mmmm doe-het-zelver lagen vele geweldige voorwerpen PROEVEN Lekkers van Giphart en meer over cle kook De redactie vroeg of ik in mijn bijdrage van vandaag iets zou willen doen aan Pasen en chocola. Nu heb ik weinig met Jezus, maar wel veel met chocola. Er zijn wetenschappers die zeggen dat ons paasfeest niet alleen met de wederopstanding van Christus heeft te maken, maar een mengeling is van de aloude Pesach uit de Joodse traditie en inheemse lenterituelen. Zo zouden som mige van onze gebruiken - de paashaas bijvoorbeeld - zijn gebaseerd op de Germaanse vruchtbaarheidsgodin Eastra, die zich als haas zou voordoen. Met Pasen vieren we het nieuwe leven, de onstuimigheid van al wat groeit en bloeit. En daar eten we dus bakken met eieren en chocola bij. Nu heb ik over vruchtbaarheid, weder opstanding en chocola een mooi verhaal. Ik heb het eerder opgetekend uit de mond van wie het pnpspnpp verhaal komt: de Haagse dichter Bart Chabot. Jaren geleden waren Bart en ik op een literaire theatertournee met wijlen Martin Bril. Het was in de tijd dat Chabot in het vrouwenblad Linda mooie verhandelingen schreef over wat hij zelf noemde 'stimulerend speelgoed voor volwassenen'. Zonder te veroordelen en met het oog van een dichter schreef Chabot prachtige stukken over trileieren, buttpluggen en cockringen. Het probleem was alleen: Bart was niet zo'n held in het aanschaffen van deze speeltjes, want hij durfde in zijn Gipnarts eentje de daarin gespecialiseerde detailhandel niet in. Martin Bril had daar veel minder moeite mee en zo belandden wij voor afgaand aan een voorstelling in Almere eens in een gigantisch tuincentrum voor de erotische doe-het-zelver. kookeiland Bouwpakket Er lagen vele geweldige voorwerpen, waaronder een enorm pakket genaamd Clone Your Willy. Voor ruim 50 euro kon je zelf een chocolade-afdruk van je eigen penis maken. Bart Chabot was verrukt en schafte het bouwpakket direct aan. 'Handig voor het paasfeest, Ronald!' riep hij. Een week later had hij het ding uitge probeerd. Dat viel hem uiteindelijk toch lastiger dan gedacht. Het pakket bestond uit gips, een koker en chocoladekorrels. 'Je moet bedenken dat gips de neiging heeft om naar beneden te lopen', vertelde Bart hoofdschuddend. 'Dus je moet erbo ven gaan hangen om je eigen paashaas verticaal in die met gips gevulde koker te steken. En dan maar hopen dat je hard blijft, terwijl het gips opstijft, en jij ondertussen in een pannetje chocola staat te smelten...' Pas na drie pogingen was het hem gelukt, maar toen had hij wel een goede paastraktatie. (I Met de wederopstanding heeft hij weinig, maar Ronald Giphart heeft wel een mooie anekdote over Pasen, chocola en vruchtbaarheid. 361 zaterdag 15 april 2017 eten drinke Het begon als een 1-aprilgrap, maar komt er echt: wiedewiet- W saus - limoenmayo met hennep- bij Ter Marsch Co in Rotterdam. Foto SHODYCAREMAN Een erotisch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 92