„Ik verkoop geen parfums of zonnebril len, zoals andere ontwerpers. En ik heb ook geen prêt-a-porter-lijn. Ik hoef mijn naam daarom niet op die manier te kapi taliseren. Mijn klanten stellen hun pri vacy op prijs en zij weten mij te vinden." „Ik zou dat best willen en neem het mezelf weieens voor, maar ik heb het nog nooit gedaan. Ik kom er niet toe. De basis van wat ik doe, is toch met een ander bezig zijn. Je kunt dat ook zien in mijn kledingkast: er hangt heel weinig. En wat ik heb, zijn echt de basics. Een paar jeans, wat andere broeken, vier jasjes, een aantal spijkerblouses en een paar ruitblouses. Dat is het. Als ik iets voor mezelf zou maken, zou ik spelen met een overhemd denk ik. Maar niet met pailletten." „Dat ik voor mijn kast sta en weer net als alle andere jaren denk: ik had toch iets leuks voor mezelf moeten kopen. Paas best is vooral iets nostalgisch. Iedereen zat er vroeger netjes bij tijdens het paas- diner en mijn moeder vond het leuk dat ik en mijn oudere broer identiek gekleed gingen. Het was een magisch moment: alles was voor even anders, geen dage lijkse sleur. Mama droeg prachtige siera den en een jurk, mooi servies op tafel, de kaarsen gingen aan. Overal werd meer aandacht aan besteed. Ook in de kerk. Ik ben katholiek opgevoed. Ik herinner mij de priester in kazuifel, de zon die door het glas in lood viel, de speciale handelin gen voor de paasmis. Prachtig vond ik dat theater en het drama. En nog steeds, hoe wel ik niet gelovig ben. Juan neemt mij nu mee naar Granada. De paasprocessies rond het Alhambra en in de oude stad zijn een visueel spektakel. Beelden wor den naar buiten gedragen, mensen gaan op hun knieën. Fascinerend. Ik doe daar niet aan mee. Ik geloof wel dat er iets is, maar ik heb geen idee wat dat zou kun nen zijn. Ik ga wel op mijn knieën voor een jurk, maar niet voor een processie." fl Waarom ben je zo discreet over je klanten? Namedropping is toch belangrijk in het vak? Maak je ook weieens iets bijzonders voor jezelf? Wat betekent voor jou dan paasbest? magazine 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69