DE VIJF LEUKSTE OPTREDENS DE OPVALLENDSTE RELEASES *=J de kerstperiode." Die middenstanders beleven sinds enkele jaren weer lucra tieve jaren. Dankzij de rentree van het vinyl kent de 'markt voor fysiek product', zoals de elpees, cd's en talloze luxueuze jubileumuitgaves samen heten, een opleving. Daarbij komt, zo legt Volle- bregt uit, dat de winkeliers beter inspelen op de behoeftes van hun klanten. Verkocht Radio Modern begin jaren 90 nog ongezellig witgoed naast de rock-'n-roll, wie nu een platenzaak als Concerto, Velvet of Plato binnenstapt, treft een koffiebar, een leestafel, een vitrine met memorabilia en soms zelfs een klein podium voor live-muziek. Vollebregt wijst op de nieuwe muziek winkel Jottem in Roermond waar deejaylessen worden ge geven en je zelfs een kinder feestje kunt boeken. De platenzaak is, om in vreselijke marketingtermen te spreken, een beleving geworden. Hartstikke slim en leuk na tuurlijk, die sfeerrijke toevoegin gen. Maar wel een klein verzoek: kan naast de retro-concertposters, hippe koptelefoons en gekleurde draaitafels misschien ook overal weer het gedrukte exemplaar van de Top 40 prominent op de toonbank? 41 magazine 27 Jett Rebel 13.00 uur, Kroese, Nijmegen. 15.30 uur Velvet, Amers foort. 17.30 uur, 't Oor, Almere. 20 uur, North End, Haarlem. Canshaker Pi 12 uur, Waaghals, Arnhem. 14.30 uur, CD Kiosk, Oss. Thijs Boontjes 11 uur, Velvet, Amsterdam. 13.30 uur, Velvet, Leiden. 16 uur, Swordfish Friend, Utrecht. Lucas Hamming 13 uur, Velvet, Amsterdam. 15.30 uur, Velvet Paagman, Den Haag. 18 uur, Free Music, Gouda. Indian Askin 12.30 uur, North End, Haar lem. 15 uur, 't Oor, Hilversum. AB ZAG 'T ¥@abzagt Layla M. Actueler kan een Nederlandse speelfilm niet zijn. In Layla M. stelt regisseur Mijke de Jong de Marokkaanse Layla voor die radicaliseert. Intens drama met de voortreffelijke, debuterende hoofdrolspeelster Nora El Koussour. BIJ STEFAN OP REPEAT ¥@stefanraatgever a Hey Now - Wouter Hamel Wouter Hamel heeft zijn uniform van geraffineerde jazz- crooner even opgeborgen en is terug met onvervalste pop. Op Hey Now zijn de jaren 90 nooit ver weg, maar dat is voor dit lekker catchy liedje alleen maar een voordeel. 2 The Doors - Live at The Matrix 1967 Light My Fire zat al in het repertoire van The Doors, maar moest nog als single verschijnen toen de band optrad in San Francisco in 1967. Het concert verschijnt nu opnieuw op vinyl. Chef' Special The Outsiders Exclusief gemaakt singletje met een zogeheten dubbele A-kant. Daarop Homeland van het Haar lemse Chef Special en Summer is Here van The Outsiders. Racoon - Liverpool Rain Bijna zes jaar na de oorspronkelijke release van Liverpool Rain brengt Racoon de plaat opnieuw uit. Speciaal voor Record Store Day verschijnt het album op wit vinyl. 5 David Bowie - No Plan De laatste nieuwe muziek van de vorig jaar over leden David Bowie verscheen al eerder, maar nog niet op vinyl. Dat gebeurt pas op 22 april. No Plan bevat vier songs uit de musical Lazarus. Toto - Africa Nu Toto's softrock-evergreen Africa is uitgegroeid tot een hipster-hymne, is deze speciaal voor Record Store Day gemaakte 12 inch-single (met Rosanna als B-kant) gegarandeerd een hit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83