Goedkope kleding Geld geluk J- Martine en Gerben wonen met Lieve (5) en Wende (2) in een koophuis in Groningen. wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 n €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Ik houd niet van shoppen. Ik heb niet veel kleren." Gerben: „Dus koop ik kleding voor Martine." Martine: „Dat gaat bijna altijd goed, behalve die keer toen je ondergoed voor me had gekocht." Gerben: „Je bedoelt als kerst cadeau bij die lingeriewinkel?" Martine: „Dat setje kostte 165 euro! Heel mooi, maar zonde van het geld. Ik heb het niet eens aan gepast. Uiteindelijk kregen we de helft cash terug, plus een tegoed bon. Die ligt nu nog in een la." Gerben: „In tegenstelling tot mij ontleen jij geen zelfvertrouwen aan kleding." Martine: „Ik koop voor jou geen kleding, wel festivalkaartjes." Gerben: „Meestal koop ik jouw kleding in de uitverkoop. Die van de kinderen is vooral tweede hands. We hebben een vrij kost baar huis en niet overdreven veel inkomsten, dus dan let je wel op waar je je geld aan uitgeeft." Martine: „We hebben een bank- spaarhypotheek van tweeënhalve ton. We kochten het huis in 2009." Gerben: „Het is 120 vierkante meter, verdeeld over drie ver diepingen, plus een vliering." Martine: „We sparen niet struc tureel en hebben ook geen potje voor pensioen. Die papieren be landen altijd op een grote hoop." Gerben: „Moeten we binnenkort toch eens naar kijken." Martine: „Nu ik een tijdje geen inkomen heb, zullen we onze reserves moeten gaan aanspre ken. Ik probeer uit te zoeken waar ik gelukkig van word, daar wil ik mijn geld mee gaan ver dienen. Ik wil me vooral nuttig inzetten voor de maatschappij. Sinds kort doe ik vrijwilligers werk bij Make-A-Wish." Gerben: „Je hebt altijd meer verdiend dan ik, je bent ook hoger opgeleid." Martine: „Jij voelt je daarom soms bezwaard om dure dingen te kopen. Toch?" Gerben: „Nou ja, bezwaard. Mijn salaris is niet exorbitant. Ik heb lang gestudeerd: kunst academie, toen de pabo, en ik werkte in de detailhandel. Dan gaat het niet zo hard." Martine: „Weet jij eigenlijk wat we tegenwoordig aan boodschappen uitgeven?" Gerben: „Ik kijk op de app." Martine: „Ik houd me daar niet zo mee bezig." Gerben: „Jij kijkt wel regel matig op de rekening of er geen gekke uitgaves zijn gedaan. Ah.500 euro." Martine: „Aan boodschappen per maand? Voor we de kin deren hadden, was het maar iets van 400. Dus dat scheelt maar too euro. Dat valt mee, toch?" Gerben: „Over zes maanden 2.952 euro, dat klopt." Martine: „Jij koopt vaak gereedschap bij de super markt." Gerben: „Als er aanbiedingen zijn en ik het nodig heb." Martine: „Je koopt soms best 'JIJ KOOPT VAAK GEREED SCHAP IN DE SUPERMARKT' dure in grediënten voor in de keu ken, waar ik het nut niet van inzie. Zoals saffraan." Gerben: „Dat gebruik ik heel vaak. Als ik jou om saffraan stuur, kom je met kleurstof terug. Wat heb je daar nou aan?" Martine: „Ik denk dan: waarom zoiets duurs kopen, als het ook goedkoop kan." Gerben: „Dat is nou een goed voorbeeld van jouw zuinigheid." Martine: „Je kent me al elf jaar." Gerben: „We hadden voor ons trouwen al een en/of-rekening." Martine: „Een keer per jaar doen we een uitje zonder de kinderen. We organiseren om en om een verrassingsweekend. En een jaar geleden ben ik met een vriendin naar Colombia geweest." Gerben: „Toen je weg was kocht ik een camera." Martine: „Daar kon ik niets van zeggen. Ik had die dure reis." 41 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto KARELZWANEVELD Martine Pool- Plantinga (39) In between jobs Gerben Pool- Plantinga (38) Invalmeester basisonderwijs Gezamenlijk netto-inkomen: Martine: tweede kampeerbusje voor verhuur - te duur en vaak stuk Gerben: te kleine schoenen Martine: Volks wagenbusje - geeft veel vrijheid bij uitstapjes Gerben: het huis - geweldige locatie dichtbij centrum Martine: H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl 181 zaterdag 15 april 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74