretaris en schilder Jos Pielage. Hij rekent dit jaar op zo'n 7.500 mensen bezoekers. En over een paar jaar 30.000. „Dat is ons stre ven." De bezoekers bestaan voor een belangrijk deel uit groepen die af komen op de verschillende pano rama's zoals Oranjebos, Vlissingen 1 en 2 en Domburg. Kolossaal Sinds zaterdag is er een nieuw werk klaar: Gezicht op Middelburg. Dat is ook weer een kolossaal werk, van 21 bij 3,43 meter. Het laat de skyline van Middelburg zien vanuit het noordoosten van de stad. Geschil derd alsof je bij het gemaal tussen Veere en Middelburg staat. Wet houder Saskia Szarafinski vertelde dat ze onder de indruk is van het werk met zijn Ruysdael-achtige lucht en koeien die zo weggelopen lijken van doeken van Paulus Pot ter. Volgende Over enkele weken is het in pano- ramo-opstelling te zien. Pielage weet niet welk Walchers tafereel nu onder handen wordt genomen. „Mogelijk de Markt van Middelburg bij nacht. In de stijl van Vincent van Goghs 'Caféterras bij nacht'." Maar hij sluit niet uit dat het strand van Oostkapelle of Oranjeplaat het vol gende panorama wordt. Bijna provocerend vertelt hij dat het schilderen van een panorama Over een paar jaar streven wij naar 30.000 bezoekers per jaar voor bezoekers boeiender is dan een schilderij dat klaar is. „Het werken eraan geeft veel meer spanning." En wijzend naar 'Ge zicht op Middelburg„Toen het half af was, was het veel spannender dan nu, nu het klaar is." Hij loopt dan ook met het plan rond om er voor te zorgen dat er steeds ge schilderd wordt. „Als we alle pa norama's afhebben, bergen we de eerste op en beginnen we op nieuw zodat het publiek het scheppingsproces blijft zien." Een grote ruimte is voor Pana roma Walcheren belangrijk. De Machinefabriek is volgens Pielage een ideale ruimte. Maar hij heeft geen zekerheid dat hij daar kan blijven. Volgens hem zijn er een paar andere locaties denkbaar. „Maar zo ideaal als nu, vlakbij de A58 en met een groot parkeerter rein, dat is bijna niet te vinden." De apotheek in de Vlissingse wijk Papegaaienburg ondergaat een metamorfose. Klanten krijgen straks meer ruimte aan de balie, er komt een spreekkamer en een uit gebreider assortiment verzor gingsproducten. Ook komt er een medicijnenautomaat waar men sen 24 uur per dag, zeven dagen per week terecht kunnen. „Klan ten die zich voor de automaat aan melden, krijgen via e-mail een seintje dat medicijnen klaar liggen. In die mail staat ook een code waarmee de bestelling is op te ha len", legt apotheker Maartje van den Heuvel uit. Paauwenburg Niet alle medicijnen zijn overigens uit de muur te trekken. Voor ge neesmiddelen waarbij specifieke uitleg nodig is voor juist gebruik of voor grote pakketten moeten men sen toch de apotheek in. De komende zes weken kunnen de cliënten van Papegaaienburg naar Boots apotheek Paauwenburg aan de Dreesstraat. Van den Heu vel en haar team vinden daar de komende vijf weken (of zoveel lan ger als nodig) onderdak. Wachttij den zullen daardoor beperkt kun nen blijven, verwacht Annemarie Brandt, apotheker van Boots Paa uwenburg. „Het zal drukker lijken, omdat er meer klanten komen. Maar er zijn ook twee keer zoveel assistenten achter de balie." Op verzoek kunnen medicijnen tussen 15.00 en 16.30 uur ook wor den afgehaald bij Jasperse Praktij kencentrum, Papegaaienburg 50. ocdoe dlvo g dinsdag 18 april 2017 WA Bezoekers bekijken het nieuwste panorama van het grootste schilderij van Zeeland. De bekende torens van Middelburg zijn in de verte te zien. foto dirk--jan gjeltema 'Gezicht op Middelburg' gereed Emile Calon Vlissingen - Jos Pielage, schilder en secretaris Panorama Walcheren Boots apotheek Papegaaien burg is vanaf vandaag een paar weken dicht. Maar vanaf eind mei hoeven klanten niet vaak meer in de rij te staan; ze kun nen dan hun medicijnen uit de muur trekken. René Hoonhorst Vlissingen Leo Joosse Tweewielers Dorpsplein 1 4 4363 AC Aaglekerke info@leojoossetweewielers.nl Tel. (01 18) 581 306

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19