'Door Juan ben ik geworden' 1 in bed, ik praat er dag en nacht over door, ook bij een fles wijn en een stuk kaas. Hij vecht niet tegen mijn onrust, hij laat mij in mijn kracht en geeft mij daardoor energie. Door hem heb ik nu ook een deel van mijn werk verplaatst naar Spanje, een grappige bijkomstigheid. Hij zei: 'Probeer het eens, dan organiseren we samen iets'. Ik heb er pas nog een kleine show van mijn nieuwe collectie gegeven." „Omdat die grote presentaties vaak gaan om wie er komen en wie waar zit. Vol waardige kijkmomenten zijn er nauwe lijks nog. De modellen moeten steeds sneller langslopen, binnen tien minuten wordt er een hele collectie doorheen gepompt. Wie heeft daar wat aan? Het moet gaan om de ontwerpen in plaats van om groter en vlugger. Ik zie niks in vluchtige shows die eindigen met een knal en confetti. Het leven is te waardevol voor een vluchtig gebaar. Mijn werk evolueert, iets nieuws ontstaat uit eerdere collecties en ideeën, ik ga voor tijdlozer. Wat ik doe, past eigenlijk niet binnen de modewereld. Ik vind het achterlijk dat een jurk van vijfjaar oud geen aanknopingspunt zou kunnen zijn voor een nieuw design. Zeker als een klant daar om vraagt. Ik neem de tijd en luister naar haar verhaal. En ik koester het ambacht. Kraaltjes kun je plakken, lijmen of printen, er zijn meer wegen die naar Rome leiden. Je kunt ze ook stuk voor stuk ergens op naaien. Ik geloof in die aandacht en nauwkeurigheid. Ik doe niks liever dan een vrouw kleden, maar wel op zo'n manier dat ik mij er goed bij voel en die haar recht doet. Het liefst zou ik het hele feest waar zij naartoe gaat organiseren, zodat alles mooi wordt en bij elkaar past." Paspoort Jan Taminiau Privé „Grappig genoeg lijken ze in hun uitin gen op elkaar. Nederlandse vrouwen zeggen al snel dat ze niet te veel sieraden willen dragen bij mijn kleding. Spaanse ook. Het grote verschil is dat de Spaanse vrouw blijer is met zichzelf. Het maakt niet uit of ze 20 zijn of 80, allemaal flirten ze met zichzelf in de spiegel als ze iets aantrekken of omslaan. Ook als ze geen modellenmaten hebben, kijken ze naar zichzelf en denken: ik mag er zijn. Wat een verademing. Dat je dat jezelf gunt. In Nederland mag dat boven een bepaalde leeftijd niet. Hier is het: dat kan niet meer of doe even normaal. Het draait vaker om wat allemaal niet kan of niet gepast is, dan om wat wel mooi is. Dat vind ik jammer." Waarom kies je voor klein? Veel van je collega's gaan voor de overtreffende trap. Zijn Spaanse vrouwen anders dan Nederlandse? Geboren 14 september 1975, in Goirle. Opleiding Kunstacademie Arnhem. Master aan het Fashion Institute Arnhem. Loopbaan Richt in 2004 zijn eigen modelabel op en mag direct zijn eerste collec ties presenteren tijdens de mode- weken in Parijs. In 2009 wordt Maxima gesigna leerd in zijn post zakcreatie. In 2011 draagt Beyoncé schoenen van zijn label op de cover van haar album. In 2013 brengt de blauwe kronings jurk van Maxima wereldwijde faam en ontwerpt hij kostuums voor de film The Hunger Games. Ook wint hij het modestipen dium van het Prins Bernhard Cultuur fonds. In 2015 kleedt hij het personeel van het Waldorf Astoria Hotel Amsterdam. Heeft een relatie met Juan Varez. 121 zaterdag 15 april 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68